Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok véleményt mondani...

Tudnátok véleményt mondani egy thriller-romantikus történetről?

Figyelt kérdés

Csak az első fejezetet tettem még ki, és a másodiknál tovább nem is fogom, mert pályázatra szánom. A fő dolgok, amik érdekelnének, hogy mennyire adom át jól az érzelmeket, illetve mennyire sikerült a főszereplő skizofréniáját jól átadni, de bármilyen meglátás hasznos lehet.


[link]


(Igen, vannak montázsok az elején, de az eye candynek van ott, direkt külön fejezetben, hogy akit nem érdekel, átugorhassa, és nem a leírásokat helyettesítem velük, ezekre nem kérek megjegyzéseket, köszönöm)



júl. 25. 07:29
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Amire te gondolsz, az nem skizofrénia, hanem disszociatív személyiségzavar.


A személyiségek ebben az esetben eltérő szituációkban egymáshoz képest másként nyilvánulnak meg. Nem belső hangok. Főleg, hogy pont az emlékezetvesztés az egyik tünete ennek.

júl. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A skizofréniára gondolok, ahol vizuális és akusztikus hallucinációk bántják az embert. A főszereplőmnek nem több személyisége van, hanem különféle hallucinációktól és tévképzetektől szenved. De ha beleolvasol a történetbe, ezt le is írtam, és látni lehet, hogy nem DID-je van neki.
júl. 25. 16:58
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a skizofrénia nem jött át. Azok a pontok, ahol a hangok direkt megjelentek, ott igen, az jól sikerült, a többi esetben (pl a hangok narratív leírásai, vagy a betegség emlegetése) nekem erőltetetten hatott. A főszereplő viselkedése meg jobban emlékeztetett PTSD-re, mint skizofréniára. Szóval az összhatás engem nem nyűgözött le, nem jött át úgy igazán a skizo vonal.
júl. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!