Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen sci-fi könyvet javasolt...

Milyen sci-fi könyvet javasoltok kezdő műfaj rajongónak, vagy úgy egyáltalán?

Figyelt kérdés
(Dimitrij Gluhovszkij - Metró 2033) Én ezt a könyvet néztem ki magamnak mert ezzel játszatom számítógépen is, és kivéncsi vagyok milyen könyvben.
2011. aug. 14. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
ASIMOV nagyon híres, nagy fantáziájú könyv. :)
2011. aug. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom mester ***** válasza:
Az is jó. Elsőnek is igaza van. Ha erősebb idegeid és gyomrod van akkor Ian Watson warhammer 40000-es könyvei.
2011. aug. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Gyomrom van mert imadómom Stephen Kinget csak most már valami másba is bele akartam "kóstolni".
2011. aug. 14. 23:58
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Én elsőre Asimov robotnovelláit javaslom. Ezeket netről be lehet szerezni, boltban/antikváriumban nem annyira, vagy drágán.


Másik, ami lehetséges kezdés, az (szintén tőle) az Alapítvány-trilógia. (A., A. és Birodalom, Második A.) Előbb-utóbb úgyis mindent elolvas tőle az ember, ami magyarul megjelent. :) Mivel a művei nagy része egyetlen gigászi univerzumban játszódik, érdemes betartani egy bizonyos olvasási sorrendet, és a fenti két pont valamelyikéről indulni.


Ha esetleg Asimovot valamiért nem szeretnéd, tudom még ajánlani Arthur C. Clarke bármelyik regényét, kiváló, egymástól független munkák. (Rám legnagyobb hatással a 2001 Űrodüsszeia és a Randevú a Rámával voltak.)


Larry Niven Gyűrűvilág c. regénye is nagyon szórakoztató kezdőkönyv lehet, sajnos a szerzőnek csak nagyon kevés novellája jelent meg itthon.


Ami szintén zseniális mű, az Zsoldos Péter Távoli tűz c. regénye. Ez egy másik regény (A Viking visszatér) folytatása, de talán érdemesebb a Távoli tűzzel kezdeni. (A Viking nem rossz, de nem is igazán jó. Ha az ember már ismeri a Távoli tüzet, akkor nagyon érdekes, de önmagában nem hozza meg a kedvet a Távoli tűzhöz, pedig azt muszáj elolvasni.)


Ha esetleg érdekel a Star Wars világa, Timothy Zahn Thrawn-trilógiáját ajánlanám (A Birodalom örököseim, Sötét erők ébredése, Az utolsó parancs). Jól megírt, sokrétű történet egy messzi-messzi galaxisból. (Az eredeti trilógia ismerete elég.)


Hirtelen ennyi, ha van még kérdésed, írj.

2011. szept. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat 1:02 perc :D
2011. szept. 4. 14:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!