Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik a sci-fi alapművek?

Mik a sci-fi alapművek?

Figyelt kérdés
Szeretnék megismerkedni a sci-fi irodalommal, de nem tudom hol kezdjem. Jövőkutatás, utópiák, ami érdekel leginkább. Terminátor és Alien típusú szemét nem.
2009. márc. 27. 15:06
 1/8 anonim válasza:
100%
Szerintem ha csak érdeklődsz,hogy bejön-e neked a valódi sci-fi, akkor érdemes egy-két Galaktikát venni valamelyik antikváriumban. Ezekben novella-terjedelmű sci-fik vannak. Ha komolyban akarod, akkor Stanislaw Lem Arthur C. Clark, Asimov, Zsoldos Péter, Nemere István... Meg még ezren. A 2001 Űrodüsszeia-t érdemes megnézni, az sem egy tömegfilm.
2009. márc. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Galaxis Útikalauz stopposoknak-sorozat összes része. Nagyon jó sci-fik, igazi angol humorral fűszerezve.
2009. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Isaac Asimov: Robot-Birodalom-Alapítvány ciklus

Frank Herbert: Dűne-Dűne Messiása-A Dűne Gyermekei

/Ezek elég jövőkutatásosak./

2009. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
philip k dick.. alapnak nem mondják, nem tudják mi a jó.. hatalmas.
2009. ápr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
H. P. Lovecraft is elég alap a műfajban.
2009. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Dűne.

Ha utópiák akkor 1984,Fahrenheit 451,Szép új világ.Engem megleptek a magyar nemhivatalos terminátor könyvek.Egyik sem egy Frank Herbert féle mestermű,azonban olyan hangulat árad belőlük amiket pl a 3. vagy 4. film egyszerűen nem képes megjeleníteni.

2009. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
alien szemét? anyám borogass
2010. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
az alien nem szemét!
2010. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!