Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért mondják azt, hogy a...

Miért mondják azt, hogy a Twilight fantasy?

Figyelt kérdés
Gyakran látom, hogy fantasyt kérnek, hogy ajánljunk, és a kérés vége benyögik, hogy olyat, mint a Twilight.
2012. máj. 7. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a vámpírok meg a vérfarkasok miatt.

Egyébként semmi köze a fantasy-hoz. Személy szerint utálom is.

2012. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azok nem vérfarkasok, hanem alakváltók.

Amúgy én sem tudom, miért azt írják rögtön. A Twilight 1. része még elmegy egy délutáni kis csemegének, de többi már erőltett sz*r.

2012. máj. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Utólag visszaolvasva tényleg nem vérfarkasok. Köszi a helyesbítést.

(Első voltam.)

2012. máj. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Színvonaltól függetenül az sajnos fantasy, elég tág a műfaj. Sőt, elméletben dark fanatsy, illetve ráhúzható az urban fantasy jelző is talán (a vámpír suliba jár és hasonlók miatt), amiért én Kinggel együtt igencsak kiborultam, de ez van. Ez is fantasy, ahogy a Star Wars sci-fi (furcsamód a space fantasy abba a műfjba tartozik).

Persze aki az Alkonyatra vágyik fantasy címén, az szomorú és sajnálatos, a műfaj igen szűk szeletét ismeri csak, és feltehetően sosem fogja élvezni a klasszikus heroikus fantasy sagákat. De bármikor lesből megtéveszthető egy Éjszaki őrség ajánlással (elvégre abban is vannak vámpírok meg minden). :)

2012. máj. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A fantasy igen tág műfaj, minden olyan ide tartozik, ami olyan lényekről és jelenségekről szól ami a vlaóságban abszurdnak tűnhetnek.

Igen ez sok esetben lehet lektűr is vagy még annál is lejjebb...

Én a Gyut szerettem meg a trónok harcát, meg a Pendragon legendát.

2012. máj. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: itt jöne a vicc része, ugyanis a Pendragon legenda nem fantasy. Mondhatjuk mágikus realizmusnak, de ahogy én emlékszem, nem az, inkább csak krimi. (Persze iszonyú régen olvastam, és ahogy édesapám mondja: "Szerb Antaltól semmi nem marad meg, csak egy kép, egy hangulat és egy mondat.") Mindenesetre nem fantasy, maximum mágikus realizmus. (A Twilight viszont fantasy és nem mágikus realizmus.)

Bonyolult ez, tudom... :)

2012. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 k.lau13 ***** válasza:
A dolog miértjére azt tudom mondani, hogy valószínűleg sokan a fantasy fogalmán csöpögős vámpír-történetet értenek. Persze gyakorlatilag fantasy az is... És az embernek egy szörnyűség belegondolni, hogy valamikor ő is annyira odáig volt érte... O.o
2012. máj. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm hatos ma újra tanultam valami fontosat :-)

Háát talán nem olyan fantazi, de azért a varázslatok benne talán mégsem valószínűséthetőek.

Nem maradt meg belőle semmi? Én végig röhögtem :-D

Bár igaz nem egyszerű a történet. Nekem olyan érzésem volt, hogy ez egy paródia, a hasonló műfajú ponyvák kiparodizálása. Irodalmi szintű paródia :-)

2012. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 chrishu ***** válasza:
Mert nem tudják mi a jó! Érted aki nem ismeri az jókat, mint Eragon, Gyűrűk ura, Harry Potter annak ott a tválylájt!
2012. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!