Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem jó könyvet...

Tudnátok nekem jó könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés

Sajnos kifogytam a jó könyveimből és most kellene valami új! Már unom a krimiket (Poirot, sherlock Holmes stb.) Nem szeretem a pszichológiai és a történelmi könyveket sem. Valami regényt olvasnék ami lebilincselő, akár angol nyelven is (legalább gyakorlatban maradna). Imádom a természetről szólókat mint Fekete István, Joy Adamson stb, de ezektől már nem nagyon van amit nem olvastam volna. Más író persze jöhet.

Izgalmas legyen és lekössön. Tudom nem ismertek így nehéz ajánlani de hátha valaki mondd egy olyat ami megtetszik.


2012. máj. 11. 13:54
1 2
 1/13 anonim válasza:

Susanne Collins-Éhezők viadala (The hunger games)

+ folytatásai -Futótűz (Catching fire)

-Kiválasztott (Mockingjay)

2012. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Meggie Stefar shilver vérfarkasos XD
2012. máj. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ha esetleg még eszetekbe jut valami előre is köszi de ezeknek is utána nézek
2012. máj. 11. 14:37
 4/13 anonim ***** válasza:
Hmm... horror regény, de szerintem tetszeni fog: Joe Hill - A szív alakú doboz. Néhol kicsit krimis a hangulata, szerintem megéri elolvasni :)
2012. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Stieg Larsson: Millenium trilógia

Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak

Alice Sebold: Komfortos mennyország

2012. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Petrick O'Brian: Kapitány és katona - A világ túlsó oldalán. Leginkább antikváriumból lehet megszerezni, vagy a neten, de minden pénzt megér. ne izgasson, ha nem szereted a tengerészes történeteket, mert ez több és jobb annál. (Ha a filmet láttad, nem tudsz semmit. )
2012. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy:


14 vagyok, nekem két korszakom volt, volt, amikor Nógrádi Gábor könyveit olvastam, aztán mostanában/tavaly elkezdtem az ALkonyat-könyveket, ezeket szintén nem tudom letenni, most megvettem őket angolul is, bár nem tudok angolul, de annyiszor olvasstam magyarul, hogy könnyebb lesz emgérteni(2. részt nem ajánlom megvenni, csak kölcsönbe, mert sokak szerint csak az eleje és a vége jó.


TEhát: ALkonyat, ALkonyat-ÚJhold, ALkonyat-Napfogyatkozás, ALkonyat-Hajnalhasadás, ha tetszik, akkor vöröspöttyös könyvsorozatból

pl.: A lány és a farkas, Evernight-örök éj, Stargazer- nézz az égre, hourglass-homokóra, afterlife-az éléet után; ezek eddig vámpírosok,

de lehet még Neveletlen hercegnő 1,2,3,3/4,4,5,6,7,8,9,10;

Ha valami krimit szeretnél: AGatha Christie:ABC gyilkosságok, 10 kicsi néger, öt kismalac (ezekkel érdemes kezdeni, aZTÁN HA TETSZIK, AKKOR A TÖBBI

És ami még nekd valóő a SZent Johanna gimi(sorozat), ha azt is elolvastad, akkor a vámpírosak, vagy aAgatha Christie, aztán esetleg Rejtő Jenő, de az 15-16 éves korban.



Ha fiú:

Gerald Durell, Rejtő Jenő, Winetou

2012. máj. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha izgalmas könyvet szeretnél, olvass vörös pöttyöset. De komolyan. Nagyon sok fajta van, a fantasyktól, át a romantikán, és a humoron. Nekem például nagyon tetszett Rachel Vincent-től a Stray, de Kristin Giertől is a rubintvörös, zafírkék, és smaragdzöld(igaz azt németül olvastam). Ha pedig elgondolkodtatóra vágysz akkor ajánlom a Jay Asher-től a Tizenhárom okom volt-at, és Lauren Olivertől a Mielőtt Elegyeket. Természetről szóló könyveket nem nagyon ismerek, talán a Családom és egyéb állatfajták Gerald Durrelltől.
2012. máj. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Én természetről szóló vicces és kedves könyveket tudnék neked ajánlani, nem tudom ezek mennyire jönnek be, nekem kedvenc könyveim közé tartoznak:

Gerald Durell: A halak jelleme, Családom és egyéb állatfajták

James Herriot: Apraja nagyja megbabonázott, Az élet dicsérete, Az állatorvos is nős ember


Gerald Durell-t gondolom ismered, fenti könyvek arról szólnak, mikor kisfiú korában Korfura költöztek (persze őt már akkor is érdekelték az állatok).

James Herriot egy angol állatorvos, aki nem mellesleg nagyon jó humorral tudta megírni a praxisa (és némileg magánélete) során megesett vicces történeteket.

2012. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az ötleteket sok meg is fogott most majd sorrendet kell felállítani. Amúgy 27éves lány vagyok tehát a tini könyvek kiesnek, de akkor is köszönöm, hogy ennyien válaszoltatok. :D
2012. máj. 14. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!