Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tetszene egy ilyen témájú könyv?

Tetszene egy ilyen témájú könyv?

Figyelt kérdés

Most írok egy könyvet, a középkorról szól, persze egy kis írói szabadsággal, nem arra lennék kíváncsi, h mi nem a középkorban történt, hanem maga a fő cselekmény bejön e nektek, esetleg elcsépelt-e, vagy túl uncsi, valami hiányzik belőle, vagy túl sok...?

A könyv fantasy. 4 részesre tervezem ez első címe: The nekromant. Csak a címe angol. Arról szól, h van négy csoport és azok hőse, azaz lovag szerűsége: Tündék, nekromanták, dungeonosok, emberek. Aki ismeri a heroes c. játékot, annak ismerős lesz ez is:) A tündék az emberekkel állnak sövetségben, ellenségüka nekromanták, a dungeonosok a nekrósokkal vannak szövetségben, ellenségük az emberek. Az alapsztori az, hogy a 4 vár hősei között viadalt szerveznek, s a viadalt most Hispalis városában, s annak erdejében, Hiswoodban rendezik. A címadó hős neve Waleron. Valami kisseb(eléggé kevés) romantikát akarok még belevinni. Egyelőre ennyi a sztori...

Köszi előre is!


2012. febr. 9. 20:19
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és igen, én is gondolkodtam rajta, h h van a nekromanta, de fullra nem ugrott be:D Tudtam, h helytelen így:D Köszi szépen:D Hát sajnálom, h neked nem tetszik,d e egy rosszalló kritika miatt nem esek a padlóra:D
2012. márc. 24. 20:29
 12/19 anonim válasza:
100%

Szia!


A Heroes játék hatalmas népszerűségnek örvend, de ez lehet kétélű fegyver is. Sokan érdeklődve várnák az első részt, viszont nagy elvárással.


Az alaptörténet egyébként jó, lehet rá építeni, de még kevés. :) Gondolom azért nem szeretnél azonnal mindent elárulni, de egy kicsit bonyolítanod kell a történetet. Az sem árt, ha több szálat is futtatsz egyszerre, csak ne zavarodj bele, követhető legyen!


Csatlakozom már egy előttem íróhoz, hogy ha több részt szeretnél, akkor mindenképpen csattanóval zárd az előzőt. Vagy nagyon frappáns nyitással kezdj meg egy következőt!


A pici romantika talán már elengedhetetlen bármilyen műfajból. Ne feledd, hogy ezzel a lányok érdeklődését is felkeltheted a fantasyra!


Meríthetsz sémákból, de légy óvatos! Az nem jó, ha az olvasónak olyan érzése van, hogy ezt már valahol hallotta/látta/olvasta.


Utolsó tanácsom, hogy engedd szabadjára a fantáziád és írd meg a könyvet ahogyan neked tetszene, mert az emberiség egy részének biztosan hasonló az ízlése, de az a legfontosabb, hogy magadnak tetszen, mert így nagyon fogod élvezni az írást. /Jómagam is írok egy fantasy regényt/

2012. márc. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy értékelted:) Igen, nem szerettem volna mindent közölni, főleg, h ami az internetre egyszer felkerül az ott is marad:) Amióta kiírtam a kérdést, azóta sokat írtam a könyvhöz... Több a bonyolult szál, és több az esemény. Nehézkesen, döcögve megy olykor az írás, de amikor az ihlet megszáll, akkor mint egy gép, úgy írok:) Nagy élvezetet találtam az írásban, Magam is úgy vélem, h az a legfontosabb, h nekem tetsszen, de dobnak az önbizalmamon az építő kritikák, és az elismerések:) Még egyszer köszönöm a válaszodat!:)
2012. ápr. 11. 17:15
 14/19 anonim ***** válasza:
lenne néhány észrevételem. nem ismerem a játékot, de ha arra alapszik, akkor azért megvan az eredetisége? Egyébként érdekes, hogy külön csoportok vannak, és mindnek van saját tulajdonsága, úgy értem, ha ezt alaposan, kellő odafigyeléssel kidolgozod, jó is lehet. A címek nem tudom, mért kell, hogy angolul legyenek, hidd el, nem hangzanak sejtelmesebben, semmivel. Azt köszönöm, hogy egy kiválasztott a főszereplő, aki a rosszak ellen harcol, és csak ő a jó, és csak neki van igaza.... Ez már oylan unalmas lenne. Tetszik a középkori elhelyezés, ha elég ügyes vagy, ebből komoly történelmi fantasyt kerekíthetsz, de ugyanúgy el is szúrhatod.Ha szeretnél amúgy benézni egy íráshoz tippeket adó blogra, nézz be hozzám: www.lexen-jzti.blogspot.com. Bocs, hogy ide írtam, de komolyan gondolom, hogy tetszhet Neked.
2012. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
*hogy NEM egy kiválasztott....
2012. máj. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Megnézem az oldalt, ezt is köszönöm Neked. igen, én sem akartam egy elcsépelt karaktert, aki mindig jó és mindig azt csinálja ami helye. Nem egy adott séma aszerint akartam írni, hanem a saját gondolataim szerint. Nem akartam egy tucatregényt írni:)Köszi még egyszer a választ:)
2012. máj. 19. 19:41
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetne az is benne hogy lenne mind a 4 csoportból 1 ember,akik jóban lesznek egymással,és próbálják kibékíteni a többieket egymással.
2013. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet ;)
2013. jún. 12. 20:14
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, részlet jöhet itt üzenetben ha gondolod! ;)
2013. júl. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!