Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a történet...

Mit gondoltok erről a történetről?

Figyelt kérdés

Én írom, és kíváncsi vagyok, mit gondoltok.

Egy lányról szól, aki vámpírrá változik ( csak semmi előítélet XD )és az életét ismerjük meg.

Aki ismeri a vámpírnaplók sorozatpt, annak biztos mond valamit, hogy Caroline Forbes története, vámpírrá válása ihlette. A válaszokat előre is köszi!


2011. júl. 8. 21:14
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mert azok alapján, amit irtatok, ugy véltem, el lehetne kezdeni, hogy megnézzem, hogy tetszik.
2011. júl. 13. 10:19
 12/20 anonim válasza:
Igen, rakd, légyszi! :) Engem érdekelne!
2011. júl. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

A kezdet


Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy ember… aki boldogan élt, míg meg nem halt. Igen, ez az ideális történet. Van valaki, egy tökéletes élettel, melyet, míg él, élvez és örül neki, és végül úgy hal meg, hogy szinte nevet, miközben a botjára támaszkodik.

Én is mindig egy ilyen életre vágytam, mindennél jobban. De sajnos nekem a sors valami egész mást rendelt. Az én életem nagyon rövid volt. Tizenöt év alatt csak annyit tanultam meg, hogy nem szabad félni a haláltól. Erre tisztán emlékszem. Nem sok minden maradt meg bennem arról az időről, amíg azt mondhattam, hogy én is vagyok, létezek. De ez igen.

Emlékszem arra a napra. Apával bementünk a kórházba. Akkor még csak tizenegy éves voltam, és a sok film hatására magammal vittem egy napszemüveget a hóvakság ellen. Valójában nem volt buta gondolat. Az egész épület teljesen fehér volt. Az ajtók mögött betegek próbáltak gyógyulni, illetve már a sírfeliratukat fogalmazták meg.

Mi az intenzív osztályra mentünk. Ott volt Anya, súlyos fej-és bordasérüléssel. Ezt az orvos mondta Apának, de én akkor még csak azt értettem, hogy nagyon beteg, és lehet, hogy meg fog halni. Mikor az orvos kiment, elfogott a sírás, és rádőltem az én szeretett édesanyámra, Apa pedig rám.

Így feküdtünk egy darabig, és csak azt vettem észre, hogy valaki hozzánk beszél. Már nem is rémlik, mit mondott, de felegyenesedtünk, Apa átölelt és kisétáltunk az autóhoz. Mikor visszanéztem Anyára, mosolygott, és én is elmosolyodtam. Arra gondoltam, miért ne jönne rendbe? Nem is sejtettem, hogy akkor látom őt utoljára rám nézni.

Ezután már nem sok minden rémlik, de arra tisztán emlékszem, mikor felhívták Apát telefonon, hogy Anya meghalt. Addig nem is gondoltam volna, hogy egy autóbalesetben ilyen módon is meg lehet halni. Az életem ezen szakaszából csak a nagy fájdalom rémlik, az, hogy képtelen voltam elviselni, hogy soha többé nem láthatom őt. Képtelen voltam felfogni ezt a nagy távolságot, azt az időt, amit Anya és egyszer én is a sírban fogok tölteni az örökkévalóságig.

Emlékszem, a templomban, a ravatalozás előtt is elfogott a sírás, annyira, hogy Apa kiküldött az épületből, hogy megnyugodjak. Ott, a templom előtti udvaron láttam meg őt először. Csinos, tizenhat, tizenhét éves fiú volt, göndör, szőke hajjal és fényes kék szemmel. Akkor csak integettem neki, mert barátságosnak tűnt, de ma már egyértelműen vonónak tartanám.

A temetésen sem bírtam ki sokáig sírás nélkül. A sok rokon és Anya biztonsági őr kollégái mind fekete gyászruhában voltak, akárcsak Apa, én, vagy barátnőm, Ashley. Amint vége lett a ceremóniának, Anyát elhamvasztották, egy urnába tették és befalazták egy kis kőfalba, ahol mindörökre ott marad. Ezután Apa hazavitt és hosszú ideig nem csináltam mást, csak sírtam. Képtelen voltam megemészteni. De nem én voltam az egyetlen.

Ez két évvel az után történt, hogy Anya meghalt. Apa képtelen volt feldolgozni, ami történt és öngyilkos lett. Később, ha visszagondoltam erre, eszembe jutott, hogy gondolhatott volna rám is. Akkor még nem tudtam, hogy valójában meggyilkolták, és a rendőrök azért nem jöttek erre rá, mert nem tudták, hogy egy vámpír úgy is be tud menni a lakásba, hogy nem feszíti fel az ajtót és nem töri be az ablakot.

Miután mindkét szülőm meghalt, egy nevelőotthonba raktak, ahol ugyan új barátot találtam, Cara-t nem volt benne sok vigasz, mert sokáig pszichiáter is foglalkozott velem. Ekkor már nagyon féltem a haláltól és nem mertem lehunyni a szemem, mindig bennem volt a gondolat, hogy többé nem kelek fel.

De hamar megmenekültem erről a helyről. Ugyanis tizenöt évesen eljött hozzám a szőke fiú és elmentünk sétálni. Erre, az életem legutolsó pillanataira emlékszem a legtisztábban. Emlékszem, hogy a hold pont félig volt eltakarva, még meg is jegyeztem a fiúnak, ő pedig mosolyogva nyugtázta. Emlékszem a dzsekije illatára, és arra, hogy a kőfal, miközben mentünk, felkarcolta a karom és ezért milyen mérges lettem magamra.

De arra is emlékszem, mikor megálltunk és úgy tűnt, hogy a fiú meg akar csókolni. Azt mondta, látja, hogy nem örülök az életnek, hogy magányos vagyok, és hogy félek a haláltól, de ő majd segít. Ötletem sem volt, honnan tudja, hogy így van. Emlékszem, mikor megéreztem a nyakamon a száját, nem tudtam mit akar, és emlékszem, mikor már a fogait is éreztem. Teljes erővel megharapott, én pedig megvonaglottam a fájdalomtól és mikor elengedett, összecsuklottam. A nyakamra tapasztottam a kezem, és éreztem, hogy el fogok ájulni. Minden kezdett elsötétedni, csak a fiú arca világított még a fejemben, majd az is eltűnt.

Nem azért tette ezt, mert szeretett. Mert unatkozott. Vagy, mert muszáj volt. Azért tette, mert látta, hogy szenvedek, magányos vagyok és félek. Igen. Féltem a haláltól. És most megkaptam a legnagyobb adományt az élettől, amit valaha is kívánhattam volna. Most enyém lett az egész örökkévalóság. Ha már az életem szomorú volt, és rövid, legalább a halálom boldog lesz talán és mindenképpen hosszú. Nagyon hosszú.

2011. júl. 14. 20:11
 14/20 anonim válasza:
Nekem tetszik :) Én tovább is olvasnám
2011. júl. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Tudod én az örökkévalóságos válaszoló vagyok... Már rég nem néztem rá az álltalam megválaszolt kérdésekre, sőt magára erre az oldalra sem, így gondoltam itt az idelye, és mikor megláttam a kérdésed, ismét kíváncsi lettem a történetedre...Mikor láttam, hogy már feltöltötted az első pár oldalt, úlyra izgalomba jöttem, bár tudtam, hogy ez is csak egy vámpíros story. Véletlenül nem olvastad a Bree Tunner rövid második élete c. könyvet? ( volt egyszer egy unalmas délutánom, érdekelt mi új mutatkozik meg benne, így hát elolvastam, egyépként tetszik a tragikus vég, az nem hétköznapi.[ persze az író abból is megpróbálta kihozni a legjobbat ] ) Nem tudom eldönteni de mintha az írásmódod hasonlítana Mayer- éhez( nem hiszem, hogy így kell leírni. :) ) Nem rosz, de nekem egy kicsit, mint azt sejthetted átlagos :). Zavar, hogy túl sokszor ismételgeted az Anya és Apa szót, bár nem tudom mivel tudnád helyettesíteni. Ugyan így a sírás és a rémlik sokszori használata is idegesít. A sírást körbe is írhatod, mondhatod, hogy zokogtam, vagy, hogy megállíthatatlanul potyogtak a könnyeim. A rémlik szép szó, én is gyakran használom, de egyiket-másikat jobb lenne helyettesíteni egy kevésbé szép, de új szóval. Pl, hogy feledésbe merült, vagy vész esetén a derengel is kicserélheted, de szerintem az nem nem illik ebbe a szövegkörnyezetbe... Minden esetre rosszabbra számítottam, így örömmel mondhatom, kellemesen meglepődtem,írj tovább, ha feltöltöd valahova talán még én is elolvasom :)
2011. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha ezt Drakula látná, önként és dalolva rohanna Pengéhez...

Mi a jó abban, hogy kifigurázod a vámpírokat, akiket vérszomjas bestiaként ismerütünk meg (anno)?

Inkább Tolkien(keress rá guglin) világához hasonlóba építsd fel a szereplőket, és ott játszódjon.

Van egy Tündéd, aki szerelmes lesz az emberek vezérébe és satöbbi

2012. ápr. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

NIncsenek kifigurázva!!! Bocs, de nem tudom, hogy ezt miböl gondolod! Amugy ezt is én irtam ki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__1846077-m..

2012. ápr. 2. 17:49
 18/20 A kérdező kommentje:
Ja, és ismerem Tolkient ( mármint tudom, h kiő, meg hogy mit irt) !! :)
2012. ápr. 2. 17:50
 19/20 anonim válasza:
Lehet hogy egyszer eljár az idő a vámpírok felett, de a Vámpírnaplók örök, és szerintem nyugodtan kezdj hozzá. Sok sikert, ha meg van valamennyi átküldöd?
2012. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Persze! :)
2012. ápr. 2. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!