Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki nem rendelkezik némi...

Valaki nem rendelkezik némi hadvezetési tudománnyal /taktikákkal? Írok egy könyvet és nem ártana néhány ötlet

Figyelt kérdés
Nem modernkori hadviselèsröl lenne szó,hanem a kardok,ijak,lándzsák,egyebek koráról
2012. febr. 16. 12:20
 1/6 étoile et lune ***** válasza:
Ha nem kifejezetten a hadviselésről írsz, komolyabb tudás nélkül is le lehet írni érdekesen, izgalmasan egy csatát. Mondj többet a sztoridról.
2012. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A 4 ismert faj csatái (elf,ork,ember,törp) de nagyon rá akarok koncentrálni a különbözö taktikákra,melyekkel többszörös túleröt is le lehet gyürni,megfüszerezve az arénák,valamint a rabszolgák kemény világával
2012. febr. 18. 17:44
 3/6 anonim válasza:

Tehat egy jatekrol lenne szo?

Akkor ott az igazi hadviseles semmit sem v keveset er!

Ha megis ragaszkodsz a temahoz Shogun total war2 na ott mar szamit kinek van dombja, ki tamad eloszor nappal van vagy este esik fuj ... stb... (kicsit kozelit a valosaghoz de csak par reszletben)

Visszaterve hogy hadviseles strategia regi modra mar ezt a kezseget nem lehet fejleszteni ahoz vissza kellene menni az idobe :))))))

2012. febr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alapozz logikára... Ha valaki dombról lefelé rohamozik, nagyobb a lendület, hevesebb a roham, nehezebb megállítani. Ugyan így, ha domb tetején védekezik valaki, fölfelé támadni nehezebb, így jobban védhető. Ha hátukat egymásnak fordítva egy kört formálnak a harcosok és úgy védekeznek, hatékonyabb a védelem, mert egy irányba kell csak figyelni mindenkinek.

Egyébként a régi hadviselésben szabály volt a következő sorrend:

I. fajta felállás

-Legelöl a nehézlovasság, akik a rohammal szétzilálták az ellenfél első néhány sorát és így megszakították a hadrendet.


-Mögöttük a pikások (lándzsások/alabárdosok), hogy az esetleges ellenséges lovasrohamot megfékezzék ha nem volt saját részről lovasság vagy a későbbi ellenséges gyalogos rohamot megállítsák.

(Ha nem volt ez az egység, akkor a harcosok "pajzsfalat" alkotva. A pajzsot mindig magukhoz szorítva, ami így nem pont előttük volt, elvégre a bal kézben tartották, így csak egy oldalukat védte és a tőlük balra álló jobb oldalát, így egymást is védték ugye.)


-Utánuk a harcosok, esetleg vegyes fegyverzettel (csatabárd, kard, buzogány stb), akik az aprítást végezték


-Hátul pedig az íjászok, akik az ellenségtől való távolságától függően lőttek mindig


-Esetleg ha voltak katapultok, amik ugye még messzebbre lőttek, általában akkorra időzítve az első lövedékeket, mikor az ellenség már rohamozott, de még biztonságos távolban volt. Ezek a lövedékek és az íjászok nyilai törték meg a rohamot.


FONTOS!

Ez csak általános felállás volt. Ettől függetlenül bármely egység kihagyható, bár a sima "harcosok" ritkán maradtak ki. A katapultok talán kevésbé voltak fontosak, pikások is csak előkészített harcoknál voltak.


Jó taktika még:

-Oldalról lovasroham

-Olajjal fellocsolt sáv, amit egy tüzes nyíllal gyújtanak be (1. mögöttük, hogy ne menekülhessen az ellenség, 2. körülöttük, hogy körbefogják őket a lángok és le lehessen őket lőni, 3. eléjük, hogy megtörje a rohamot/megállítsa az előrenyomulást)

-Kis létszámú csapat akik kiiktatják az ellenség vezetőit

-Bekerítés és felmorzsolás

-Az ellenség hadrendjének szétzilálása, miközben a saját csapatok rendezettek és a megosztott erőkkel való leszámolás

-A pikásoknál a "sün" felállás, mikor kör alakban állnak, kifelé tartva a fegyvereiket, a belsők a kívül levők között kitartva, hogy nagyobb legyen a "lefedettség"

-Harcosoknál ugyan ez, csak pajzsot maguk elé tartva

-Roham általában V alakban történt, de ezt könnyű oldalról egy megszakító támadással szétszedni, mert "szerkezetileg" oldalról gyenge

-Lehetnek még speciális egységek, pl. nehéz páncélos buzogányos harcosok, kamikaze egységek, molotov koktél szerű cserépből készült olajjal töltött dolgokat dobáló katonák, könnyűlovasok akik miközben az ellenségig száguldanak és vissza, nyilaznak vagy dárdákat dobnak még odafelé (elég nagy lendületet adott neki, ha dobásirányba vágtató lóról dobták...), sima lándzsa hajítók...

-Lehet beszivárogni ugye a másik seregbe, meglepetés támadást szervezni, ivóvizet mérgezni és ételeket, lovakat elhajtani


és ha érdekel, van pár ötletem a csatához amivel még jobban elnyújthatod: harc előtti áldás a sámántól/paptól, a király/nagyfőnök/legjobb harcos lelkesítő beszéde, esetleg a tábori hangulat lefestése...


Remélem segítségedre voltam :)

2012. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tactical ***** válasza:

Továbbá azt is kalkuláld bele, hogy a különféle fajok mind egyedi módon küzdenek.

pl.: Az orkok nem híresek a megtévesztésről vagy az összetett hadmozdulatokról, csak mondjuk arról ,hogy nem ismernek félelmet.(Persze ezek függnek attól, hogy miként alkotod meg a lényeket)


Az előttem szóló szépen leírta az alap hadviselést, de ugyebár nem kell mindig ilyen rendezetten küzdeni :)

2012. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 hozzászóló tökéletesen kielégítették kívánságomat,ha kiadásra kerül a könyv mindenképpen elsöként fogtok kapni egy -egy példányt ;)
2012. ápr. 8. 22:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!