Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvastátok a Szent Johanna Gimit?

Olvastátok a Szent Johanna Gimit?

Figyelt kérdés
Véleményt kérek!
2012. febr. 24. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%
Hát, én beleolvastam, de nagyon-nagyon gyenge. Nem is értem, mi ez a nagy felhajtás körülötte.
2012. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Igen, én elolvastam az összes részét. Nekem nagyon tetszik, és alig várom már a következő részét, DE...


Az író eléggé gyengén fogalmaz úgymond. Mintha tényleg az ilyen kis tinipi*csáknak írta volna, akik manapság egy könyvet sem olvasnak. A cselekményszál jó meg minden, de annak a megfogalmazása... borzalmas. Mintha csak egy kis 16 éves lány egyszerű mondatait olvasnám. Én sem értem ezt a nagy felhajtást körülötte...

13/l

2012. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hát,én teljesen máshogy vélekedem,nagyon tetszett a könyv,legfőképp az fogott meg benne,hogy átélhető és nagyon is élethű.De mindenkinek más a véleménye :) Köszi a kommenteket!
2012. febr. 25. 18:52
 4/21 anonim ***** válasza:
29%
Nekem nagyon-nagyon tetszett a könyv összes része. Már alig várom h megvegyem a 6.-at. Az első része egyépként az elején még nekem se tetszett abb is hagytam volna, ha a barátnőm nem noszogat és angyon hálás vagyok neki, mert az egyik kedvenc könyvsorozatom!! :DD
2012. febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%
Nekem a kedvenc könyvsorozatom. De igazából egyre jobb lesz, szóval pl. a hatodik már százszor jobb az elsőnél, pedig azt is szerettem. Mellesleg meg egy (14-)16(-17) éves lány írja a könyv szerint, szóval még jó hogy olyan:DD
2012. febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
53%
Nekem mind a hat nagyon tetszett, bár vannak hibái bőven:)
2012. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

Én szeretem a sorozatot. És nem azért, mert akkora a művészi értéke vagy olyan roppant eszes a cselekmény, hanem egyszerűen csak azért, mert itt játszódik Magyarországon, valósághű szituációkban valósághű karakterekkel, valósághű történésekkel. És nem egy embertől hallottam már, hogy lelkesebben megy tanulni/olvasni/kvízpartozni/honfoglalózni stb., miután elolvasott egy-egy részt. A borítója rögtön megfogja a mai tizenéves lányokat, az egyszerű szöveget is gyorsan olvassák, a történet pedig aranyos, olyan tipikus tinitörténet jóval-rosszal egyaránt.

Miközben mindenki sír, hogy a mai fiatalság nem olvas, ne is várja senki, hogy majd Jókai-regényekkel a kezükben mászkálnak. Valahol el kell kezdeni. Ráadásul a Szent Johanna Gimi arra is rávilágít, hogy az olvasást lehet élvezni (a főszereplő ugyebár falja a könyveket), szóval ösztönzően hathat a nemolvasókra.

Persze aki nem ilyenhez szokott, és komolyabbat olvas, attól nem lehet elvárni, hogy beleszeressen a sorozatba. Szubjektív dolog.

2012. febr. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 S.*-* válasza:

A könyv nagyon jó. ;)

Tele humorral, romantikával, vitákkal. Szóval azzal tele, ami a való életben is megtörténik.


Véleményem, és tapasztalataim szerinte mindenképpen megéri elolvasni azoknak, akik nem ez ilyen "komoly" művekhez vannak szokva, bár még lehet, hogy azoknak is. :)

2012. febr. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A 15:12 és 16:45-ösökkel teljesen egyetértek! Köszönöm szépen a véleményeket!
2012. febr. 28. 19:28
 10/21 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon-nagyon... JÓ! Imádom! Sajnos a hatot még nem olvastam egy bnőm nemsokára átküldi (pdf-ben).

Annyira jó, tök jók a szereplők is, nagyon jó személyiségeik vannak és ez is tetszik. (pl. Davevel eggyet értek, én is imádom az APPLE cuccokat.) Tele van olyan dolgokkal amik igazából is megtörténnek. Összeveszés az LB-vel, aztán kibékülés, romantika, "diákcsínyek".

Először nem akartam elolvasni, mert a címe nem sokat mondott, de a borítója (tudom, tudom: ne a borítója alapján ítélj meg egy könyvet...de akkor is!) nagyon tetszett, meg mindenki ezt olvasta körülöttem, és nagyon örülök neki, hogy elolvastam.


Egy kérdés: Azok a könyvek, amiket Reni olvas, azok olyan komolyak, vagy ilyesmik?

2012. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!