Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen cyberpunk, steampunk...

Milyen cyberpunk, steampunk és ezekhez hasonló sci-fi könyvek vannak?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnek, amik nem az űrben játszódnak. Ez alatt azt értem, hogy ne egy hajón játszódjon az egész, hanem össze-vissza mindenféle bolygón, meg egyéb helyszínen :)
2012. ápr. 18. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok. :D Bár a steampunkot illenék nem csak sci-finek tekinteni, mert ritka a "sci-fista steampunk" (idehaza), és a Harry Potter alapvilága is ebbe a műfajba sorolható. De az én egyik kedvencem az új generációs angolok közül China Miéville munkássága. Perdido pályaudvar, végálláoms; Armada; Patkánykirál (King Rat). Őt hivatalosan fantasy írónak sorolják be (ő maga is ezt vallja, bár ő wierd fiction-t ír).

A sci-fit jobban megközelítő "alternatív jövőkép" steampunkra jellemző Naomi Novik könyvei (Temeraire-sorozat), vagy Suzanne Clark A hollókirály c. könyvét is ide sorolják, ha jól tudom. (Bár mindkettő inkább világképében használja a steampunkot, a fő vonulat a mágia, szóval ez is inkább fantasy.)

Gibsonnak is van steampunk műve (Bruce Sterlinggel együtt): A Gépezet. Bevallom, ezt nem olvastam, a Galaktika szerint még csak előkészületben van, majd eredeti nyelven utánanézek. Továbbiak magyarul csak képregények, filmek vannak (pl. Hellboy).


Cyberpunk: a fentebb említett két névtől majdnem akármi. :D Szokás idevenni PKD Álmodnak-e az androidok elekrtonikus bárányokkal? című művét, az inkább megelőzi a műfaj klasszikusait, de a hangulata, az életérzés (a melankólia) ide soroltatja. Abszolúte földi környezet, csak kissé posztapokaliptikus. Az űrre viszont utalgatnak. Szintén hasonló Gáspár András Kiálts farkast! című regénye, ha jól emlékszem. Bár nem űrbélit keresel, de megfosztod magad Bester klasszikusától (Tigris! Tigris!) - kiváló, én szívem szerint ezt ajánlanám.

Neal Stephenson Snow Crash regénye is "kötelező".


Hmm... hirtelen más nem jutott eszembe. Még valaki?

2012. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire steampunk, inkább csak hasonló mint az, de..


Philip Pullman Északi fény (és folytatásai)

Catherine Fisher Incarceron

2012. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Jack_TR válasza:

Cyberpunk stíluson belül megkerülhetetlen szerintem William Gibson Sprawl-trilógiája (Neurománc, Számláló nullára, Mona Lisa Overdrive) és Alfred Bester: Tigris Tigris című műve


itt pedig a magyar írókról és könyveikről egy kis összefoglaló: [link]



Wikipédián is van egy elég jó gyűjtés: [link]

2014. aug. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!