Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem furcsa ez az...

Csak nekem furcsa ez az antikváriusoknál?

Figyelt kérdés

Kettőnél is voltam és könyvek iránt érdeklődtem.

Manapság igen drágán adják őket, úgy gondolom, hogy túl árazzák.

Egy valaki felrakja online a könyvet túlárazva és az összes többi antikvárium "lemásolja", ha ők is szereznek be a tételből. És valamelyik abszolút nem ritka vagy ilyesmi...


Szóval amikor azt mondtam, hogy alszok rá egyet, hogy elviszem-e vagy gondolkodóba ejtettem, akkor maga az eladó kezdte lealkudni, hogy jó, akkor ennyiért odatudom adni!


pl. 20 ezer ft helyett rögtön rávágta, hogy 14 ezer ft.

És ez már több helyen is előfordult.


Nyilván így is nyernek rajtam nem is keveset, ha vásárolok, mert olcsón szerzik be a könyveket, na de hogy rögtön 5-6 ezer ftokat alkudnak le elég furcsa.



júl. 26. 21:26
 1/6 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

Üdv a használt kereskedésben..


Nem furcsa, ez ilyen.

(A többség)


Minden ág-ban.


Pl Józsefvárosi Piacon megkérdezed mennyi:


"Háromeze"


Továbbmész' hogy nem kell, utánadszól:


"Eze Öccá".


Stb..

júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

*Az átvevős verzió is ilyesmi, csak pepitában,


Kálvin tértől az Astoriáig mondjuk az elsőben folyamatosan ki van rakva hogy "Nem veszünk könyvet".

De azért megnézi, nagy jóindulattal, és mondd rá egy fos árat, mondván hogy nem vesznek, van nekik belőle 2, de ha már odavitted, átveszi ennyiért. Odébb mész 2 vel, az élből normálisabb árat mondd rá a másik, stb, stb..

júl. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Az alkuképes ár és az alkudozás a klasszikus kereskedelem része. Ez csak annak furcsa, aki soha nem járt még piacon.
júl. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
csakhogy antikvárium az nem piac. Fix árak vannak a könyvesboltban. Legalábbis azok voltak...
júl. 27. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezen a téren a kereslet határozza meg a kínálat árait.

Van egy könyv, amit háromszor láttam aukcióban (online), olyan árakon kelt el, hogy vannak emberek, akik egy hónapig élnek belőle.

Stephen King: Az írásról sokáig ritkaság volt. Rajongói csoportban bedobtak egyet a köztudatba, ár megegyezés szerint. Én voltam a leggyorsabb, de amikor az árát mondta a tulaja, rögtön visszaléptem. Nem keseredett el, mert mondta, hogy ezen az áron is el tudja adni, mert keresik. Meg is vették tőle.

Ugyanabban az évben újranyomták, töredék áron sikerült megvennem.

Használt piacon nincsenek fix árak, a tulaj ad egy árat (lényegesen magasabbat, mint amiért el fogják vinni), és vígan enged belőle. Neki van haszna, a vevő meg boldog, mert olcsóbban kapta meg.

júl. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4 de még mennyire, hogy piac. Használt cuccokról van szó, gyakran egyedi darabokról, azoknál fix ár nincs sehol, antikváriumban sem, legfeljebb az eladó nem akar alkudni. Ez is egy kereskedelmi stratégia, csak nem mindig jön be.
júl. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!