Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem könyvet? 17f

Ajánlanátok nekem könyvet? 17f

Figyelt kérdés

Utóbbi időben keveset olvasok, Darren Shan-Rick Riordan-Paulo Coelho könyveket olvastam (utóbbi 2-3 év), kötelezők közül ami nagyon tetszett az a Voltaire- Candide :) Ha valamit ajánlotok, annak elolvasom az első 5 oldalát / előszót és az alapján döntök .

Köszönöm



2012. máj. 17. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
gyűrük ura (első 50 oldal kb unalmas, de megéri folytatni) hary potter, winnetou
2012. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Agatha Christie regények:))
2012. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Leslie L. Lawrence könyvek, viccesek és izgalmasak.
2012. máj. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hú, hát még nem olvastam Coelhot, de ha jól tudom, spirituális témákkal foglalkozik. Ma fejeztem be WM. Paul Young Viskóját, ami az isten-ember kapcsolatról szól és a megbocsátásról. Több, mint egy hónap kellett hozzá, hogy végezzek vele, mert egyszerűen annyira nem érdekelt, hogy nem is folytattam (közben meg kb. 5-6 másik könyvet is elolvastam =D), néha nagyon sok volt nekem és iszonyú rózsaszín, meg a főszereplő túl sokat sírt, de tegnap beteg voltam, nem voltam suliban, a gépem rossz volt, így a kezembe vettem, és folytatni kezdtem. Egész jó lett a végére, amikor már megszoktam ezt az ünnepélyes hangulatot (szebb kifejezés, mint a nyálas). De azért nem rossz, tényleg. Nekem is az egyik barátnőm adta kölcsön, neki meg a barátja ajándékozta oda az övét, szóval azért fiatalok is fogyaszthatják. Viszont az első öt oldaltól ne várj megváltást, az író összefoglalja a főszereplő addigi életét.

Van egy másik könyv, személyes kedvencem, a Battle Royale. Disztópiás regény, amiben egy japán osztály szerepel, és a kormány arra kényszeríti őket, hogy megöljék egymást, míg csak egy ember marad. Oké, lehet, hogy ez elsőre morbidnak hangzik, de szerintem egy nagyon jó könyv. Főleg, hogy több nézőpontból is megismerheted a történetet. Minden szereplő bőrébe belebújhatsz, megismered, mit miért tesznek, fogod a fejedet, hogy istenem, most kiben lehet megbízni? Mindenkinek tudni fogod a maga történetét, mert itt senki nem fekete vagy fehér (na, azért mégis van egy-kettő), mindenkinek szurkolsz, miközben tudod, hogy csak egy maradhat életben. Ja, és ne ijesszenek meg a japán nevek, idővel belerázódsz, és a könyv elején van egy névsor a diákokról, meg egy térkép a szigetről, szóval nyomon tudsz majd mindent követni. (Zárójelben megjegyezném, ha ezt véletlenül elolvastad, és tetszik, próbáld meg az Éhezők Viadalát, tudom, hogy a csapból is az folyik, de minden rajongói cukormázt félretéve jó kis trilógia, csak nem szabad a Battle Royale-hoz hasonlítani, pedig az alaptörténetük ugyanaz. Inkább úgy tudnám jellemezni, hogy ahol a BR véget ér, ott kezdődik el az ÉV második kötete. Bár az ÉV egy lány szemszögéből van, és a romantika is jelentős, de szerintem ez nem megy a cselekmény rovására. Ez olyan igazi elnyomás ellen fellázadós, disztópiás regény, csak kicsit finomított kiadásban, fiataloknak.)


Amúgy ajánlom a moly.hu-t, ahol egy csomó könyvről találsz értékeléseket, sokszor én az alapján szoktam eldönteni, hogy mit is olvasok legközelebb.16/l

2012. máj. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
James Herbert könyvek! Én a Patkányokat és a Sötét titkok házát olvastam, szerintem érdemes elolvasni :)
2012. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jay Asher - Tizenhárom okom volt

Részlet itt: [link]


Brent Weeks - Az árnyak útján

részlet itt: [link]


Simon Tamás - Vérmacska, avagy Alfi világuralomra tör

Ez humoros könyv, részlet itt: [link]

2012. máj. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 besucher válasza:
Murakami Haruki: Szputnyik, szívecském!
2012. jún. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Dan Brown könyveket ajánlom..az összeset, meg Ken Folletet.

j.r.r.tolkien,michael ende.lőrincz l.lászló és az angol énje...valamint arthur conan doyle műveket:DD

de ajánlom hogy ne az első öt oldal alapján dönts mert van hogy csak az első 50 oldalnál kezd el pörögni a történet:DD jó olvasást!

14/l

2012. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!