Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan lehet népszerűsíteni...

Hogyan lehet népszerűsíteni egy wattpad könyvet?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre hogy az emberek csak a tucat szarokat olvassák. Olyan irományok érnek el több ezer megtekintést amikben nincs egy helyesen leírt mondat. Hogyan lesz a Wattpadon népszerűsíteni egy könyvet? Mitől lesz felkapott ?

jún. 2. 16:42
1 2
 1/13 Kedves Vezető ***** válasza:
100%

Facebookon pl csinálsz hirdetéseket.

Amúgy egy dolog a jó írás, és megint másik a népszerűsítés. Én ezért hagytam abba a blogolást, mert ott meg az van, hogy egy jobban SEO zott macskás, életem napjai blog is több embert elér, mint egy részletes játékbemutató pl.

De visszatérve a könyvre, legtöbben a könyvesboltok polcairól választanak, hiszen az már elérte azt, hogy kint van a polcon.

És ez lehet jó írótól kezdve minden, de kint van a polcon.

jún. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ami népszerū, okkal az.


Olvasóként a kliséknek is van egy bája, könnyen olvashatod, mert tudod mit kapsz. Kiszámítható.

Nem úgy gondolkoznak, hogy "ilyen sütit már ettem", hanem "de jó, nem egy, hanem KÉT sütim van, és nem ér fél úton meglepetés".



Egy újfaja dolog beetetése nehezebb, mert meg is kell gyõzni a népeket, hogy igen, nekik kell ez, meg megtalálni azokat, akik erre kíváncsiak.



Praktikus ötletem lenne, hogy dolgozz egy illusztrátorral, aki hasonló stílusban, hangulatban dolgozik.

Egy jó borító és pár kép csodákra képes. Ha valaki lerajzolja a karaktereket, a térképet, és posztol is róla, az jó reklám.



Azoknak akik kommentelnek, válaszolj. Nézd meg ők mit írnak, és ott is szólj pár jó szót, még akkor is, ha kicsit gyengébbek mint te, vagy nem pont azt írják amit te szeretsz. Találj benne valamit ami tetszik.



Érdemes pár rövidebb tollgyagyorlatot is feltölteni, meg esetleg fanfictiont ha írsz ilyet.

Egy 500 oldalas regényt nem kezdek el csak úgy, de valami rövidet, vagy már ismert dolgot igen. Ezekbõl aztán átmennek más írásaidra is, ha tetszik a stílusod.



Ezen kívül legyen jelenléted máshol is, pl tumblr, tiktok, Instagram, facebook. Ott is legyél aktív, beszélgess, kommentelj.

jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket az összes sokat segített. :) Az utolsóé különösen
jún. 2. 18:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az utolsóé különösen"


Nincs mit.


Az elmondod, hogy milyen témában írsz és kik a célközönség?

jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen. eddig egy rövidebb könyvem van kint. A tiniktől a felnőttekig mindenkinek. Az az egy könyvem ami eddig kint van egy fiatal fiú öngyilkosságát írja le. Emellett az iskolai bántalmazás ellen szólal fel.
jún. 2. 19:04
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg egy nagyon picit magyarország politikáját is próbálja kritizálni, de nyíltan nem eveztem közéleti témákba inkább csak utalások szintjén
jún. 2. 19:06
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A Wattpad könyveidben is ilyen gyatra a vesszőhasználatod?
jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem.
jún. 3. 15:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
6# Már megfogtál. Érdekel hogy egy kis író (tehát nem adtál még ki könyvet) hogy ír meg egy ilyen témát. Elküldöd a linket hozzá? Ha nem akarod reklámozni privátba is jöhet.
jún. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!