Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez melyik rész? Kérdésed túl...

Ez melyik rész? Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
a tanár feladta Boccaccio : Dekameron -ból : Sólyom feláldozása,Arkangyal szárny tolla-t.De akönyvben napok,novellák vannak.Akkor most melyik az.
2011. jan. 5. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A sólyom feláldozása az ötödik nap kilencedik novellája.


És csak így van számozva, mert ugye a lényeg, h 10 napot töltenek a kastélyban az emberek (maga a dekameron szó is "tíz napot" jelent), és minden nap 10 novellát mesélnek el, így jön ki összesen a 100 novella. Szóval ennél pontosabban nem tudod meghatározni.


Az arkangyal szárny tollát nem tudom melyik, de itt fent van az egész Dekameron, ha minden kötél szakad itt ki tudod keresni: [link]


Rem, h segíthettem, jó tanulást! :)

2011. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi :)

megvan nekem könyvben,nem arrol van szó,hogy nem tudom elolvasni,de kell belőle írni cselekményvázlatot,de csak ebből a kettőből ..

2011. jan. 5. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért hasznos, hogy az első hozzászóló megadta honnan tudod letölteni, mert ha letöltöd, akkor Ctrl+F -el tudsz keresni kulcsszavakat a könyvben. Ha kidobja az arkangyalt, akkor megtudod melyik történet az... :) Könnyebb keresni benne mint a hagyományos könyvben.
2011. jan. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!