Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért ilyen népszerű író J.K....

Miért ilyen népszerű író J.K. Rowling?

Figyelt kérdés

jún. 18. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A Harry Potter könyvek miatt.
jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Harry Potter írója

Nyilván népszerű

jún. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
már annyira nem az
jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rowling konkrétan egy egész vilagot épített fel, ami a Harry Pottert illeti, mindenkinek és mindennek megvan a története, visszavezethetők, nem csak ugy vannak a semmiből. Maga az alaptörténet is olyan, ami a kicsiket és a nagyokat is vonzza. Melyik 11 éves ne tömné magát tele édességekkel a vonaton, miközben lelépne otthonról és szülők nélkül lenne hónapokat hogy varázsolni tanuljon? :) A tanár-diák viszony és a gyerekek közt a kapcsolat, meg maga az iskolai élet is úgy van kialakítva, hogy a gyerek könnyen bele tudja magát képzelni. Felnőtteknél a házak kialakítása, mint egyfajta önismeret, a történetszál, ami fokozatosan kibontakozik, a varázsvilág feltárása és egyeseknél azok az iskolás évek, amiket nem elhettek meg, mert pl sokat bántották őket.


Ami nem igazán tetszett, hogy néha nagyon túltolja Rowling a nyomort. El nem tudom képzelni, hogy a 11 éves unokaöcsémnek a hálószobája a gardrób legyen és úgy bánjak vele mint a szeméttel. Nekem Dursleyék kapcsolata Harryvel nem életszerű. Tudom, hogy léteznek családok, ahol a gyereket bántják, de a könyvben nekem ez már túl van tolva. Értem, hogy Rowling célja mi volt ezzel, de ennyi erővel Harry akár élhetett volna árvaházban is.

Merope sztorija se életszerű, hogy nem hajlandó életben maradni a saját fiáért...

júl. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Harry Potter. Alapműveltség, Pistike, tessék szépen elolvasni, végignézni az összes filmet meg talán kivinni mindegyik Harry Potter játékot a Hogwarts Legacy-val együtt.
aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!