Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fiatalon, tehát gyerekként is...

Fiatalon, tehát gyerekként is lehet belőled híres író?

Figyelt kérdés
15 vagyok, és író szeretnék lenni. Sok történetet írtam már, és szerintem elég jók ahhoz, hogy egy könyvben legyenek. De lehetséges lenne, hogy mondjuk egy kiadónak elküldöm valahogy és készít belőle könyvet, tehát borítót meg minden? Nem tudom hogy hogy megy ez..
2012. máj. 10. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarlak letörni, az, hogy szerinted jók a történeted nem feltétlenül jelentik azt, hogy nagyobb befogadó közösségnek is az lesz, és profitképes könyvet tudsz összehozni. Tényleg nem szemétkedésből, de itthon nincs olyan nagy piaca a hazai írók munkáinak kiadására, felnőttek is versengenek a lehetőségekért, ilyen helyzetben pedig eléggé nehezen elképzelhető, hogy tizenévesek fussanak be.

A könyvkiadásra két lehetéses opció van, az egyik, hogy házalsz a kiadóknál, hogy adják ki a könyved úgy, hogy ne kerüljön semmi pénzedbe, ez nem sok embernek adatik meg.

A másik lehetőség a magánkiadás, mikor elviszed a történeteid a kiadóhoz, és gondolkodás nélkül kiadják, mert mindent te fizetsz. Gyakorlatban ez sem minden embernek adatik meg, mert nem olcsó mulatság...

Ha az egyéni véleményem kérdezed várj még, mert lehet ha 10 év múlva sikeres író válik majd belőled és idő közben rengeteget fejlődsz majd lehet elszégyelled majd magadat, hogy mit adtak ki a neved alatt, amit anno még régen írtál.

2012. máj. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Fiatalon, tehát gyerekként is lehet belőled híres író?"


Nagyon kevés olyan híres könyv van a világirodalomban, amit fiatalok írtak. És ezek sem különösebben jók, csak épp megütik azt a szintet, hogy komolyan lehet venni őket. A leghíresebb talán a Bonjour Tristesse (17 éves írta).


"Sok történetet írtam már, és szerintem elég jók ahhoz, hogy egy könyvben legyenek."


A kérdés nem az, hogy szerinted jók-e, hanem az, hogy egy irodalomhoz értő ember szerint jók-e. Olvass irodalmi oldalakat (litera, dokk stb.), esetleg publikáld ilyen helyeken az írásaidat. Ha tényleg jók, előbb-utóbb felfigyel rájuk egy profi. Így egy idő után bekerülhetsz az irodalmi körökbe, hasznos tanácsokat kaphatsz, végül, de ez még hosszabb folyamat lesz, megjelenhet egy-egy írásod folyóiratokban is. A könyv sokkal később jön, ha jön egyáltalán.

2012. máj. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TheDarkGirl válasza:
Barátnőm is szeret történeteket írni. Volt nemrég egy pályázat amire beküldte és nyert. Nem mondta sosem,hogy könyvet ír,magának írta leginkább,sosem akart író lenni. De most,hogy nyert megy a nyomdába könyve és lessz a boltokban.Nagyon büszke vagyok rá :) 16/L
2012. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!