Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan szedjem ki a cigaretta...

Hogyan szedjem ki a cigaretta szagot egy könyvből?

Figyelt kérdés

Moly-ról vettem egy könyvet, és amikor itthon elővettem, éreztem, hogy erőteljes cigaretta szag árad belőle. Valószínűleg az előző tulaj a házban dohányzott.

Én viszont utálom a dohány szagot, így addig nem is tudom olvasni amíg ilyen a szaga, mert attól is undorodom, hogy megfogjam.

Hogy lehet belőle kiszedni?



tegnap 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
18%

szívd ki belőle... laponként

szívesen, nincs mit!

tegnap 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tedd ki az erkélyedre szellőztetni. Aztán, ha majd süt a nap, akkor újra tedd ki a könyvet a napra, ha még cigifüstös szagú.
ma 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Én egyszer kaptam egy csomó könyvet, iszonyú büdösek voltak.

Dobozba tettem őket és parfümöt fújtam a dobozba.

Jobb ötletem nem volt.

Segített, valamivel illatosabbak lettek.

ma 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem kiírni, hogy “Légyszíves normális válaszokat adjatok” de ezúton utólag is megteszem.


A második kettő válaszolónak köszönöm!

ma 07:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Szellőztetés: Helyezd a könyvet egy jól szellőző helyre, például egy teraszra vagy erkélyre. Tedd úgy, hogy a lapok enyhén szét legyenek nyitva, hogy a levegő átjárhassa őket. Ezt érdemes napokon keresztül folytatni.


Szódabikarbóna:

Tegyél a könyvet egy nagy, zárható műanyag dobozba, majd helyezz mellé egy tálba szódabikarbónát (nem kell közvetlenül a könyvre szórni). Zárd le a dobozt, és hagyd benne pár napig vagy akár egy hétig. A szódabikarbóna segít felszívni a szagokat.


Aktív szén vagy macskaalom:

Hasonlóan a szódabikarbónához, aktív szenet (pl. akváriumi szűrőkben használatos) vagy illatmentes macskaalmot is használhatsz. Tegyél ezekből egy dobozba a könyv mellé, majd zárd le a dobozt. Ezek az anyagok szintén jók a szagok eltávolítására.


Ecetes módszer:

Helyezz egy tálba ecetet, és tedd a tálat egy nagyobb zárható dobozba a könyv mellé. Az ecet szagsemlegesítő hatása miatt segíthet eltüntetni a dohányszagot. Fontos, hogy ne érje közvetlenül a könyvet.


Fagyasztás:

Tegyél a könyvet egy zárható műanyag zacskóba, és tedd be a fagyasztóba egy-két napra. A hideg segíthet semlegesíteni a szagokat. Ezután hagyd, hogy szobahőmérsékleten teljesen felengedjen.

ma 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!