Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit ajánlanál kötelező olvasmá...

Mit ajánlanál kötelező olvasmánynak, mivel lehetne megszerettetni a gyerekekkel az olvasást?

Figyelt kérdés
Általános iskolások. És arra nem vagyok kíváncsi, hogy a kötelezővel nem lehet olvasást szerettetni, mert lehet, csak jól kell kiválasztani. A mai ötödikesek nem csoda, hogy nem szeretnek olvasni, ha A Pál utcai fiúkat adják fel nekik. Az egy teljesen másik világ, a mai gyerektől nagyon távol álló.
2012. jan. 30. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Harry Pottert :)
2012. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
egyet értek :) én is a Harry pottert adnám fel :) 9.-es vagyok, de még most is szívesebben olvasnám ezt, mint pl az Indul a bakterházat.... :)
2012. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért? Nektek az Indul a bakterház volt kötelező? De jó nektek! Az nagyon jó könyv.
2012. jan. 30. 17:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most kiakadtam. A Pál utcai fiúk volt az egyik kedvencem, szerintem azzal pont nincs semmi probléma. A Harry Potter ellen egyébként nekem sem lenne kifogásom. Nem tudom... Nem egy érvelőesszét írtam azzal kapcsolatban, hogy meg kellene reformálni a kötelező olvasmányok listáját.

De a Pál utcai fiúkat, az Egri csillagokat és a Tüskevárat mindig pozitív példaként emeltem ki. Én a Harry Potter és a Bölcsek kövét sokkal kisebb korban, kb. második osztályosoknak adnám fel (azt hiszem, én is 8 évesen olvastam. Előtte csak a Rémusz bácsi meséje volt az, amit "komolyabb" olvasmányélményként számoltam el, de a HP után kezdtem komolyabban olvasni). Lenne még egy rakás ötletem: Például Szabó Magda és Janikovszky regényei. Ezeket a lányok többsége szerintem szeretné, de a fiúk tuti hisztiznének. Ez még az Abigélnél is így van.

De ha adnál egy hetet, tuti kidolgoznék egy elfogadható listát:)

2012. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy A Pál utcai fiúk rossz, hanem az a kor, amiben játszódik, már nagyon messze áll a mai gyerekektől. Ők, akik Iphone-nal a kezükben nőnek fel, már nem biztos, hogy úgy értik a grund fontosságát, mint azok, akik még építettek bunkert a fészerben.


Én magyar írók közül szintén Szabó Magdát (Sziget-kék), Janikovszky Évát és G. Szabó Juditot ajánlanám. Vagy Nógrádi Gábort.

2012. jan. 30. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:
én nagyon szívesen olvasnék thomas brezinát. viszont ha valamit meg akarsz szerettetni, akkor philip pullmann könyveit ajánlom! a rubin és füst, a karlstein gróf, az arany iránytű... ezek mind olyanok amiket ő írt. 6-ig biztos csak thomas brezinát, mert philip pullmann könyveiben vannak durvább dolgok, de semi borzasztó. 7-től nagyon ajánlom a pasit! olyan jól fogalmaz, és nagyon izgi! 12/L----> 7. osztályos tanuló
2012. jan. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
itt a 6.ik válaszoló!gárdonyi géza: a mi kinizsink, a bátyám zseni, az öcsém zseni (ez a bátyám zseni 2) különösen az utóbbi kettőt ajánlom! viszont, nagyon nagyon imádom a marci öröksége, marci visszavágot is! ezek akcióregények, de mindben van egy szerelmi szál és mai magyar gyerekekről szól! Gárdonyi egy zseni, és asszem elolvasom ezeket újra!
2012. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
itt megint a 6. bocsi, de ez a kérdés megfogott, mert utálom a kötelezőket, mert a mi sulinkban naon sz*rok. :( te gondolom tanár vagy... nincs valami értekezlet, amin ezt a magyartanárok megbeszélik? beszélhetnétek róla, mert szerintem is gázos,hogy nem olvassuk el őket, és én mindig elhatározom, hogy elolvasom, de nincs hozzá türelmem, és a felénél abbahagyom. most a büszkeség és balítéletet olvasom és ez végre elviselhető, de elég uncsi, mert nem nagyon nekünk szól... ha van ilyen magyar tanárok értekezlete, akkor lécci ajánlj valamit! te lehetsz a megváltónk! és a pál utcai fiúk szerintem is tragédia. :( de a Narnia krónikáit is ajánlom. báááár, az szinte 99% hogy a filmet fogják megnézni, de a könyv is jó.a film 5*-os, tudom, hogy nem erre megy ki a játék, de szerintem a film után sokan kedvet kapnak a könyvhöz. :O jajj, booooocsáááánat!!!! az akiről a 7.ik válaszban írtam, nem gárdonyi géza, hanem nógrádi gábor!!! neharagudj, a két író ég és föld! nógrádi egy csoda! gárdonyi pedig... nem az. de a könyvcímek ugyanazok, és ezek 4-től akármeddig bankot robbantanak! ;D
2012. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok tanár, de ha az lennék, biztosan földobnám, mint lehetőség. Csak dolgoztam iskolában, és tapasztaltam, hogy a gyerekek mennyire utálnak olvasni, egy-két kivétellel.


Ha a Narniát ajánlanám, akkor olyan kötetet választanék, amiből nem készült film. Mint például a Ló és a kis gazdája.


Még eszembe jutott Csukás István, Petrovácz István, Bosnyák Viktória, Békés Pál, Beczássy Judit, Gergely Márta, Török Sándor, Tatay Sándor, Kertész Erzsébet, Thury Zsuzsa.


Az meg, hogy a fiúk hisztiznének, hogy lányos könyv. A mi időnkben a lányok sem hisztiztek, hogy az Egri csillagok meg A Pál utcai fiúk fiús könyv.


Nem azt mondom, hogy ki kéne hagyni a tananyagból a fenti szépirodalmi művet, de ne csak az legyen! És ne úgy, hogy "Olvasd el fiam, mert különben megbuksz, meg dolgozatot is írunk belőle!". így nem lehet megszerettetni az olvasást.

2012. jan. 31. 08:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Anne otthonra talál!
2012. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!