Szerintetek jó lett, amit írtam?
Cím: Egy pár meleg csizma
- Olyan sötét van itt! Nem mehetnénk haza?
- Nem, itt kell maradnunk, amíg édesapád hazaér…
Mondta a kislány anyja, hangjában fájdalmas reménytől remegve. Ránézett gyönyörű gyermekére, akire olyan büszke volt, majd néhány pillanatig gyönyörködött benne. Lassú mozdulatokkal a teáskanna felé nyúlt, majd öntött a forrón gőzölgő teából mindkettejüknek. Puha takaróval ölelte körül gyermekét. Ez adott a menedékhelynek, egy kellemes megnyugvást. Valamit, ami otthonukra emlékeztette őket. A kislány egy ideig elmerengve kortyolgatta a jóízű teát, majd anyjához szólt:
- Apa mikor fog hazajönni?
- Hamarosan, édesem. Ha te is imádkozol velem érte, akkor még hamarabb haza fog jönni.
Megsimogatta lánya fejét, majd folytatta a gyékénycsizma fonását, amit a Don-kanyarnál harcoló katonáknak küldtek, hogy meg ne fagyjanak, a vérfagyasztó hidegben.
Csípős szél fújt a csatatéren, ahol a magyar hadsereget hajtották a Német katonák, oly kegyetlenül, ahogyan még soha azelőtt. Nagy Mihály, az édesapa is ott volt, lába félig megfagyva a -30 fokos hidegben, ám végig harcolt és küzdött az igazságért. Legfőképp talán azért, hogy újra láthassa szerető családját, akik eközben szüntelenül fonták a gyékénycsizmát és imádkoztak érte. A hatalmas pusztításban, 60.000 magyar katona halt meg. Vérbe fagyva, egymásra halmozódott halotti dombokat alkottak a Don-kanyar havas csataterén.
Mihály is ott volt, még élve, ám teljesen magára maradva, mert rajta kívül már szinte senki sem élte túl a viadalt.
Leült a halottak dombjára, és tapogatni kezdte félig megfagyott lábát, amit már alig érzett. Amit viszont tisztán érzett legbelül, az a remény. A remény, hogy újra megölelhesse kislányát és azt mondhassa neki: - Ó, az én drága kislányom! Úgy hiányoztatok!
Ebben a pillanatban, egy hang szólította meg a háta mögül, amit utána egy érintés követett. Valaki megfogta a vállát, s így szólt:
- Mihály fiam, vedd föl ezt a csizmát, mert nem jutsz haza ezzel a cipővel. Ebben meg fog fagyni a lábad, és meghalsz.
Miután Mihály megfordult, egy őhozzá hasonló katonát látott, akinek lábán meleg, téli csizma volt.
Megfordulva így szólt:
- Honnan tudja a nevemet?
- Tudom. – Válaszolta a katona, aki már nyújtotta is felé meleg csizmáit.
Mihály azonban nem akarta elfogadni.
- hogyan fogadhatnám el? Akkor a maga lába fog lefagyni!
Ekkor a katona elmosolyodott és így szólt:
- Attól te nem félj, az én lábam soha nem fog megfagyni. Fogadd el.
Odaadta neki a csizmákat, majd elbúcsúztak. Nagy Mihály lábára pontosan illett a csizma és fagyott lábait jóleső meleg árasztotta el, ahogyan a szívét is, hogy ilyen jó lelkű emberek vannak még a világon. Éppen meg akarta köszönni jótettét, de az idegent, már nem látta sehol.
Miután lábai kellően felmelegedtek a járáshoz, elindult megkeresni maroknyi alakulatát, amely keserves, hosszú menetelés után végre sikerült. Csapata örömmel fogadta őt, majd együtt indultak el a hosszú útnak, amely otthonuk felé vezetett. Hosszú kórházi kezelés után, végre elérkezett az idő számára, hogy hazamenjen és szívére ölelhesse szeretteit.
Hiába…ha az ember ilyen tisztán szeret, a léleknek határa nincsen… még több ezer mérföldről sem.
Ha olyan kilátástalan és reménytelennek tűnő a helyzeted, mint Mihálynak, jusson eszedbe e történet. Ez adjon neked erőt és kitartást, hogy téged is megtaláljon egy ilyen angyal, aki ad egy pár meleg csizmát, hogy talpra tudj állni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!