Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen lesz a...

Szerintetek milyen lesz a könyvem?

Figyelt kérdés

A szüleim elmentek a testvéreimmel. egyedül voltam a házban. lefeküdtem. Egy alak megy el a folyosón. még egyszer elmegy a szobám előtt félve viszzafekszem .anya szobályából motoszkálást hallok félve de megyek megnézem.ó istenem kés van nála!az az alak keres valakit.Valami azt súgja hogy engem !

Hangtalanul a szobámba megyek az ágy alá bújok.véletlenül zajt csapok.az alak észrevesz felém jön.én úgy félek!Felmászok az ágyra sikítok nem segít . az ajtóhoz rohanok, be van zárva! ó nemár!Rugdosódni kezdek de átrúgok rajta!ez egy szellem!


Ez egy részlet!

Szerintetek írjam tovább?

Szerintetek ezt a könyvet megvennék?Eladható?


2012. jan. 17. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Vicces.:)
2012. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt másoltad, és így van leírva: túl sokszor indokolatlan a felkiáltójel, túl rövidek a mondatok (1-3 szó) ettől nem lesz elbeszélő a dolog, hanem mintha valakivel a neten beszélgetnél és mondatonként írod le az infót [mondat.szünet.mondat.szünet.mondat.szünet], hiányzik a szövegközpontozás és rossz a helyesírás.

Az "ó nemár" és egyéb szópótló szavak, gondolatok valahogy nem illenek bele egy könyvbe.

2012. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy poénos novellának elmenne. Egyetértek a 2. válaszolóval. A mondatok tényleg nagyon rövidek, és az akkor jó, ha egy lassú vagy kiemelendő dolog van.


Egy helyen olvastam (ami nagyon igaz), hogy a felkiáltójel olyan, mintha a saját vicceden nevetnél. Nem a jellel, hanem a szavakkal kell kifejezni az érzelmet.

2012. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha elmúltál 6-7 éves, akkor tegyél le arról, hogy valaha normálisan könyvet fogsz írni. Sírva röhögök.
2012. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem ilyen lesz mert még finomítok rajta .
2012. jan. 19. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha elmúltál 6-7 éves, akkor tegyél le arról, hogy valaha normálisan könyvet fogsz írni. Sírva röhögök."


Ugyan már, valahol mindenkinek el kell kezdeni... A legtöbb bestselleres sem lehetett sokkal jobb 10 éves kor környékén... :D Nem értem, mire jó az neked ha valakit ennyire letörsz... Egyébként, attól még, hogy nem tudja szépen megfogalmazni, lehet egy jó ötlete. Jó ötletet és fantáziát tanulni nem lehet, az írást és helyesírást pedig igen.


Nos, helyesírási hibák vannak a szövegben, túl rövid némelyik mondat, hiányoznak vesszők némely helyen. A . ? ! után le kell nyomni a szóközt, előttük viszont nem, új mondat az meg nagy betű. De ha feltennél egy word-ot a gépedre vagy openoffice vagy valami hasonló, azok mind kiabálnának neked ezen hibák miatt. A legnagyobb baj az, hogy sokszor egyszerűen lusták az emberek ehhez agy én nem tudom, hogy nem lehet észrevenni a piros és zöld aláhúzásokat, amiknél még ajánlást is ad, hogy mit kéne helyette.... -.-'

Valamint az első 3 mondat múlt időben van, utána meg jelenidejű a szöveg. Az igeidőkre mindig oda kell figyelni.

Még a szóismétlés szokott gyakori hiba lenni, arra figyelj még oda majd. :)

2012. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a babusgatás teszi, hogy minden második analfabéta tehetséges írónak képzeli magát. Ki mondta, hogy tíz éves a kérdező?
2012. jan. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nyolcévesen kezdtem írni, de ilyen dolgokkal már akkor is tisztában voltam, te jó ég. És könyvet, több tíz vagy száz oldalt írni érdekesen jóval nehezebb mint egy bekezdést, de neked még az se ment. Szóval bocsi, de...
2012. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem neked nem lesz könyved.
2012. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!