Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok fantasyt ajánlani 12...

Tudnátok fantasyt ajánlani 12 évesnek?

Figyelt kérdés

Rengeteg magyar írótól olvastam már klasszikus könyveket és kíváncsi vagyok egy modern, fantasy témájú könyvre.

Eddig nem igazán olvastam a modern irodalomból csupán a Szent Johanna gimi, Celia Rees könyvei voltak számomra "újak". Találkoztam egy fantasy szerűséggel, ami tulajdonképp a gall- róma háború története átalakítva a gallok javára és egy kicsikét misztikus is: Stuart Hill: Jégvár csatája

Ez nagyon tetszett. Tudtok még ajánlani? 12 éves vagyok és lány.



2012. júl. 13. 14:14
 1/10 chrishu ***** válasza:
100%
Hobbit és Darren Shan: Vámpírkönyvek
2012. júl. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

George R.R. Martin: Trónok harca (ez egy modern felfogású Gyűrűk ura:), alternatív változat)

Alyson Noel: Evermore-sorozat (ezt nem olvastam csak hallottam, hogy olyan vámpíros-misztikus)

Stepheny Meyer - Twilight saga (olvastam mind a 4 részt, megéri)

Eragon sorozat (4 részes, három magyarul van a negyedik még csak angolul)

Én ezeket ajánlom első sorban ezekkel el leszel egy ideig! És egyet értek az előttem válaszolóval :) olvastam, és tetszik :)

És persze az elmaradhatatlan (ha még újnak számít)

J. K. Rowling Harry Pottere :) Hét részes garantált szórakozás

2012. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Maeglin ***** válasza:
84%

Hát a Trónok Harca szerintem még kicsit sok 12 évesen. :)

Túl sok szál, túl sok név. De később mindenképpen megéri elolvasni, mert zseniális.


A Hobbit-ot én is ajánlom.


Illetve ha szereted a szerepjátékokat, akkor ajánlom az ezekhez kapcsolódó regényeket.


Dungeons and Dragons regények

M.A.G.U.S. regények: Wayne Chapman, Jan Van Den Boomen, Raoul Reiner, Ray O'Sullivan stb. szerzőktől.

2012. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Mindenféleképpen Darren Shan-t ajánlom és Rick Riordan Percy Jackson könyveit: Villámtolvaj, A szörnyek tengere, A titán átka, Csata a labirintusban, az 5.-nek nem jut eszembe a címe, de ez eszméletlenül jó és vicces is.

Darren Shan-től először én is a vámpírkönyveket ajánlom, azok nem annyira véresek, vagy morbidok, mint a Démonkönyvek, de a démonkönyveket is csak ajánlani tudom, nekem jobban bejöttek, mint a vámpírkönyvek.

Alex Flynn-A szörnyszívű, ez a szépség és a szörnyeteg modern változata és a szörnyeteg szemszögéből, de nagyon jó. Alex Flynn-nek kijött egy új könyve is, ami a Csipkerózsika modern változata, még nem olvastam, de biztos jó.

Harry Potter sorozat, vagy esetleg fanfic-ek, merengő.hu-n rengeteget találsz.

Peter Freund-Laura könyvek.

Ennyi jutott az eszembe:)

2012. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túl gyerekes. 12 éves koromhoz képest koravénnek tartanak... Rengeteg mindent felfogok és a 16 éves bátyám kötelezőit is elolvastam, megértettem. Tehát a Trónok harca sem lesz szerintem nagy kihívás.
2012. júl. 13. 17:26
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor fussunk neki még egyszer! A Twilight nem fantasy. Aki fantasyt akar olvasni, legkevésbé sem egy Twilight-szerű dologra vágyik.


Már csak azon csodálkozom, hogy a nagy mesterműt senki sem ajánlotta (igaz, az sem fantasy). Tehát:

J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura


Továbbá

Ursula K. Le Guinn: Az Összes Szigetvilág története

Margaret Weis-Tracy Hickman: Az őszi alkony sárkányai

Ed Greenwood · Jeff Grubb: Cormyr – A regény

Neil Gaiman: Csillagpor

Mikó Csaba: Tükörváros titka

George MacDonald: A királykisasszony és a manó (A cím és a könyv külleme ne tévesszen meg, nem mesekönyv kicsiknek, hanem fantasy!)

Michael Ende: Végtelen történet

C. S. Lewis: Narnia krónikája

Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók

Angie Sage: Mágia

Jonathan Stroud: Salamon király gyűrűje

William Nicholson: A Szél Dalnoka

Sir Walter Scott: Ivanhoe

2012. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A végtelen történetet olvastam és borzasztó jó volt. Rákeresek ezekre is.

Köszönöm!

2012. júl. 14. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

J.R.R.Tolkien:A GYűrűk ura mondhatni kötelező darab(tudom hogy írták előttem de muszály volt,bocsesz)

Licia Troisi:Sárkánylány

Jonathan Stroud:Bartimaeus

Egy könnyed,mondhatni gyerekes fantasy,de szerintem nagy élmény Elisabetta Gnone Fairy Oakja.

Arkyana:A Sárkány és a Rózsa

Peter Freund:Laura sorozat+Misztéria trilógia

Féret-Fleury, Christine et Madeleine.Atlantisz

Nos én személy szerint Tvájlájtot és társait nem ajánlom mert az nem fantasy inkább nyáladzás8félreértés ne essék nem az előttem írókat szólom meg)

Remélem segítettem

2012. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mrs. Valaki ***** válasza:

Suzanne Collins: Éhezők Viadala (1, 2, 3)

Böszörményi Gyula: 9-8-7

Böszörményi Gyula: Zsófi könyvei

Leiner Laura: Remek!

Lisa Price: Testbérlők

2012. aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az Éhezők Viadala nem fantasy, hanem sci-fi, azon belül pedig disztópikus könyv.


Viszont majdnem fantasy --> Jókai Mór: Óceánia

2012. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!