Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mitől lesz nyálas egy könyv?

Mitől lesz nyálas egy könyv?

Figyelt kérdés
Szeretnék írni egy könyvet, a fejemben vannak bizonyos jelenetek és nem tudom igazán eldönteni, hol a határa ezeknek a romantikus jeleneteknek, mi az ami már nyálas.
2012. márc. 12. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az, hogy mi nyálas és mi nem, a személyes véleménytől függ. Van, akinek egy bizonyos jelenet romantikus, másnak már csöpögős, nyálas. Ez teljesen egyénfüggő.

Olvass el néhány könyvet népszerű íróktól, akik szerelmesregényeket írnak, hátha kapsz néhány ötletet! :)

2012. márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Írd meg, pihentesd, két hét után olvasd el, mintha valaki más írta volna. (Javítani is szabad ilyenkor.) Ha neked már sok az, amit ott látsz, az bőven nyálas. :)

Alapvetően mindenki azzal kezdi, hogy önmagához hasonló korosztálynak, célközönségnek ír. Magadnak írsz, lényegében. (Ne szégyelld, ez így van.) Vagyis ha képes vagy felülbírálni a saját mondataidat, és képes vagy a szöveget látni, nem azt, amit le szerettél volna írni, akkor megvan a tökéletes célközönség. Ha valamit te romantikusnak gondolsz, akkor a célközönség - ha megtaláltad - szintén ezt fogja vélni. Ha szerinted "túláradóan romantikus", megfontolás kérdésévé tenném, mi legyen vele, ha nem "nagyjelenet", akkor érdemes visszavenni, ha az, maradjon. Ha pedig kissé émelyítő, húzd meg, hátha csak bizonyos szavak okozzák ezt az érzést. Ha bárhogy írod, csöpög, akkor kidobni.


Persze ettől még mindig lesz olyan, aki szerint a lányregény már nyálregény, de feltehetően nem ő a célközönséged. Ám ha úgy érzed, mégis (pl. minden másban tökéletesen egyetért), akkor később is felül tudod bírálni a romantikus jeleneteket.

2012. márc. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 k.lau13 ***** válasza:

Az előző két válasszal értek egyet.


Ez sok mindentől függ. Függ a te egyéniségedtől, függ az olvasóidétól, már persze feltételezem, ha jó a könyv, akkor ilyen emberkék is lesznek ;)


Például attól is függ, hogy az embernek milyen éppen a "lelki állapota" , meg hogy mit olvas a könyv előtt vagy után(ezt értsd úgy, hogy - próbálok ismert példát mondani, szerintem úgyis tudod :D - például twilight-féle könyv után krimit olvas az illető, a szerelmes vámpírtörténet csöpögősnek fog tűnni, még hogyha előtte szépnek is gondolta - ha előtte olvas mondjuk egy horrort, már alapból annak fog tűnni, valószínűleg... na, de a twilight az csak példa, mert hogy azt nagyjából mindenki tudja, miről szól, gondoltam jó példa lesz :) ), de ezt te nem tudod behatárolni. Azért nyilván mindennek van egy bizonyos határa, szóval olyan szövegeket nem nagyon érdemes beleírni, mint pl. a latin-amerikai tévésorozatokban vannak, vagy tudomisén, hogy mihez tudnám hasonlítani.


Aztán függ ez attól, milyen korosztálynak írod, miután a szerelmes tiniknek például többnyire vagy minden tetszik, ami romantikus, az is, ami amúgy nyálas, vagy semmi, amiről te megint csak nem tehetsz. De igazából tényleg embertől függ, amit te annak tartasz, az nyálas, amit nem, az nem az. Talán annyit tudok mondani, hogy a nem túl lényeges jeleneteknek nem muszáj olyan túl romantikusnak lennie, és olyan nagyon eltúlozni sem kell, persze. Egyébként tényleg rengeteg minden, kis jelentéktelen dolgokkal is változtathatod, például a főszereplők neve, a helyszínek, a mellékszereplők(pl. a főszereplő testvére, vagy ilyesmi), ilyenek. Sokat számít, komolyan. Ja és egy dolog van, amitől(szerintem) nyálasnak tűnhet valami, mint például amikor egy teljesen idióta helyzet olyan nagyon romantikusan végződik, és a legtöbb író képes ide leírni a legszebb gondolatait, amik amúgy nagyon szépek,de így elég csöpögősen hangzanak(szerintem). De ez vélemény kérdése, mondom. neked kell tudni eldönteni, mi az, ami neked annak tűnik, és mi az, ami nbem. Esetleg gondolj vissza rá, más könyvekben mi az ami tetszett, emg mi az, amit kifogásoltál.


Na, akkor jó írást neked :)

2012. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem például semmi nem "nyálas" :)

én szeretem az olyan könyveket ami nem csak a mindennapi életről szól hanem vann benne romantikus jelenet,csók stb.

:)

2012. márc. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

k.lau13 egész jó tanácsokat adott még. Hogy több konkrét "helyzetelemzés" is legyen:

Ha a nézőpontkarakter közli, hogy ez volt élete legszebb lánykérése, majd leírja, hogy a férfi (természetesen tökéletes) elhívta a tökéletes tengerpartra a tökéletes naplementében letérdelt elé a tökéletesen csillogó homokba, a háttérben egy tökéletesen romantikus szám csendült fel, majd a férfi előhúzott egy kis dobozt, benne a tökéletes (és méregdrága) gyűrűvel, majd megkérdezte, hogy leszel-e a feleségem - nos, ez nyálas. (Persze le lehet írni jól is, pl. Tükröm, tükröm, ami ugyan film és romkom, de szerintem ez a jelenete nagyon eltalált, és egy teljes film készíti elő, úgyis tudod, hogy ez lesz, de ennek kell lennie, dramaturgiailag így jön ki.)

Ha egy ilyen mondat után a visszaemlékezésben annyi van, hogy sétáltak kézen fogva, majd a fiú megkérdezte, hogy leszel-e a feleségem, a lány meg megvonta a vállát, hogy miért ne - nos, ez inkább hülyeség. De meg lehet írni olyanra, hogy csöpög a sziruptól.


Sokat számít a körítés. Maga a jelenet ettől nem lesz más, de elveheti az élét. Ha romantikus, mindenki legyen esendő. Mindenkinek vannak hibái... gondolom te is éltél már át ilyet. Nem kell a nagyjelenet közepén felbukni a kikötődött cipőfűzőben, de jó, ha nem tökéletes minden.

2012. márc. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segítettetek nekem :) Annyit azért még meg szeretnék kérdezni k.lau13-tól, hogy mire érti pontosan az idióta helyzeteket ?
2012. márc. 14. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem az a nyálas, ahol látszólag minden ok és tett nélkül bizonygatják egymásnak szavakkal az illetők, hogy milyen rettenetesen szerelmesek egymásba, de egy kicsit se érint meg belsőleg a dolog, nem sikerül ráéreztetni a hangulatára, inkább csak a fejemet fogom tőle, hogy mikor hagyják már abba.
2012. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!