Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeri.ntetek Voldemortnak...

Szeri.ntetek Voldemortnak igaza volt, hogy a muglik és a varázslók/boszorkányok ne nemzenek utódokat?

Figyelt kérdés
Így lesznek a kviblik és nekik nagyon nehéz az életük. Nézzétek meg, vannak kviblik, akiket a családjuk vagy a csaád egy része kitagad. Ha nem is tagadják ki, akkor is megalázva érzik magukat. Ebből a szempontból igaza volt Voldemortnak, hogy a varázsvilágnak nem kéne a muglikkal keverednie. Meg a felmenőjének, Mardekárnak is igaza volt. Nem?
aug. 3. 06:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem így lesznek a kviblik.

Ron családja nemzedékek óta aranyvérű, de az anyjának van egy rokona aki sima könyvelő, tehát valószínűleg kvibli.


Ugyanúgy lehet két muglinak varázsló/boszorkány gyereke mint két varázslónak kvibli gyereke.


Voldemort gyűlölte, hogy az apja mugli és elhagyta az anyját.


Egyébként ha olvastad a könyveket, akkor kiderült, hogy Voldemort anyjának a családja azért korcsosult el ennyire, mert majdnem beltenyésztettek.


Hagrid is megmondta, hogy régen kihaltak volna a varázslók, ha nem házasodnak muglikkal.

aug. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Kvibli : varázslók, akik nem tudnak varázsolni, nincs hozzá képességük.


Nézd hermionet.muglik a szülei, ő maga is az, mégis tud varázsolni

Nézd meg Nevillet pl.

Varázsló, mégis azt hitte a nagyanyja, hogy kvibli lesz ..

Vagy ott van Seamus (ő volt talán) azt mondta, hogy az apja mugli, anyja varázsló, az apja nagyot nézett amikor megtudta, hogy a felesége varázsló. Mégsem kvibli a srác.

aug. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Roxfort létszámából ítélve a teljes brit varázslótársadalom csak pár tízezer főből állhat, szóval hamar beltenyésztetté válnának, ha csak magok között házasodnának. Egyszerűen elfogynának a lehetőségek, Malfoy is gyakorlatilag Pansy és az unokatestvérei, a Greengrass-lányok közül választhatott.

"mert majdnem beltenyésztettek."

Nem majdnem, bőven azok, mert ők nem csak az aranyvért, hanem Mardekárét is fenn akarták tartani.


Kvibliség szerintem egy külön öröklődő dolog, mivel kvibliknek is született már varázstudó gyereke, így nem sima mugliságot jelent.

aug. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, Rowling erkölcsileg nem nagyon merte feszegetni ezt a vérségi témát (mondjuk egy gyerekkönyvben nem is lett volna túl sok helye), gyorsan lerendezte annyival, hogy márpedig nincs genetikai összefüggés és márpedig mocskos mardekáros fasiszta birka, aki nem így gondolja.
aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mugliutálat szerintem a régi időkből maradt mikor az emberek rettegtek a boszorkányoktól.

A varázslók megbízhatatlannak tartották a muglikat és ez így is maradt.

A "sárvérűeket" sem tartották többre mint a sima muglikat.

aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Nem, nem volt igaza. Rowling világában tök lutri, ki lesz varázsló és ki nem, ahogy mugliknál is lett varázsló (pl Hermione) és ahogy varázslóknál is születik kvibli (Argus Fritch). Nincs rá utalás a könyvekben, hogy a vérvonal (avagy a genetika) ezt bárhogy befolyásolná. Vagyis a keveredés tiltása ebből a szempontból indokolatlan.
aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Írtátok Hermionet és én gondolkoztam róla is a kérdés kiírása előtt és arra jutottam, hogy lehet a Hermionehoz hasonló esetekben arról van szól, hogy adott egy kvibli, aki mivel nem tud varázsolni, a muglik között él, ugyanúgy mint egy mugli. Lesznek mugli gyerekei, mugli unokái, stb. De akár kviblik is lehetnek. Ugyanis generációkkal lejebb lesz egy valaki, aki nem kvibliként, hanem varázslóént születik.

Hermione esetében is ezt tudom elképzelni, hogy valahol a felmenői között volt egy kvibli, aki elment hazulról, a muglik özé öltözött, úgy élt mint egy mugli, utódokat nemzett aik vagy kviblik vagy muglik lettek. Még az is lehet, hogy Hermione szülei közül valamelyk kvibli. Aztán Hermionenél megjjelent a varázserő.

aug. 3. 18:31
 8/13 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem már túl gondolod.

Hermione mugli. Ennyi.

aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

"Rowling világában tök lutri, ki lesz varázsló és ki nem, ahogy mugliknál is lett varázsló (pl Hermione) és ahogy varázslóknál is születik kvibli (Argus Fritch). Nincs rá utalás a könyvekben, hogy a vérvonal (avagy a genetika) ezt bárhogy befolyásolná."

Azért volt rá utalás. Ron állítása szerint a kviblik nagyon ritkák. Ehhez képest a mugli származásúak nem számítottak annyira ritkaságnak.

aug. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne muglizzuk már le Hermionét, ha nem az. :)

Mugli=varázslattal nem rendelkező ember

Hermione mugli származású, mert a szülei muglik, de attól még boszorkány.

aug. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!