Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van itt olyan 25 év alatti,...

Van itt olyan 25 év alatti, aki nagy általánosságban utálja a vámpíros könyveket?

Figyelt kérdés

Szerintem a többsége sablonos, az újak nyálasak is, és még sorolhatnám a negatív jelzőket csak nem akarom.


1-2 kivétel még belefér, elvégre minden témában lehet olyan, ami annak ellenére tetszik, hogy a többség nem. Pl. Bram Stoker Drakulája nekem is tetszett, bár az klasszikus és nem összehasonlítható a mai vámpíros könyvekkel.


2011. jan. 30. 22:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Én se bírom, de nem a vámpírok miatt, hanem mert szerintem maga a történet nem elég kidolgozott. még az első könyv ment el úgy-ahogy, de a többi már csak a "húzzunk le róla minden bőrt" típusba tartoznak... Meg kinek jutott eszébe a Saga nevet adni neki?! tudja egyáltalán az illető, mit jelent a szó?
2011. jan. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nem olvastam egyet sem. Illetve olvastam. A Darren Shan könyveket az ötödik kötetig. Aztán egy évnek el kellett telnie, mire hozzájutottam a hatodikhoz, mert a könyvtárnak nem volt meg. Aztán folytattam, az utolsó hármat meg már gépen, letöltve, mert szintén hiány volt belőlük a könyvtárban, és más nem úgy olvas, hogy egy nap alatt három Darren Shan...

A többit nem olvastam, azokat, amik nagy, csillámporos betűkkel hirdetik, hogy ők tulajdonképpen vámpírkönyvek, mert én tudom a valóságot, hogy a vér és alma mögött szerelmesregény bújik meg.

És bajom van, hogy a csapból is vámpír folyik. Hogy már a képregények és rajzfilmek, nevezzük őket mondjuk mangának meg animének, azok is vámpírosak. Aztán ott a kedvenc könyvsorozatom, a Dragon Lance. Most új trilógia van folyamatban, a Borostyán és Hamvak. Kíváncsi voltam rá egész odáig, míg a fülszövegen el nem olvastam a tartalmat... vámpírok. Itt is.

Ezután eldöntöttem, mégis elolvasom a Baskerville-i kísértetet és Drakula gróf válogatott rémtetteit.

2011. jan. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Jelen:) 20,l
2011. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

10:14

A Drakula gróf válogatott rémtetteit csak akkor olvasd, ha elolvasod a Drakulát rendes fordításban is. Bram Stoker Drakulájából lett fordítva, csak Bartos Tibor úgy gondolta, hogy neki az úgy nem tetszik, vannak részek amiket kihagyott belőle, több helyen meg teljesen átírta az eredeti szöveget. Ezért lett a címe Drakula helyett Drakula gróf válogatott rémtettei. Sajnos ez a "fordítás" terjedt el nagyon. Bár én ezt nem olvastam, el tudom képzelni... Az egyik előadáson mesélt erről a tanár, ezért vagyok ennyire képben :) (Na meg erre az előadásra kellett elolvasni a Drakulát, normális fordításban.)

2011. jan. 31. 13:20
 15/24 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem őket. Elolvastam a Twilight-ot, de szerintem egyáltalán nem érdemli meg a széria azt a felhajtást, amit egyébként kap. Beleolvastam már JR Ward és Darren Sheen könyvekbe is, de pár oldal után letettem. Sajnos nem bírok olyan könyveket olvasni, amelyek irodalom szintjén a béka s*ggét sem érik el.

Viszont most elkezdtem olvasni Anna Rice Interjú a vámpírral c. könyvét, ami viszont meglepően tetszik. Ezt mondjuk ajánlanám bárkinek. Igényes, szép és eredeti történet.

18/L

2011. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Enegem mar nagyon irratal ez a sok sablonos vampiros vacak... Jo, h ebben nem vagyok egyedul :D 14/L
2011. jan. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

alapból szeretem a vámpírsztorikat, pl drakula, darren shan könyvek, anna rice-t még nem olvastam, de szerintem az is tetszene, filmen tetszett... de hát ez a twilight..l elkezdtem olvasni, de szerintem szörnyű... de mindenki azt olvas amit akar :D

15L

2011. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

nekem sem tetszik ez a felhajtás... a Twilight első része még tetszett könyve, nem volt vele semmi bajom, de a többi, meg a filmek.. az már sok volt... meg hogy mindenki így megy úgy van érte...

egyébként nem kell minden vámíposat leírni nekem Richelle Mead Vámpírakadémia sorozata tetszett, mert az egyedi storys és igzalmas....

összességében: ha nem lenne ennyi, még el lehetne viselni.... de így már sok..

2011. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:

15/L

2011. jan. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

miért kellet annyi vámpír könyvet olvasnod?

Transzilvániában nöttélfel?

csak kívánsiságból...

2011. jan. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!