Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van-e kedved olvasni?

Van-e kedved olvasni?

Figyelt kérdés

Íródó regényemhez olvasókat keresek. :)

Nagy szükségem volna építő jellegű kritikáitokra. Örülnék, ha beleolvasnátok, kíváncsi volnék a véleményetekre.


[link]


2011. máj. 31. 03:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Beleolvastam.

Tetszik, ahogy írsz!

Természetesen hamarosan megjelennek az önjelölt kritikusok, akik minden apró és kevésbé apró hibára rávilágítanak (remélhetőleg inkább építő szándékkal és kevésbé irigységből).

Engem annyira magával ragadott már az első mondatoktól, hogy eszemben sem volt hibákat keresgélni benne. :D

A prológust végigolvastam és nagyon érdekel a történet.

Állíthatom, hogy végig fogom olvasni, viszont van egy eléggé nagy gondom: képtelen vagyok huzamosabb ideig olvasni monitoron.

Szeretném megkérdezni, hogy hány fejezet lesz, mire elkészül, és felkerül-e az egész a blogra? (azt azért jó, ha tudod, hogy mivel már felkerült a netre, kétséges, hogy találnál kiadót, aki ezt a könyvedet kiadja, amúgy szerintem lenne esélyed rá).

Amennyiben felteszed az egészet, szeretnék engedélyt kérni, hogy kinyomtathassam és A5-ös méretben kemény-kötésben bekössem magamnak. Természetesen szívesen csinálnék neked is belőle. :)(az már más kérdés, hogy hogyan jut el hozzád)

Blogról letöltve, kinyomtatva és bekötve valahogy így néz ki egy könyv:

[link]

2011. máj. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, a stílusod tetszik!

Mindenesetre bekönyvjelzőztem, és vizsgaidőszak után elolvasom :)

2011. máj. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik, de szerintem keress valami... figyelemfelkeltőbb címet, ami előtt az ember megtorpan a könyvesboltban és nagy kényszert érez, hogy beleolvasson :)

Szerintem az alapsztori jó, nem mindenhol látunk ilyet :) 14/L

2011. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a cime :)

Érdekes a történeted.

Nagyon jól irsz.

2011. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Amikor elkészítem a könyvet, legszívesebben az eredeti nevedet írnám rá. Véleményem szerint nem kellenek az írói álnevek. Aki egy név miatt kezd el olvasni egy könyvet, az maradjon a kifestősöknél.

Ígéretemmel ellentétben megpróbáltam tovább olvasni a blogon, de csak nem megy. Kiesik a szemem közben. remélem, hamarosan befejezed és nyomtatásban olvashatom. :)

2011. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Hűha, nem is gondoltam, hogy felkeltette a figyelmeteket. Jól esnek a pozitív visszajelzések. :)


A címmel kapcsolatban: a cím ideiglenes, nagyon valószínű, hogy változni fog, a legkifejezőbb még nem jutott az eszembe, sokáig eleve cím nélkül futott. Szerintem valamilyen múlttal kapcsolatos címe lesz, hiszen a főbb szereplők nagymértékben a tragikus vagy kevésbé tragikus, de mindenképp meghatározó múltjuk miatt olyanok, amilyenek.

2011. máj. 31. 15:06
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Hogy milyen hosszú lesz, nos, úgy néz ki, hogy hosszabb léptékű a történet, mint azt eleinte terveztem. De mivel időközben már fejben nagy vonalakban felépítettem az egész történetet, úgy érzem, hogy körülbelül a felénél tartok, már csak meg kell írni. :)


Mivel igen kevés még az önbizalmam ahhoz, hogy a valódi nevemet merjem adni a regényemhez, ez az oka annak, hogy álnevet választottam :)


Egyelőre nincsenek terveim a kiadással kapcsolatban, hiszen erre az esély szint a nullával egyenlő. Lehet az íromány bármilyen jó, a kiadók nagy átlagban sajnos nem vállalkoznak ismeretlen írók műveinek a megjelentetésére. Ha vámpírokról szóló történet volna, vagy egyéb fantasy műfaj, talán több esély lenne rá, úgy vettem észre, ezekre elég nagy a kereslet mostanában.

Viszont: a magánkiadás mindenképp tervben van, természetesen nagyon szeretném könyv formájában látni az írományomat.

Felkeltetted az érdeklődésemet, ezek szerint könyvkötéssel foglalkozol, vagy esetleg nyomdai területen dolgozol?

Szerintem cserélnünk kellene elérhetőséget, viszont sajnos megmondani nem tudnám így hirtelen, hogy mikor lesz kész, teljesen változó időközönként írok, sokmindentől függ, vannak napok, amikor három mondatot sem tudnék értelmesen megfogalmazni, ilyenkor hozzá sem kezdek a folytatás írásához. :D

2011. máj. 31. 15:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Ismét első. :)


Először is, legyen több önbizalmad. Megengedheted magadnak.


Tévhit az, hogy amennyiben vámpíros, stb. történet lenne, jobban kapnának rá a kiadók. Azért tűnhet így, mert most ez a divat és minden író ezt ontja magából (sajnos), no meg persze igény is van rá, nem tagadhatjuk.

Ha a történeted vámpíros lenne, én például rá sem néztem volna. (nekem ez a műfaj King - Borzalmak városánál kezdődik és ér véget, a többiről inkább nem nyilatkozom)


Igen, eltaláltad. Tanult szakmám szerint könyvkötő vagyok. Ezt a foglakozást folytatom is - sok mással egyetemben -, bár én inkább hobbimnak tartom.


Elérhetőségeket küldtem privát üzenetben. A blogot is követem, nem fogjuk egymást szem elől téveszteni. :)

2011. jún. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 linkids válasza:
Énis fogom olvasni! :P
2011. jún. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Helyes-helyes ;) Ha tényleg fogod olvasni, akkor kérlek, írj majd néhány sort, hogy mi a véleményed róla. Köszi :)
2011. jún. 20. 12:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!