Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Meddig olvasol egy könyvet?

Meddig olvasol egy könyvet?

Figyelt kérdés

Engem ha nagyon megfog egy könyv, akkor kiolvasom 1 hónap alatt, terjedelemtől függetlenül. Ha középkategóriás, tehát jó-jó, de nem esz meg a fene a sztoriért, akkor hónapokig, sőt évekig olvasom mire befejezem. Pl Stephen King Tóparti kísértetek című könyvét áprilistól olvastam következő év júniusáig, folyamatosan, tehát mindig csak keveset, néhány nap szünetekkel, mert nagyon egyhangúnak éreztem. Persze a végére felpörgött a sztori és az utolsó 50 oldalt egyben lenyaltam olyan jó volt, de sajnos a többi része nem fogott meg ennyire.

Szóval, meddig olvastok egy könyvet? :)


2009. júl. 1. 15:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
alkonyat mániás lettem! presze h jó! én nem azért olvasom mert mindenki olvassa mint a HP-t(mondjuk azt sem), hanem hihetetlenül jó sory. imádom stephen kinget, csak sajnos vele az a baj h várni kell 1 kicsit mire beindul a könyv (általában) és néha 1-2 oldal ugrás belefér, de imádom őt is:)
2009. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
100%
általában ha olvasok se nem hallok se nem látok szal addig olvasom amig ki nem olvasom a bizonyos könyvet szóval...max egy nap...vagy ha túl hosszú akkor két nap annál tovább nem húzok semmit..mert egyszerüen nem tudom letenni a könyveket ez van..:)
2009. júl. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha jó a könyv és érdekel, akkor hamar kiolvasom. Ha nem annyira érdekel, akkor úgy olvasom hogy oldalakat hagyok ki.:) Így nagyon gyorsan ki lehet olvasni és nagyjából tudom, miről szól.:D Régen a kötelező olvasmányokat olvastam így. Eddig a leghosszabb idő ami alatt kiolvastam egy könyvet 11 nap volt, Karl May: Winnetu-ja. De az elég nagy és vastag könyv volt (kb. 600 oldal).
2009. júl. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem egy jó könyv, ha több mint 600 oldal, akkor a szabadidő függvényében 2-3 nap, a rövidek, amik 200 oldalnál többek, kb 1-2 nap, ha 100 és annál kevesebb, egy nap, vagy délután:)

Imádok olvasni!

2009. aug. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Általában egy könyv-egy nap. Maximum két nap alatt elolvasok egy könyvet, de a Harry Potter hetedik kötetét angolul egy hónapig olvastam.
2009. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

ha jó a könyv akko 1-2 nap.

ha meg unalmas akkor abbahagyom..

a leglassabban eddig a monte cristó grófját olvastam el. 2 hét alatt. kb 1300 oldal volt, és szerintem egy picit unalmas..

2009. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

1 hét alatt kiolvastam az összes Alkonyatot + A Harry Potter 7-et. Nagyon szeretek olvasni, de inkább csak olyan könyvet, amiről tudom, ( vagy legalábbis gondolom), hogy jó. Pl Anne Rice: Interjú a vámpírral-ját már vagy fél éve olvasom... :)

14/L

Séfnénii

2009. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

magyar nyelvű: három óra-egy hét között

angol nyelvű: két hét-egy hónap

2010. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Anne Rice könyveit én is nagyon sokáig olvasom, (hónapok.. évek xD) de megéri! :D Persze a Harry Potterek meg efféle egyszerű sikersztorik órák alatt megvannak, de nekem már volt olyan, hogy 1 könyv két óra és kész. :D Az Alkonyat-New Moon-Eclipse kb. egy hétbe telt, viszont annyira meguntam őket, hogy a Breaking Dawn már másfél hónapja áll... azokat olvasom gyorsan, amik fordulatosak. Meg a ponyvákat. Most Anne Rice a nyerő, nem gond, hogy egyszerre két oldalnál többet nem tudok olvasni, mert túl jó, hogy abbahagyjam (nem mint a Twilight Saga, meg a többi ponyva...).
2010. jún. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!