Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eddig milyen a könyvem?

M@x kérdése:

Eddig milyen a könyvem?

Figyelt kérdés

Ebben a könyvben három főszereplővel fogtok megismerkedni akik a kezdetektől, a végletekig együtt maradnak, persze lesznek kisebb viszontagságok. Máté, Kornél és Peti a három jó barát egy nem mindennapi kalandba keverednek melyben az életüket kockáztatják. Hát sok sikert nekik.

- Lúzer vagy!!! – kiabálta Dominik az osztály legakadékosko-

dóbb gyereke. A mondat nem másnak szólt mint szegény Máténak akivel a sors szörnyű mód elbánt. Szülei elváltak most az apjával él, egy családi házban. A jegyei is 3-as vagy 4-es körül vannak. Még a szünetekben is folyton szórakoznak vele. Csupán kettő igaz barátja van, de ők mindig mellette állnak.

Ezen a bizonyos pénteki napon elég csípős hideg volt. Főleg reggel mikor a három jó barát szinte együtemű léptekkel ballagott a suliba. Már akkor hordozta magában a szél a misztikusságot, de ezt senki észre nem vette.

Csak az a fekete öltönyös alak amelyik figyelte a három jó barátot. Ő tudta, hogy miről van szó. És azt is hogy már nem kell sokáig várnia. Addig a közeli gyorsétteremből rendelt magának egy dupla sajtburgert, meg egy kólát és békésen leült egy padra.

Közben a gyerekek beértek az iskolába. Becsengettek. Matek óra volt az első, de a szokásos tanár helyett egy helyettes tanár jött be. Legalábbis ezt állította magáról, mivel egyáltalán nem úgy nézett ki mint egy tanár. Rövidnadrágban volt mindig Hip-hop sapkát viselt, még órán is, és napszemüveg volt rajta.

Az még oké, hogy eltért a tananyagtól, de hogy elkezdett a felelősségről beszélni meg a kalandokról az már tényleg szokatlan volt. Aztán 10 perccel az óra vége előtt kiment a teremből és az osztályteremben elszabadult a pokol. S ezt a nagy csetepatét csak az igazgató úr tudta megfékezni.

Az első óra után még jött egy fizika, egy kémia, egy testnevelés, és egy nyelvtan. És amint 12:30-kor kicsengettek mindenki egyszerre kapta fel a táskáját és rohant ki az épületből. Kornél, Peti, és Máté megbeszélték, hogy miután kiértek a menzáról együtt hazamennek és majd kimennek az erdőbe túrázni. Tíz perc alatt megették a gulyáslevest és a rakott krumplit, majd elindultak.

A fekete öltönyös fickó még mindig ott ült, és várta a srácokat. Felsétáltak a Petőfi úton, és hirtelen megdöbbentő dolog történt. Egyszer csak megremegett a föld és a három barát alatt megnyílt s ők csak zuhantak és zuhantak, és zuhantak. Féltek, azt hitték, hogy sose lesz vége, hogy itt a vég meghalnak. Ám tompa puffanással nagy fájdalommal és legalább öt percnyi zuhanással a nyakukban leérkeztek. Nagy nehezen feltápászkodtak és olyan világ tárult eléjük amelyhez hasonlót még életükben nem láttak.

Megpróbálom leírni, de még én is a látvány hatása alatt állok. Amerre néztek mindenhol lomb nélküli fák voltak, gyanították hogy ők meg egy erdő közepén feküdtek. Volt mellettük egy kút amibe belenéztek, de mindannyian visszahőköltek. Ott feküdt egy ember akinek egy kampó bele volt szúrva a szájába és folyt belőle a vér. Valamikor. Mert már csak az alvadt vér látszik meg. Peti egyszer csak arrébb rohant. Nem akarta hogy a többiek meglássák, de kijött belőle az ebéd. Sose bírta a halott emberek látványát. Mikor újra együtt lett a csapat, Peti azt mondta, hogy valamit észre vett, de csak egy mókus volt. Szép hazugság mondhatom. Mókus egy ilyen istenverte helyen! Kornélék is így gondolták, mivel szúró pillantásokkal kínozták Petit. Ahogy mentek tovább az erdőben észrevették hogy vörös köd száll fel a talajból. Egyre jobban féltek, de kíváncsiak is voltak és ez hajtotta őket előre. Na meg persze a kiút megtalálásának reménye.

- Nem állhatnánk meg egy fél percre? – kérdezte meggyötörten Máté.

- Nem, most nem állhatunk meg… Hé nézzétek az nem egy falu? – mondta Kornél.

Elkezdtek futni a kis község felé, de ez nagy hiba volt mert Máté elesett. A többiek gyorsan a segítségére szaladtak. Péter táskájában volt egy köteg géz (Mivel őt mindig megverték az iskolában.) amivel megpróbálta gyorsan bekötözni a sebet.

- Hmmm… Elég mélynek látszik. Találnunk kell egy orvost! – Peti hangja izgatottabb volt mint valaha.

Ám ekkor a szörnyű esetek sorozatának még nem ért vége, mivel a (nem is annyira) távolból valami felvonyított.


2011. szept. 24. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan mintha leírtál volna minden eszedbe jutó mondatot. Mint valami napló. Vagy egy mese amit órára kötelező megírni szóval a fogalmazásmódon még javíts :)

Ezen felül nem rossz :)

2011. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!

Megpróbálok javítani. :)

2011. szept. 24. 19:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Na ez sokban függ attól, hogy hány éves vagy, valamint fiú-e vagy lány? Mondanám, hogy kicsit meseszerű, de a kampóval szájba szúrt fazon alaposan megbolygatja ezt a teóriát :D Mindenesetre ha elárulod a fentebb kért infókat, bővebben is tudok szólani :)
2011. szept. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

12/F

Köszönöm a válaszodat!

2011. szept. 25. 10:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor tökéletes :) Ha elhatározottan állsz a dologhoz, és folyamatosan gyakorlod az írást (valamint sokat olvasol), akkor még nagyon sok minden összejöhet ebből :
2011. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 k.lau13 ***** válasza:

Szia! Először is bocs, hogy a kérdésed után 6 nappal írok, de én mindig minden embernek szoktam írni véleményt/segítséget aki regényt ír, mivel én is 3 éve írok, és ez nekem is mindig sokat segít.

Egy 12 éves sráctól ez valami iszonyatosan jó(tekintve, hogy a fiú ismerőseim még azt sem képesek normálisan elmondani, hogy mi újság van velük) de még gyakorolj, szerintem. Szerintem egy kicsit sokat írtál a részletekről, és keveset a lényegről. Azt például nem nagyon szokták beleírni egy regénybe, hogy mit ettek ebédre, vagy milyen óráik, voltak, hacsak nem lényeges a történet szempontjából, vagyis én még nem láttam ilyet, máskülönben elunná magát rajta az olvasó.

Szóval egyszerűen csak annyit szeretnék kihozni ebből, hogy azt, ahogy leesnek, meg az a krapek a vérző szájával a lényeges, meg például, hogy Peti elesett. Szóval nekem ebből például az hiányzik, hogy jellemezd azt a fazont, vagy például a falut, amit megláttak. Például ilyen, hogy: ...Kampó volt szúrva a szájába. Összegörnyedve feküdt a földön, és látszott rajta, legalább .... éve/hónapja halott. És így tovább. Egy helyleírás is szokott lenni legalább egy-két bekezdés, mert így nagyon rábízod az olvasóidra, hogy mi is a történet, ami nem baj... Ő viszont inkább el tudja képzelni, mi volt az ebéd, minthogy hogy látod ezt a mesebeli helyet. Szóval az az érdekes része, nem pedig a gulyásleves.

De egyébként jó kis fogalmak vannak benne, a fogalmazásod nagyon szuper, és az előbbit pedig léci ne vedd szidásnak vagy sértésnek, jótanács akart lenni, és tapasztalatból írtam, mivel a három év alatt amióta elkezdtem írni, legalább 25 elkezdett regény összejött, és én is jártam már így, azután most visszaolvastam, amit 11 évesen írtam, és rájöttem a hibákra.

Írj sokat, és olvass is, és olvasd vissza sokszor, amit írtál, és jó lesz. Egyébként tök ügyes vagy! :)


Jah és az a pasi a kampóval(pasi volt egyáltalán? látod, erről beszéltem itt az előbb) egy kicsit morbid, de nagyon jó :)


szóval alapjában véve nagyon jó a könyved, és elismerésem, amiért 12 évesen, fiú létedre írsz, mások még olvasni is utálnak...


És bocs a hosszú szövegért, de remélem, végigolvastad, mert segíteni szeretnék :)


sok szerencsét, kíváncsi vagyok a folytatásra, remélem, hogy egyszer megtudom :))

2011. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!