Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretitek a jelen időben írt...

Szeretitek a jelen időben írt könyveket?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, és ha tudtok ajánlani olyat, nyugodtan írjatok címeket :)
2012. febr. 24. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem igazán. Azt se szeretem, ha E/1 személyben íródott. De ha jó a történet és tetszik, akkor igazából egyik sem zavar. Például Anne Rice vámpíros könyvei (E/1). Olyan most nem jut eszembe, ami jelen időben íródott volna, de biztos olvastam már egyet-kettőt.
2012. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Pedig az E/1-et szokták szeretni :D Most nagy divat E/1-ben, meg jelenben írni :S
2012. febr. 24. 10:17
 3/9 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok.)

Neked amúgy tetszenek az ilyen könyvek?Miket olvastál eddig?

Eszembe jutott, hogy vannak még a több személy szempontjából írt könyvek (pl. minden fejezetben más ember), és amikor ide-oda csaponganak az időben. Az utóbbiról nekem a Cormyr regény ugrott be. Elkezdtem olvasni, de nem jutottam sokáig. XD

2012. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva a jelenidőt utálom :D De jól megjártam, mert most az utóbbi időben csak jelen idejű könyveket olvastam, és valahogy rám ragadt, hogy a "regénykémet" is jelenben írjam. Ez a tökéletes kémia volt, meg az Éhezők viadala. Tini könyvek, de jó volt :) Am. a váltott személyes könyveket még szeretem, de az ugrálnak az időben az áááá, ott fognám a fejem :D
2012. febr. 24. 13:32
 5/9 Dalmiiii válasza:
A Szent Johanna Gimit(Leiner Laura irta) ajánlom.Jelen időben játszódik.Elmondhatatlanul jó
2012. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

(21: 40 a jelen idő azt jelenti, hogy az egész történet úgy van leírva, mintha éppen most történne. Nem napjainkban, hanem éppen most. Tehát nem "ma elmentem Kingával vásárolgatni", hanem "Kingával az áruházban vásárolgatunk.")


Nekem sokáig zavaró volt a jelen idő a könyvekben, sokkal kevésbé volt élvezhető tőle egy-egy könyv (persze sokan mondják, hogy ettől izgalmasabb, feszültebb lesz a hangulata, de általában többet ront, mint használ). Aztán elolvastam Delphine de Vigan No és én-jét, ami jelen időben van, de nekem először fel sem tűnt. :) Itt tapasztaltam meg először, hogy milyen, ha egy könyvnek javára válik a jelen idő használata. A másik ilyen könyv Beate Teresa Hanikától volt a Soha Senkinek, utána pedig Laurie Halse Andersontól a Hadd mondjam el. Ezeket nagyon ajánlom. :)

2012. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
én inkább a múlt időben írtakat szeretem de a jelennel sincs semmi bajom
2012. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hüm.... no és én jelen? pedig belelapoztam, de nekem sem tűnt fel :D Köszönöm, ha tudsz még ilyen könyveket, szívesen fogadom :)) sehol nem találok róluk...
2012. ápr. 4. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:

/23:07-es vagyok/

Én még néztem Paola Zannonertől a Célvonalt is, bár abban az a furcsa, hogy a jelen időn kívül ráadásul E/2-ben van. Nem az egész, mert ha jól emlékszem, az eleje nem, de a barátnőm felhívta rá a figyelmemet, hogy a közepe felé már igen érdekes. :D

2012. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!