Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi egy könyv digitalizásának...

Mi egy könyv digitalizásának pontos menete?

Figyelt kérdés

Milyen programokat célszerű használni hozzá?

Ide is írhattok vagy üzibe is😊



aug. 7. 07:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Egy szkenner kell meg egy bármilyen program ami tud pdfet vagy epubot készíteni.


Rosszabb esetben a könyv sérült, és restaurálni is kell. Az meg Photoshop, vagy hasonló.


Amennyiben kereshetõ szöveget akarsz, akkor meg olyan program kell, amit tud Optical Character Recognition (OCR) funkciót is. Pl Adobe acrobat.

aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy Abbyy fine reader.
aug. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, van Abbyy finereader😊

Nincs szkennerem, csak mobillal fotóznám le.

aug. 7. 10:42
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Rendesen: van olyan szkenner, amihez nem kell lehetetlenül kinyitni és lefektetni a könyvet, hanem rendes kinyitás mellett laponként "bekapja", s végighúzza magát rajta.



Otthon: vagy szkenner, amikor lehetséges, vagy jó minőségű fénykép. Én pl egy oldalra fektetett székből és a fagyasztó rácsából is csináltam már állványt. Ha van selfie botot, azt is kikötheted valahova.


Ez után meg sok függ attól, hogy mennyire felismerhető a szöveg betűtípusa, meg hogy a konverter jól felismeri-e a sortöréseket. De utóbbi Word-ban a "Csere" funkcióval orvosolható szinte teljesen automatikusan.

aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Telefonnal nagyon lassú lesz. Menj be egy könyvtárba, ott van szkenner.


A beszkennelt fájlt tedd fel egy google docksra, vagy egy pendrivera.

aug. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5


A székes módszeremmel fényképezgetve hidd el, gyorsabb volt, mint szkennerrel. Szkennerrel kell várni, míg a csík végigmegy, ki kell venni a könyvet, kell fordítani egy oldalt, s vissza kell tenni jó helyre. Fényképezve a vaku csak egy pillanat, s elég csak lapozni. Egyszer megcsináltam a páros oldalakat, aztán a páratlanokat. Mikor meg csekkortam le a minőséget, akkor számozgattam. Bár lehet erre is van valami automatikus módszer, mint ahogy Total Commander-ben a csoportos átnevezés. Éppen csak ha vastagabb a könyv, akkor kell vigyázni, mert lapozáskor távolodik a telefontól.



Word-ban a Csere funkció kicsit részletesebben:

Ahol pont, felkijáltójel, stb van, és egy új bekezdés utánna (jele: ^p a cserenél), azt valami fura, máshol nem előforduló jelkombóra cseréled. Pl: .^p ?^p !^p és lesz belőlük .@@ ?@@ !@@

Majd a bekezdéseket szóközre cseréled.

Majd a .@@-okat pont utánni bekezdésre, stb.


Ha lettek dupla vagy nem kelleő szóközök, azokat ugyanígy el lehet tűntetni.


Ez se 100%-os, mert kézileg meg enyhén kell formázni (versek, alcímek), de egyszerűbb, mint az egészet kézileg.

aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6-os A székes módszer tetszik😊

Pontosan azt hogyan csinálod?

Utána úgyis át kell nyálazni az egész könyvet, az már menni fog.

És a képeket célszerű ugyanolyan méretben hagyni, mint az eredeti?

aug. 7. 12:33
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

6, Percenként 30 oldalt a székeddel meg a telefonnal? Megnézem.


[link]

aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

6


Fogtam a kis hokedlit, és az oldalára fektettem. Két lába közé betettem a könyvet (fix befért :D ), a másik kettőre meg a fagyasztó rácsát, és rá a telefont. Ha van 2 favonalzód, vagy bármi ami megtartja a telefon súlyát, átéri a szék lábait, és lehet tőle fényképezni, jó lesz. De egy selfie botot is hozzáköthetsz a székhez, ha be tudod jól állítani.

Beállítottam telefont és könyvet, hogy jól passzoljanak a lapok a képekre, majd elkezdtem fényképezgetni.

A telefont abszolút nem mozdítottam, és a könyvet is csak akkor, mikor az ugyanazon az oldalon levő oldalakat lefényképeztem mind.

Néha kellett fogjam lábbal, a végén meg segítségül kellett hívjam a pasimat, mert nem akart nyitva maradni.


Utána meg csak ellenőriztem az oldalakat, hogy nem-e fordítottam túl gyorsan, vagy nem lapoztam-e véletlenül kettőt, s átneveztem a képeket az oldalszámok alapján.


Otthon van rendes szkennerem is, csak azzal az a baj, hogy ha vastag a könyv, vagy ha keménykötéses, akkor nem tud teljesen síkban feküdni a szkenner üvegén. Kézzel le kell nyomni, s az oldalak belső részén sokszor még úgy is látszik, hogy nagyon fel volt emelkedve. De így fényképezgetve még csak nem is nyitottam ki 180 fokra, hogy hajoljanak a lapok, hanem csak éppen annyira, hogy a kamera látóteréből kiessen, ami nem kell.

aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9-es: Ez jó módszernek látszik!

Most kapok néhány könyvet kölcsönbe, mindet digitalizálni szeretném. Akkor kipróbálom majd ezt. :)

aug. 7. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!