Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hány éves korban lehet egy...

Hány éves korban lehet egy angol könyvet úgy elolvasni hogy értsen is belőle valamit az ember (Itt Stephanie Meyer-Eclipse könyvére gondoltam)?

Figyelt kérdés
15 leszek lassan, és érdekel a történet folytatása.az első2 regény olvastam már, és a 3. is megvan magyarul.de hallottam hogy sokan angolul olvasták.arra lennék kíváncsi hány év múlva tudnék én is angol nyelvű könyvet olvasni.Biztos hogy ne ártana nekem sem, meg most ahogy belegondoltam eléggé izgalmasnak tűnik az eredeti szöveget olvasni.és mit ajánlanátok első könyvnek?ami nem olyan nehéz még... előre is köszi :D
2009. júl. 17. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

nem kortól függ, hanem hogy mennyire tudsz angolul

akár 10 évesen is elolvashatod ha érted

2009. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
végülis ez igaz xD. de az én angol tudásom a velem egyidősek tudása körül mozog...
2009. júl. 17. 18:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A veled egyidősek között van akinek már nyelvvizsgája van, van aki meg még egyáltalán nem tanult angolul. Én már olvastam néhány könyvet angolul, nem mondom, hogy könnyű volt, meg hogy mindent értettem, de szerintem tűrhető.


Egy 15 éves.

2009. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Háát van akinek 15 évesen már nyelvvizsgája van, az valószinűleg érteni fogja. Csak úgy tudhatod meg, hogy te érted-e hogy elkezded olvasni.. :D Én az első angol nyelvű könyvemet az angoltanárnőmtől kaptam 12 évesen, a Dzsungel könyve volt, és nagyjából értettem miről szól. :)
2009. júl. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én is tizenöt éves vagyok.

kilenc éve tanulok angolt.

Többnyire megértem az angol nyelvű könyveket és filmeket.:)

és ez tényleg nem korhoz kötött.:)

2009. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

értem.köszönöm a válaszokat.

igazából gondolkoztam rajta, lehet hogy belenézek, de egy olyan könyvbe pl az Alkonyat 1. részébe(Twilight) amit már magyarul olvastam, hátha úgy egy picit könnyebb lenne, már csak kikövetkeztetni is.és majd meglátom boldogulok e vele :)

2009. júl. 17. 19:06
 7/13 A kérdező kommentje:
ja és am nincs nyelvvizsgám.és 4 éve tanulok angolul.
2009. júl. 17. 19:07
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Már sokan elmondták, ez nem korfüggő. És a könyv is elég tág fogalom. Egyszerűbb nyelvezetű könyveket el tudsz olvasni 1-2 év aránylag intentzív angol tanulás után, de a nehezebbeket több év és munka, energiabefektetéssel. Ajánlanám az oxford bookworms library által kiadott rövidített, egyszerűsített sorozatot. 6 nehézségi szint van, az 1. nagyon kezdő a 6. már egy tisztességes angoltudást igényel, rengeteg témában, műfajban adtak ki különböző "kis könyveket" a klasszikusoktól a ponyváig. Mind egyszerűsített, rövidebb változat kifejezetten nyelvtanulóknak. Hasznos még ha a neten olvasgatsz számodra érdekes cikkeket, e-újságokat, akár bulvárhíreket, ami érdekel. Nagyon sokat lehet így fejlődni és még szórakoztató is. Én 3 év intenzív tanulás (suliba) után olvastam el a harry potter 7. kötetétangolul, elég nehéz volt, de nagyon élveztem. Egy tanács: ne szótárazz ki mindent amit nem értessz, amit lehet próbáld kikövetkeztetni, különben csak megunod h oldalanként 10szer meg kell állni szótárazni. tapasztalat :D

Jó olvasást! Remélem segítettem.

2009. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :). igen már nézegettem ilyesmik után is :)
2009. júl. 17. 21:02
 10/13 anonim válasza:

Nem fogod megtudni, mennyire tudod megérteni az angol könyveket, ha nem kezdesz el egyet olvasni.

Az elején én is lassan haladtam, aztán egyre jobban ment. Csak kitartás és akarat kell.

Sok sikert :)

2009. júl. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!