Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan tudnék könyvet írni,...

Hogyan tudnék könyvet írni, mibe/hova és hogyan? (teljesen kezdő vagyok) 12/L

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az ugye attól függ, hogy kézzel szeretsz írni vagy inkább gépelni szoktál. De a legfontosabb az, hogy legyen egy jó ötleted. Amúgy itt van 2 könyv, amelyek a segítségedre lehetnek: [link]

[link]

Kitartást!

2011. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy könyv a könyvírásról (mesterfogások íróknak):


[link]


Ha esetleg igazán a hagyományos értelemben vett komoly író akarsz lenni, akkor itt van ehhez Gárdonyi Géza Titkosnaplója (de vigyázz, mert ez már igazán a magasiskola!):


[link]


Még megjegyzem, Gárdonyi a Titkosnaplójában az írással kapcsolatos tapasztalatait, intelmeit írja le.


Ha esetleg tudsz angolul:


Anne Faundez, Wes Magee, Celia Warren:


How to Write Stories, Poems, Reports, Letters and Email

2011. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 k.lau13 ***** válasza:
hát, mondjuk először döntsd el, hogy egyáltalán mi a történet... aztán sokan azt csinálják, hogy vázlatot írnak róla, bár nem mindenki, de a többség... egyébként ezt úgy lehet a leginkább "megtanulni", vagy hogy mondjam, ha nem kérdezel senkitől semmit, csak elkezded, aztán rengetegszer visszaolvasod, és szépen magadtól amúgy is rá fogsz jönni, hogy hogy csináld... hogy hogy kell könyvet írni, nem lehet megtanulni, csak találd ki a történetet, írd le, aztán olvasd újra, és javítsd ki, és így tovább... vagyis szerintem... de remélem, segítettem :)
2011. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Keitha ***** válasza:
én is könyvet írok, 12 éves lány vagyok. én akkor szoktam írni, ha jön az ihlet. :) Ez általában zene hallgatás közben szokott megtörténni, amikor beugrik egy kép, leírom az első szót, a többi meg jön magától, azt írok, mint a gép. Keress te is olyan dolgot, ami megihlet. keress egy múzsát, vagy tudjam is én mit, amire ránézel, vagy meghallod és jön. Nekem így megy.
2012. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

szia.

14 vagyok és 2 könyvet irtam "magamnak" és most irom a harmadikat. Én 2őt papirra vetettem és a 3.at egy blogba jegyzembe. A blogger progrm nagyon jó.

Ha bármi kérdésed van irj privit és szivesen elolvasom az irásaid. Az nem számit, hogy kezdő vagy.

2013. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!