Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak könyvet?

Rasztabarika kérdése:

Hogyan írjak könyvet?

Figyelt kérdés
sok ötletem van de nem tudom hogy is kezdjem el
2011. dec. 26. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor elmondom azt a módszert, amivel a legtöbb ma híres író elkezdte legalább az egyik regényét.

Toll. Papír. Ízlése válogatja, a többség a kék, vagy a fekete tollat preferálta. Papírból valami puhább fajta, a géppapír nagyon zizeg.

Leírod az ötleteidet. Pár szó, egy-két mondat. Csak a lényeg. "Új fantázia-világ, hős jócsávó sok harc árán megmenti a szerelmét -> börtönbe záratta az apja, idegen király. Sárkányolovagok. Levegőben harc."

Minden ötletedet leírod. Mindet. Ilyen rövid formában.

Kikeresed a csonkokat, félötleteket, nem megvalósítható marhaságokat, és kihúzod. Vagy leírod egy másik lapra.

Megkeresed azt, amelyik a leginkább összefüggő, legjobban kidolgozható, legjobban tetszik, szóval ami a leglegleg. Erről írsz egy összefüggő, pár mondatos vázlatot. Aztán egy hosszabbat, részletesebbet. Még hosszabbat, még részletesebbet. Egyet, ami fejezetenként lebontja, mi történjen benne. Egyet, ami az egyes fejezeteken belüli történéseket tárgyalja. Egyet, ami ezeket a részeket bontja ki. Külön vezeted a szereplőket, a helyszíneket, jellemfejlődéseket, mindent. A végén lesz egy olyan vázad, amire már csak rá kell aggatni a mondatokat, de önmagában kész a sztori és a háttér, ami mindig biztos alapot nyújt, nem hagy elveszni, nem fogsz elkallódni útközben, hogy te már más regényt írnál, de ezt sem fejezted még be, vagy a főszereplő félúton meggondolja magát a küldetést illetően.

Ez a tervszerű írás. Van az intuitív módszer, de az nehezebb: leülsz, megírod. Ennek nincs titka. Ehhez kell az a szikra, amit egyesek tehetségnek, mások zsenialitásnak neveznek. A tervszerű jobb, azt földi halandó is ki tudja dolgozni.

Hajrá.

2011. dec. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet köszönöm :)
2011. dec. 26. 23:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Én soha nem vázlatoztam, mindig írtam, ami épp eszembe jutott. Néha kitöröltem 1-2 sort, fél oldalt, mert nem tetszett, aztán folytattam tovább.


A vázlattal az volt a bajom, hogy lehet, hogy már negyed óra múlva más gondolat/megoldás jut eszembe, és ha makacsul ragaszkodok a leírtakhoz, csak rágörcsölök, és képtelen vagyok folytatni.

2011. dec. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!