Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik olvasták Jodi Piucoult -...

Akik olvasták Jodi Piucoult - A nővérem húga c. könyvet! Válaszolnátok az alábbi kérdéseimre?

Figyelt kérdés

1. Ti sem bírtátok ki a végét sírás nélkül?

2. A következő napokban ti is sokat gondoltatok Annácskára, és ilyenkor nektek is gombóc nőtt a torkotokban?

3. Úgy igazán gondolkoztatok a VALÓDI mondanivalójáról?

4. Amikor föltettétek a könyvespolcra, ti is úgy éreztétek, hogy kitüntetett helyre van szüksége?

5. Ti is úgy éreztétek, hogy még az életetek során még egyszer el akarjátok olvasni?

6. Amikor elolvastad az utolsó mondatot, te is lapoztál, még akkor is, amikor tudtad, hogy már nincs semmi utána?

7. Amikor letetted a könyvet tebenned is felötlött az a gondolat, hogy elrakod egy doboz mélyére, és amikor elköltözöl, ráakadsz, és oda fogod adni a lányodnak, hogy olvassa el, ha egy remekművet akar látni?


8. És a legfontosabb: csak bennem hatott ENNYIRE mélyre a könyv, hogy bárhol vagyok, szegény Anna, Kate, és az egész család az eszembe jut és a szívem legeslegeslegmélyéről imádkozok, hogy nekem ne kelljen majd átéljem, amit nekik?


2011. jún. 5. 19:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi *Picoult. Elírtam.
2011. jún. 5. 19:38
 2/5 anonim válasza:
Szia, nagyon szeretném elolvasni ezt a könyvet. Személyes okok miatt is. Hol tudnám beszerezni? Ha elolvastam, utána tuti szívesen megválaszolnám ezeket a kérdéseket. Én biztos kitüntetett helyre raknám a polcon, mert már a címe is olyan sokat mondó. Nagyon kíváncsi vagyok, most nagyon. Tudnál segíteni nekem?
2011. jún. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én könyvesboltban vettem, 2990 forintért. Szerintem megéri. De könyvtárban is megtalálható, vagy [link] ezen a címen megrendelheted.

Vagy itt is meg lehet rendelni: [link]


Jó olvasást, én két nap alatt kivégeztem a könyvet. Remélem, majd neked is tetszeni fog. Nem fogsz benne csalódni!

2011. jún. 14. 05:57
 4/5 anonim válasza:

Én még régebben olvastam, engem nem hatott meg ennyire, pedig elég érzékeny vagyok néha. Nem is sírtam, de rossz érzés volt a végén...:( Én is hamar kivégeztem a könyvet, nagyon lekötött, nehezen tudtam lerakni.

Azt mondják, hogy a film is elég jó, de azt még nem láttam.

2011. júl. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1: Én olyan hosszan bőgtem a végén, hogy a párom átjött a másik szobából, hogy mi a baj.

2: Igen.

3: Jodi Picoult könyvnél nem is lehet másként. Folyamatosan ott kattognak az ember fejében azok a dilemmák, amiket az írónő felvet.

4: Egyértelműen, mint az összes J.P. könyvnek.

5: Még egyszer, még sokszor.

6: Erre már nem emlékszem

7: Konkrétan így nem. De minden ismerősömnek odaadtam, hogy olvassák el és egy napon biztos a gyerekemnek is oda fogom adni.

8: Szerintem ezzel mindenki így van. Mindenki elgondolkozik ezeknél a könyveknél, hogy ő mit tenne hasonló helyzetben, de persze őszintén reméli, hogy sosem történhet ilyen vele.

Imádom az írónőt, nagyon mélyre tud hatni a könyveivel. Minden könyvében felvet egy dilemmát és mindenféle aspektusból megvizsgálja azt a különböző szereplők által. Az ember folyamatosan gondolkodik, hogy ő hogy is van az adott témával, de nagyon nehéz, mert mindegyik szereplőt meg lehet érteni, mindegyikkel együtt lehet érezni valamiért, így csak még jobban összezavar a véleményalkotásban. (De ezt pont szeretem benne)Rávilágít, hogy semmi nem fekete vagy fehér. És ami a legfontosabb, amikor olvasom, mindig jobban értékelem az életem, mert tudom milyen szerencsés helyzetben vagyok, hogy nincs szükségem ilyen döntésekre.

2012. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!