Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem írni egy fantasy...

Elkezdtem írni egy fantasy regényt vélemény? (=

Figyelt kérdés

Brilas mikor lefeküdt aludni nem sejtette, hogy szörnyű éjszakája lesz. Álmában egy sötét és gonosz világot látott. Az ég fekete volt, örökös vihar dúlt, a tengereket a szél korbácsolta, a fákat csavargatta a szél, az embereke szívében béke és szeretet helyére a félelem és a gyűlölet költözött.

Az utcán meglátott egy embert, aki a földön feküdt kezét az arca elé tartva. Közeledett felé egy fekete köpenyes csuklyás alak, lángoló pengét tartva kezében. Mikor odaért a rimánkodó ember elé hörgő hangon megszólalt:

- Hol van?

- Nem tudom, miről beszél! Kérem, ne öljön meg!

- Hol van Zezin kardja? –hörögte a csuklyás démon.

- Nem tudom!

Ekkor a démon felemelte lángoló fegyverét és irgalom nélkül lecsapott.


Brilas a földön fekve riadt fel rémálmából. Izzadtság cseppek szaladgáltak egész testén. Ágya szélébe megkapaszkodva felkelt odament az asztalához és lámpást gyújtott majd kinézett az ablakon. Koromfekete éjszaka volt. Eltöprengett mit is látott álmában. Gondolkozott egy ideig és örült, hogy ő egy békés világban élhet. Igaz szüleit elvesztette mikor még kisgyerek volt így nincs is róluk semmi emléke. Ekkor minden elsötétedett. Ijedtében megfordult és kezével véletlenül lesodort egy vázát az éjjeliszekrényéről.


2011. márc. 26. 22:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
száraz...
2011. márc. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, érdekes, tetszik a leírás. Olvastam volna még az álom világról.
2011. márc. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi (=

Majd dolgozom még rajta egy kicsit. (=

2011. márc. 27. 09:19
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
ne kicsit dolgozz rajta, hanem sokat. Ez még csak olyan vázlatszerűség. Írj egy bevezetőt, ahol megismerjük a helyszínt, szereplőket, és/vagy a főszereplőt. Aztán írd le, hogy mi miért történik, de ne mint mesélő, az emberek párbeszédéből derüljön ki a gondolatmeneted. Írj spontánan, ne gondolkodj sokat, leírsz mindenféle gondolatot, aztán ha ezek megvannak, és már úgy érzed vége a történetnek, fusd át, és akkor javíthatsz bele, helyesírási hibákat, írhatsz még hozzá itt ott. Persze azért mert spontánan írsz, legyen logikus a történet. Tudjuk, hogy mi miért történik.
2011. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat (=
2011. márc. 27. 09:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jól haladsz. Én inkább az olyan történeteket szeretem,ahol belecsapnak a közepébe, és közbn derülnek ki a dolgok. Pl. a második fejezetben mesél valakinek h mi történt vele. Vagy ilyesmi.

Mondjuk ehhez az álmodós részhez olyan kéne,hogy hú tök boldog,tök jó napja volt, megcsinált mindent,és azztán rémálom. Vagy ennél tényleg jobb lehetne egy olyan kis finom bevezetés. Volt egyszer...

Különben a Brilas fiú vagy lány név?

2011. márc. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit kritikusabbnak is lehet lenni? :)

- Szerintem nem indul rosszul, nekem is tetszik a közepébe belevágós megoldás, és a téma sem tűnik rossznak, bár kicsit tipikusan fantasy-s a rémálommal, a gonosz démonnal és a mágikus karddal(persze három bekezdésből nem sok következtetést lehet levonni, az tény :)

- Nem akarok nyelvtanmániásnak tűnni, de... helyesírás!! Rengeteg vesszőt kihagytál, és van pár nagyon fura mondatszerkezet ebben a három bekezdésben is. Ha szimpla kommentről lenne szó, nem szólnék, de egy aspiráns író figyeljen ilyenekre! :)

- egyébként jó és frappáns szavakat használsz, ügyes a stílus :)

2011. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ez csak egy részlet (=

És szerintem eléggé a dolgok közepébe vág (=

Brilas az fiú (= :D


kissibi!

Kritikák mindig jöhetnek (=

Helyesírásra és a mondatszerkezeteken próbálok javítani (=

2011. márc. 27. 18:21
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, ahogy el kezdted, dolgozz rajt még, de ne kapkod el. Ha elkészülsz vele biztos nagyon jó lesz :)
2011. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszett, persze közöm sincs az íráshoz meg, hogy hogyan is kell kinézzen, én szimplán fantasy rajongó vagyok, és szeretek olvasni.


Ha mondjuk ez már megírt könyv és ennél a részletnél elolvasom engem megfogott volna, persze a tipikus fantasy ennél kicsit több, ott az álom már-már átcsúszna egy másvilágba és ja kéne bele egy kis olyan amitől meg áll az emberben vmi, de mondom nekem közöm nincs az íráshoz.


Én viszont nem mennék rá annyira a nyelvezetre, persze a szavak helyesírása legyen jó, de ez egy rémálom, itt az emberek félnek reszketnek, szerintem egy kimért nyelvezetileg tiszta sor nem igazán lenne jó. Hiszen az írásmóddal is lehetne érzékeltetni az érzelmeket.


Én ezt nem is kritikának írom, csak hozzászólásnak, nem értek hozzá csak szeretem a fantasyt és a sci-fit.

Gratulálok a lelkesedésednek csak így tovább, én elolvasnám ha kész lesz. :)

2011. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!