Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyire probléma az, ha...

Mennyire probléma az, ha Wattpad-on nagyon változatos, hogy hány szóból áll egy-egy fejezet?

Figyelt kérdés

2247 és 8707 között mozognak.

[link]



- Érdemes lenne a hosszabbakat szétszedni azoknál a jelenetváltásoknál ahol bár indokoltabb lenne a dolog, de nem annyira, hogy külön fejezet legyen?

pl.: 1. fejezet (1/3), 1. fejezet (2/3), stb. Itt leginkább a nagyobb időbeli ugrásokra kell gondolni, ami lehet pár hónap vagy jópár év is, de a történetív ugyanaz.

- Vagy a fejezetszámozás változzon?

pl.: Így nem 16 fejezet lenne nagyjából egy rész, hanem 20+.

- Vagy inkább hagyjam így?


A jelenetváltások a szövegen belül eddig is jelölve voltak (ᔓဂᔕ), és sok így is megmaradna.



aug. 12. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem probléma. Viszont ha te úgy érzed, hogy jobb lenne szétszedni, akkor pedig tedd meg nyugodtan.
aug. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha szétszeded az emberek több reklámot néznek meg, és ez kizökkentm a világból. Ilyenkor elgondolkoznak, hogy megéri-e ezt olvasni, vagy inkább keressen mást.


A hosszú fejezet pedig hajlamosabb túlírttá vâlni, már nem pörög a történet úgy.


Szerintem olyan 4-5 e az ami ideàlis.

aug. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
3-5000 közti szószám az ideális, így a 6000-11000 szó közötti fehezeteket a helyedben ketté szedném. Igaz, ahogy előttem írták, többa reklám, de nem mindenki fogja egyben elolvasni az ilyen hosszú fejezeteket, a Wattpad pedig sajnos gyakran felejti el, hol tartottál, és nem ott nyitja meg legközelebb a sztorit. A jelenetváltások közt nekem is szoktak lenni ***-ok, úgyhogy azt is meghagyhatod. A lényeg a szétválasztásnál annyi, hogy logikusan szedd szét, ne pedig egy mondat közepén, vagy egy már pörgő jelenet közben, hanem pl ilyen esetben vagy előtte, vagy utána. Ez azért jobb így, mert utóbbi esetben felcsigáz, előbbiben viszont megakasztja az olvasót, mert egy pl harcjelenet közben kap egy átugorhatatlan kb egyperces reklámot.
aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!