Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok egy 12éves lánynak...

Ajánlanátok egy 12éves lánynak Monica Murphy: Egymillió csók egy életen át című könyvét?

Figyelt kérdés
szept. 2. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a könyvet, rákerestem. Atartalom alapján nekem betegnek tűnik (egyáltalán nem jó értelemben), de megnéztem, 17 éves kortól ajánlják szexuális tartalmak, erőszak, alkohol/drogfogyasztás miatt.
szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
Egy 12 éves foglalkozzon csak a sulis kötelező olvasmányokkal! Van elég…
szept. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%

#2

Ha az a célod, hogy örök életre megutálja az olvasást, és felnőttként kifejezetten büszke legyen arra, hogy egy szál könyvet nem vett a kezébe, ahogy elballagott, akkor természetesen...


#kérdező

Van benne szex, hogy mennyi, azt nem tudom, én sem olvastam. De alapvetően egy szűzlány & kanos srác felállású könyv, és a célcsoportja is inkább az a korosztály, aki már abban a korszakban van.

Itt vannak értékelések róla:

[link]

szept. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

#3 „Ha az a célod, hogy örök életre megutálja az olvasást, és felnőttként kifejezetten büszke legyen arra, hogy egy szál könyvet nem vett a kezébe, ahogy elballagott, akkor természetesen...”

Aki megutálja az olvasást az valójában:

1) Lusta időt szakítani az olvasásra.

2) Nincs elég képzelőereje.

3) Figyelemzavaros, nem képes elegendő ideig csak az olvasásra koncentrálni, így meg sem marad a fejében az, amit olvas.

4) Dacos természetű. Na nehogy már a tanár neki megmondja, hogy mit kell csinálni felfogású.

A kötelező olvasmányok fikázása csak egy jól hangzó indok, amivel szépen szőnyeg alá lehet söpörni a valódi problémát. :)

Az említett könyv témája meg nem 12 éveseknek való.

szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

#4

Aki megutálja az olvasást az sosem kapott olyan könyvet kézbe, aminek témáját szeretné, vagy egyszerűen csak nem olyan beállítottságú, hogy szórakoztassa az egész.


Te pl szoktál kötögetni? Vagy horgolni? Nem? Akkor biztos:

- lusta vagy hozzá;

- nincs képzelőerőd, hogy megtervezz valami mintát;

- figyelemzavaros vagy, mert nem tudsz hosszú ideig rá koncentrálni;

- és dacolsz a világgal, hogy olyat csak az öregek szoktak, és nehogy már más megmondja, hogy mit csinálj.

Pedig amúgy elég hasznos elfoglaltság.



De ha még netalántán magát az olvasást egy gyerek még élvezné is, 12 éven keresztül olyan hülyeségeket kényszerínenek rá, amik miatt kifejezetten bűntetésként éli meg az egészet, és alig várja, hogy vége legyen.


Én sci-fi és fantasy kedvelőként például szívből gyűlöltem a kötelezőket, csak abban az időben még nem volt internet, hogy rájöjjek, hogy vannak olyan könyvek is, mint a Narnia Krónikái például. (Vagy ha el is engedjük ezeket a témákat, inkább olvastam volna egy krimi könyvet, mint a Sáraranyt vagy A Pál utcai fiúkat.)


Ha azt mindenki elfogadja, hogy egy olyan személy, aki a történelmi filmeket szereti, hányingert kap egy tiniromáctól, és emiatt nem is kényszeríti rá, hogy pedig még azért is azt kell nézze amit utál, akkor a könyvekkel miért van ez máshogy?

szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem, nem neki való a szexuális tartalom miatt.


De a 2-es és 4-es válaszoló mekkora szánalom. Szóval egy 12 éves ne szórakozzon, csak tanuljon, mert különben DACOS? Hagyjuk már. Te nem szoktál soha olyan dolgokat csinálni, ami nem munka, hanem szórakoztat és kikapcsolódás?

szept. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6


A szexuális tartalommal még önmagában nem lenne baj. A probléma inkább az, hogy ahogy elnézem, egy tipikus, bő lére eresztett tinirománc könyv, ami nem azzal foglalkozik amivel kéne, hanem azzal ami miatt felkapottabb lesz.


Egy 12 éves meg ugyanúgy nem tudja, hogy mi a hülyeség benne, s mi az, ami még reális is, mint ahogy egy random 18 éves se, hogy miért sz.r A szürke ötven árnyalata. Abban sem a szex a baj, vagy a BDSM, hanem az, hogy a valósággal párhuzamos, és olyan dolgok vannak benne leírva, amiknek olvasása egyenest fáj annak, aki tájékozottabb a BDSM világában, de mégis igaznak van minden szava beállítva.

szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 „Aki megutálja az olvasást az sosem kapott olyan könyvet kézbe, aminek témáját szeretné, vagy egyszerűen csak nem olyan beállítottságú, hogy szórakoztassa az egész.”

Te most két különböző dolgot próbálsz összemosni. Az olvasás „szeretete” nem egyenlő a tartalmi preferenciával. Akinek van olyan irodalmi témája, amit utál, viszont olvasni meg szeret, az nem azt fogja mondani, hogy utál olvasni, hanem azt, hogy utálja ezt olvasni, de azt meg szereti.

„Te pl szoktál kötögetni? Vagy horgolni? Nem? Akkor biztos: - lusta vagy hozzá; - nincs képzelőerőd, hogy megtervezz valami mintát; - figyelemzavaros vagy, mert nem tudsz hosszú ideig rá koncentrálni; - és dacolsz a világgal, hogy olyat csak az öregek szoktak, és nehogy már más megmondja, hogy mit csinálj. Pedig amúgy elég hasznos elfoglaltság.”

A felsorolásodból kimaradt, hogy nincs hozzá tehetségem. A kötögetéssel ellentétben elég ciki, ha valakinek nincs tehetsége az olvasáshoz. 100 éve még működhetett, de manapság az ember szó szerint halott eme nagyszerű képesség nélkül. Ezzel csak azt mondom, hogy a párhuzamod rossz.

„De ha még netalántán magát az olvasást egy gyerek még élvezné is, 12 éven keresztül olyan hülyeségeket kényszerínenek rá, amik miatt kifejezetten bűntetésként éli meg az egészet, és alig várja, hogy vége legyen.”

…Meg hát büntetés a matekóra is, mert minek kell tudni számolni, ha van számológép? Meg büntetés a történelemóra is, mert minek foglalkozni a múlttal, ha úgyis a jelenbe él az ember? Szintén büntetés a fizika, mert felnőttként szinte senkit nem érdekel a termodinamika 1. főtétele. Hasonlóképpen büntetés a biológia is, mert röviden tömören csak arról van szó, amit a felnőttfilmekből meg lehet tanulni. És még folytathatnám… Egy gyerek a szórakozáson kívül mit nem él meg büntetésként?

„Én sci-fi és fantasy kedvelőként például szívből gyűlöltem a kötelezőket, csak abban az időben még nem volt internet, hogy rájöjjek, hogy vannak olyan könyvek is, mint a Narnia Krónikái például. (Vagy ha el is engedjük ezeket a témákat, inkább olvastam volna egy krimi könyvet, mint a Sáraranyt vagy A Pál utcai fiúkat.)”

És ha fentebb tekintesz pár bekezdéssel, akkor észreveheted, hogy ezzel sikerült is engem igazolnod, magadnak meg ellentmondanod.

„Ha azt mindenki elfogadja, hogy egy olyan személy, aki a történelmi filmeket szereti, hányingert kap egy tiniromáctól, és emiatt nem is kényszeríti rá, hogy pedig még azért is azt kell nézze amit utál, akkor a könyvekkel miért van ez máshogy?”

Tévedsz, nincs máshogy. A kérdés meg totál nem erről szól.


#6 „De a 2-es és 4-es válaszoló mekkora szánalom.”

A stílus meg maga az ember.

„Szóval egy 12 éves ne szórakozzon, csak tanuljon, mert különben DACOS? Hagyjuk már.”

Ezt te költötted ide.

„Te nem szoktál soha olyan dolgokat csinálni, ami nem munka, hanem szórakoztat és kikapcsolódás?”

Ez meg már elég izzadságszagú terelés a részedről. Az iskolában megtanulják a gyerekek, hogy első a kötelesség és csak azután kezdődhet a szórakozás. Aki ezt nem tanulja meg, annak annál nehezebb lesz a felnőttkora.

szept. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7

12 évesen azért szerintem nem kéne olyan könyvet adni a kezébe, amiben szexről írnak, fene se tudja milyen részletességgel. Szerintem úgyis túl korán találkoznak a gyerekek ilyesmivel, nem kell még támogatni is (főleg, ha nem egy egészséges kapcsolatot ábrázolnak a könyvben)

szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De mégis honnan tudná egy gyerek, hogy szeret olvasni, ha csak olyan könyveket olvashat szerinted, amik kötelezőek? Miért szeressen olvasni, ha minden élménye az olvasással valami olyan, ami nem tetszett neki?


De... miért baj, ha egy gyereknek az olvasás szórakozás? Nem az lenne a regények egyik lényege? Te még mindig abban a furcsa világban élsz, hogy olvasni azért kell, mert az tanulás. Közben meg ez egy olyan formája a SZÓRAKOZÁSNAK, aminek ugyan vannak pozitív hatásai, de alapvetően jól is érezheted magad közben.

szept. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!