Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan kezdjek el könyvet írni?

Hogyan kezdjek el könyvet írni?

Figyelt kérdés
Szeretnék írni egy könyvet de nem tudom hogy hogyan kezdjek hozzá! Szerintetek?

2012. jún. 28. 21:21
 1/10 rajcziz ***** válasza:
Nyisd meg a Microsoft Word programot és kezdj el írni. Előtte nem árt, ha átgondolod a történetet, kidolgozod a szereplőket, szóval ne akarj kapásból írni. Az írás egy hosszú folyamat.
2012. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először tanulj meg helyesen írni! Senki sem fogja az első öt sornál tovább olvasni a művedet, ha látják, hogy egy csomó helyesírási hiba van benne.

Már a kérdésed leírásában is három hibát fedeztem fel. Te megtalálod?

2012. jún. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ebben csak két vesszőhiba van, ne hallgass rá!:D Amúgy tényleg, először találd ki a dolgokat, hogy miről szeretnél írni, milyen szereplőkkel! Aztán meg kezdj el írni!:D Gépbe jobb, csak időnként ki is kell nyomtatni -saját tapasztalat- van, hogy gép nélkül jobban át tudod gondolni a dolgokat. Már füzetbe is írtam, de ott ronda lett, a sok áthúzás miatt meg a végén alig volt hely a mondjuk 5. átírásnak:D
2012. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3. ismét:D Tudom, létezik hibajavító:D
2012. jún. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2012. jún. 30. 19:38
 6/10 anonim ***** válasza:

3.: azért a hibajavító nem egy jó opció, kétszer kell csak átírni valamit, máris vastagabb a hibajavítós réteg, mint maga a papír. :)


Kérdező: leülsz, elkezded. Ehhez mondjuk nem árt egy ötlet, de azért anélkül is sikerülhet. Viszont te valószínűleg egy szórakoztató irodalmi regényre gondoltál; nos, ez esetben sajnos kell ötlet, sőt, még történet is. Hogy ezt kitől szerzed be, az a te dolgod (meg a bíróságé, ha olyan helyről sikerült, amit nem kellett volna).

Ha megvan az ötlet és a történet, nincs más, mint előre. Írj egy vázlatot, segít. Van, akinek nem, sőt, sokan csak egyszerűen belevágnak, aztán lesz, ami lesz. Ezzel az attitűddel nehéz 20 oldalnál többet írni (hamarabb unod meg), de nem lehetetlen. Minden "én csak leültem és írtam" íróra legalább három tucat "megírtam két oldalt, de nem tudom, hogyan tovább" szépreményű próbálkozó jut.


Szóval a titok: nem szabad abbahagyni, amíg be nem fejezted a történetet. Addig semmiképpen. Akkor már kötelező, nem szabad tovább írni. (Csak ha olyan a neved, hogy eladja a könyvet. Akkor írhatsz a szakácskönyvek olvasgatása közben érzett éhségérzetedről is, azt is kiadják.)

2012. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van egy felesleges "hogy" is. Harmadik hiba :D
2012. júl. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges az a hogy.
2012. aug. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tanárom már simán áthúzta volna.
2012. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Re: 9

Azt' az kit nem hagy hidegen? :)

(azt = aztán rövidítve)

2012. aug. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!