Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok...

Izsák Réka kérdése:

Milyen könyveket ajánlanátok egy 14 évesnek?

Figyelt kérdés
Tudjátok 14 éves vagyok és szeretek olvasni. Szeretném megtudni milyen könyvek érdekelnek titeket és ha megfogna az egyik könyv amit leírtok nekem akkor én is szívesen elolvasnám. Szeretem a szerelmes történeteket is és a kicsit ijesztőket is, de nem nagyon ijesztőt. Csak annyira mint például a Rettentő gyönyörűség és annak a további részei. Előre is köszönöm az ajánlatokat!
2011. dec. 15. 19:31
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 6. 14:51
 12/13 anonim válasza:

Nem tudom te hogy vagy vele, de én imádom az orvosi krimiket. :D Úgyhogy az összes Martha Tailor könyvet ajánlom. Már vagy 17 könyvét elolvastam, de nem tudom abbahagyni, mert mindegyik olyan izgalmas. És sose az a vége amire te tippelsz. Másik dolog ami tetszett benne, hogy az egyik könyvnek nem happy end volt a vége. :)

15/L

2012. jan. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Én is nagyon szeretem Darren Shan könyveit.

Elsőnek a vámpír könyveit olvastam (aminek első része nem a Vámpír inasa, hanem a Rémségek cirkusza), ez nagyon megtetszett, így most nyomozok Shan többi könyve után. A vámpír könyvek sorozat összesen 12 részből áll, én most olvasom a 11. részt, de eddig mind nagyon tetszett, csak ajánlani tudom.

Ma olvastam ki a Kojaszan című regényét. Nagyon tetszett, szerintem kicsit ijesztő, de csak annyira amennyire kell.

Még felkeltette az érdeklődésem Darren Shan: A vézna hóhér című könyve.


Nekem még Cirnelia Funkle: Tíntaszív (Bűvölet címen is fut) regénye ragadott magával. Kétszer olvastam, de egyetlen egy pillanatát sem untam. Csak az a baj, hogy a triológia két részét nem fordították magyarra. Attól még a történet magában is érthető, és befejezett, csak azért kiváncsi lennék a szereplők sorsára, ami a többi részben derül ki.


Én még Philip Pullman könyveit szeretem nagyon. Egyszer régen láttam Az arany iránytű című filmet, ami a kedvencem lett. Rá pár évre megtudtam, hogy létezik könyv is, így neki kezdtem a triológiának. Nagyon tetszett. Utánna a Rubin és füst című könyvébe futottam bele az Alexandrában 300 Ft-ra leakciózva, az Arany iránytűből kiindulva meg mertem venni. Jól is döntöttem, egyszerűen imádtam.


Nekem ezek a kedvenceim, meg még a Harry Potter, és a Narnia krónikái amiket biztos ismersz, így ki sem fejtem őket.


Remélem valamit tudtam segíteni.

12/L

2013. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!