Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Komolyabb, mélyebb mondanivaló...

Komolyabb, mélyebb mondanivalót tartalmazó könyvek?

Figyelt kérdés
Valaki tud ajánlani? Támpont: kedvenc könyvem az 1984 Orwelltől.
2012. jún. 2. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Orosz realisták könyvei, például Dosztojevszkij. Én még szeretem Wass Albert egy-két könyvét (az Elvész a nyom zseniális, a Tizenhárom almafa és az Elvásik a veres csillag is nagyon jó, de humoros is egyben:) Én szeretem Kertész Imrétől a Sorstalanságot is. Ha már holokauszt és náci Németország, legyen Markus Zusaktól A könyvtolvaj is, és ha már Orwell, legyen tőle az Állatfarm is:)

Akkor ajánlanám még Daniel Keyestől a Virágot Algernonnak c. könyvet, és bármily meglepő, a Kis herceget is:)

19/L

2012. jún. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Orosz realisták könyvei, például Dosztojevszkij. Én még szeretem Wass Albert egy-két könyvét (az Elvész a nyom zseniális, a Tizenhárom almafa és az Elvásik a veres csillag is nagyon jó, de humoros is egyben:) Én szeretem Kertész Imrétől a Sorstalanságot is. Ha már holokauszt és náci Németország, legyen Markus Zusaktól A könyvtolvaj is, és ha már Orwell, legyen tőle az Állatfarm is:)

Akkor ajánlanám még Daniel Keyestől a Virágot Algernonnak c. könyvet, és bármily meglepő, a Kis herceget is:)

19/L


Ó köszönöm, eltaláltad, milyen könyveket szeretek. :D A felsoroltak közül olvastam az Állatfarmot (Orwelltől szinte mindent...), a Sorstalanságot, A könyvtolvajt pár napja fejeztem be és nagyon-nagyon tetszett :) Olvastam egy-két éve a Virágot Algernonnak címűt is, a Kis herceg pedig egy örök kedvenc. :D


Wass Alberttől még egyet sem olvastam, bár már szemeztem párral, köszi a tippeket. :) Kicsit szégyellem, de az orosz realistákkal is le vagyok maradva, csak a Bűn és bűnhődést olvastam eddig, de ezek közül is tervben volt több.


Mivel ennyire ráéreztél az ízlésemre, esetleg még egy-két címet tudnál mondani, ami neked tetszett? :)

2012. jún. 2. 19:38
 3/10 A kérdező kommentje:
Uh, bocsi, véletlenül másoltam be a válaszodat is. :D
2012. jún. 2. 19:38
 4/10 Retekszisz ***** válasza:
francia, vagy orosz avantgárd. Queneau, Vian, Sartre példának.
2012. jún. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Ezt a holokausztot meg a kertészt miért kellett ide is belekeverni???MÉLYEBB mondanivalót tartalmazó könyvekre kíváncsi a kérdező.
2012. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
*dosztojevszkijtől a büszkeség és balítéletxd te jó isten, mi van ma velem?:D A bűn és bűnhődést akartam írni, de látom, azt már olvastad:) Bocs a többi bakiért, is amennyiben van (márpedig biztos lesz:)
2012. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az 1984 tetszett, akkor szerintem Aldous Huxleytól a Szép új világ is fog. Néhány kiemelkedően jó könyv,amiket olvastam még: Émile Ajar (Romain Gary): Előttem az élet, Irvine Welsh: Trainspotting, Ken Kesey: Száll a kakukk fészkére, Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége,Oscar Wilde: Dorian Gray arcképe, Robert Merle: Mesterségem a halál, Sylvia Plath: Az üvegbura, Szerb Antal: Utas és holdvilág, Yann Martel: Pi élete,William Golding: A Legyek Ura.
2012. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szolzsenyicintől én inkább az Ivan Gyeniszovics egy napját javasolnám, nem a Gulag'-ot, de ez lehet egyéni preferencia is.

Ha érdekel, vágj bele a Moby-Dickbe. Hemingway is kiváló. Illetve én szeretem ajánlani Ottliktól az Iskola a határont.

(Meg persze a már javasoltak.)

2012. jún. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Olvasó emberek, legalább ti ne veszekedjetek! D:


Én csak azok közül tudok ajánlani, amit magam is olvastam. Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

Jostein Gaardner könyvei

Murakami Haruki könyvei

Janne Teller: Semmi (ifjúsági)

Sam Taylor: Erdőköztárság (ifjúsági)


Az ajánlatokat meg köszönöm, én is találtam közöttük olyat, amit majd el fogok olvasni.

2012. jún. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha tetszik Orwell, akkor ajánlanám Arthur Koestler könyveit is, mindketten hasonló témákat dolgoztak fel.

Ha érdekel a háborús téma, akkor Remarque, Hemingway és Jospeh Heller könyvei a nyerők.

2012. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!