Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A 4 Twilight saga konyvbol...

BiroBeatrix kérdése:

A 4 Twilight saga konyvbol mejik a legjobb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

na és még ez is >:)


[link]

2012. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Breaking Dawn
2012. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"14.01es Te nyílván valami feminista idiót@ vagy. Szerintem az egyáltalán nem baj, ha a 12-14 éves lányok azt olvassák, hogy a szüzeséggük a legnagyobb értékük, mert így legalább nem 13 évesen vesztik el, valami jött ment s.ggfejjel. csak ennyit akartam hozzászólni a válaszodhoz. "


A nyilván rövid i.


Nem kell feminista idiótának lennem ahhoz, hogy tisztában legyek azzal, hogy egy nő legnagyobb értéke nem egy biológiai adottság, amit az ó-és középkorban különféle szentséges és erkölcsös tulajdonságokkal ruháztak fel. Szerintem teljesen normális felfogás az, ha kijelentjük, hogy egy nő legnagyobb értéke ÖNMAGA, a személyisége, és az a ki - és éppen ez a legnagyobb probléma ezzel a könyvvel - hogy tárgyiasítja, egyszerűsíti a nőt, hiszen a főszereplő lányról SEMMIT nem tudunk meg azon kívül, hogy ő bizony szerelmes az edvárdba.

Semmilyen értékkel, személyiséggel nem ruházza fel őt az írónő, semmi olyannal, amire fel lehetne nézni - egyetlen "példaértékű" cselekedete, amit reklámozni szeretne az írónő a szüzessége és a hűsége edvárdhoz.

Ha szerinted az feminista, aki elítélendőnek tartja a női nem ilyen szintű lebutítását, váljék egészségedre.

Én nem tartom normális magatartásnak, ha valaki azt próbálja beleplántálni egy kislányba, hogy csupán ezen biológiai tény miatt lesz értékes, és a szőke herceg fehér lovon majd vár rá és feleségül veszi a két szép szeméért - mert ez az életben rohadtul nem így van, és rohadtul nem egészséges egy tinilánynak, ha ezt képzeli.

2012. jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 lálá2000 ***** válasza:
Nekem az 1. és az utolsó tetszett a legjobban.
2012. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!