Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki közületek szokott...

Rajcziz kérdése:

Valaki közületek szokott forgatókönyvet írni?

Figyelt kérdés
Van itt valaki, aki foglalkozik forgatókönyvírással? Kinek mi a véleménye róla? Könnyebb, nehezebb, mint könyvet írni?

2012. máj. 13. 12:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Stílus oldaláról könnyebb, bár csak párbeszédben és apró, nonverbális jelekben kifejezni pl. a gondolatokat azért profit kíván. De általánosságban könnyebb arról az oldalról, hogy aki regényt írna, annak van ötlete, története, több is, mint kell, és óhatatlanul kifolynak a kezéből a szálak a sok leírás közepette. A forgatókönyvben ezt könnyebb megtartani, nem lesz attól száraz, hogy csak "cselekmény van".

Ez a hátránya is. Aki prózával foglalkozik inkább, alig érzi, hol a határ, ettől pedig zsúfolttá válik a forgatókönyv. Vagy épp lapossá. A párbeszédek széthullanak vagy a semmibe vesznek, a történet gyakran egészen más irányokat vesz, mint kéne neki (néha meg egyszerűen nem a legjobb helyen ér véget). Habár a klasszikus prózaírási problémák ugyanúgy felléphetnek.


Összességében... nem tudom, én csak filmnovellát írtam, de elég sok forgatókönyvet javítottam már olyanoktól, akik általában prózával "foglalkoznak", és majdnem mind rosszabb lett, mintha novellában írta volna meg. Pedig nem egy olyan szerző volt, aki eleve zsúfolt, szotrialapú novellákat írt, és mégsem ment nekik. Ellenben van pozitív példa is, bár csak egy; az illető erősen leírásalapú novellákat készített, de a forgatókönyvei erősek, jól csengőek. Meglepő váltás.

2012. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!