Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvkiadónál érdemes...

Melyik könyvkiadónál érdemes próbálkozni íróként?

Figyelt kérdés
Több mint 10 éve foglalkozom hobbiszinten írással, és közben folyamatosan fejlesztettem magam. Van egy regényem, amit sokszori átdolgozás után mostanra szívesen elküldenék néhány kiadónak. Nem szerzői kiadót keresek, hiszen ha egy kiadó nem lát benne lehetőséget, valószínűleg kiadásra sem érdemes. Hova érdemes elküldeni?

tegnap 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kiadóhoz, akinek a profiljába vág. Nem mindegy, milyen zsánerben írsz. Ismerd a kiadó munkásságát, akihez csatlakozni akarsz. Ez a legelső.
tegnap 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A kéziratom egy lélektani dráma, ami a Balatonon játszódik.


Nézegettem már a kiadók honlapjait, de igazából nem találtam olyat, ami külön említi, hogy fogad kéziratot (és van a bármit kiad, ha fizeted típus).

tegnap 20:37
 3/12 b1812567 ***** válasza:

Nem baj, ha nem említik külön, ha egyébként adnak ki magyar szerzőt és a profiljukba illik az írásod.

De azt tudnod kell, hogy most nagyon kicsi az esélye, hogy új, első kötetes magyar szerző megjelenjen.

tegnap 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A Newline és a KönyvGuru két olyan kiadó, akikről tudom, hogy szívesen adnak ki még ismeretlen, magyar írók regényeit, én instán ismertem meg őket.
tegnap 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3-as... Hogyhogy "most" nagyon kicsi az esélye? Mi történik a világunkban, hogy most nehezebben mehetne, mint eleve...

(Bocsánat, nem mozgok ilyen irodalmi körökben, kíváncsi vagyok, hogy mire vcélzol:)

tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A könyvguru is ilyen szerzői kiadásos förmedvény. A szerzői hozzájárulás alatt írnak róla.


"a leadott dokumentumok alapján pár nap alatt döntünk a kiadhatóságról"

tegnap 22:11
 7/12 A kérdező kommentje:

5-ös: szerintem arra gondolt a válaszoló, hogy...

1. egyre kevesebben olvasnak, pláne a fiatalok

2. a könyvkiadás annyira költséges manapság, hogy a kiadóknak kockázatos (+ a magyar állam sem támogatja a kiadókat, ha a propaganda célzatú könyveket nem számítjuk)

3. magyar nyelven íródott könyvre eleve kicsi a célközönség

tegnap 22:18
 8/12 anonim ***** válasza:

7

"egyre kevesebben olvasnak, pláne a fiatalok"


Ezt a hülyeséget honnan veszed?

tegnap 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5, Az árkötöttségi törvény kifejezésre keress rá, ha behatóbban érdekel a dolog.

Dióhéjban, állambácsi éppen azon van, hogy teljesen tönkretegye és ellehetetlenítse a magyar könyvpiacot.

tegnap 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezek a tendenciák: a világ egyre gyorsabban változik, és ezzel együtt a vizuális megjelenítés is folyamatosan fejlődik. Az emberek többsége már arra sem veszi a fáradságot, hogy a főcímeken és a képeken túl elolvasson egy cikket. Még a videókat is egyre rövidebbre vágják, mert erre van igény. Ennek ellenére mindig is lesznek olyanok, akik szeretnek olvasni, igazi könyvmolyok.
tegnap 22:47
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!