Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok nekem nagyon jó...

Ajánlanátok nekem nagyon jó könyveket?

Figyelt kérdés
Lehetőleg ne fantasy meg scy-fi meg ilyenek. Főleg ilyen humoros vagy szépirodalmi, örök klasszikusokat. 18 éves lány vagyok
2012. jan. 22. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon szubjektív kérdés, de szerintem hasonlít az ízlésünk, ezért merek válaszolni.


A gyertyák csonkig égnek

A kassai polgárok

Veronika meg akar halni

Ábel a rengetegben

Zabhegyező

Mikszáth

Tömörkény novellák

Hemingway

Wass Albert könyvek

Hova mennek a kacsák? (ez nagyon aranyos, én is 18 évesen olvastam)

Veszett lelkek városa

1984


stb.



Ha humoros,akkor Molnár Éva (Fable) könyvei! Pl. Pepita macska.:)


20/L

2012. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Paulo Coelho könyveit szeretem, pl:

Az alkimista

Veronika meg akar halni

Tizenegy perc


Most olvastam Kovács András Péter könyvét, az nagyon vicces :)

2012. jan. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ken Follett: A katedralis
2012. jan. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves első válaszadó, nagyon hasonló az ízlésünk.:) Még megtoldanám két nagy kedvenccel:

Maurice Druon: Az elátkozott királyok

Passuth: Nápolyi Johanna, Aranyködben fáznak az istenek, Madrigál, Sasnak körme között...

mindkettő (író regényei) történelmi témájúak. Druont 18 évesen olvastam először és egyszerűen imádom. Passuth kicsit nehezebb, de azt sem lehet letenni. Eddig a Nápolyi Johanna tetszett nekem a legjobban, de még nem olvastam mindet...

Ja, és Rushdie (ő mágikus realista, ami nem fantasy, csak allegóriákba burkolja a valós alapot). Meg Karel Schultztól a Kőbe zárt fájdalom. Ez Michalangelo életéről szól, csak sajnos befejezetlen. Na jó. Inkább megyek. Most egész nap fájni fog a szívem, h nem olvashatok.:S

Ja, és a Pillangót olvastad már Henri Charriére-től?

2012. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hello!


Ha történelmi/szépirodalmi, akkor az Elátkozott királyok, Katedrális, Sógun, Quo Wadis semmiképp se maradjon ki sztem.


Humoros: Tóték, Három testőr afrikában, Svejk

Egyéb: Tíz kicsi néger, Zabhegyező, Yakuzák, Mesterségem a halál.

2012. jan. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Druonba akkor vagj bele, ha szereted az olyan konyveket, ahol reszletesen lefestik, hogyan trancsirozzak fel az emberkeket...
2012. jan. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!