Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írni hogy kell hogy...

Könyvet írni hogy kell hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Már próbálkoztam könyvet írni de sose sikerült segítsete!
2009. jan. 5. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
2009. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én segítek neked!

[link]

Először is itt van ez az oldal. Olvasd el, mint a regény, mint a forgatókönyv írás részét. Annyira tisztán és érthetően leírja, hogy szerintem rögtön megérted. :)

Én miközben olvastam, kijegyzeteltem a számomra fontosnak vélt részeket.

Javaslom vegyél egy kis noteszt.

Abba mindent bele írhatsz, szép neveket, idézeteket vagy akár csak 1 cselekmény sort ami hirtelen eszedbe jut. Én amikor éreztem, hogy írni akarok első utam noteszt venni vezetett. Megvettem és elkezdtem írni bele. Persze a regényt gépen írd. De nap közbe amikor a suliba vagy vagy csak nincs kedved bekapcsolni a gépet, vagy akár vásárolsz és eszedbe jut valami gyors előveszed leírod. Vagy hallasz a szívednek kedves mondatot.

Ezt a honlap is írni fogja: Sose akadj fenn a helyesírási hibákon! Nekem Open Office programom van és az szépen alá húzza a hibás szavakat, ezért amikor úgy érzem már nem tudok mit írni, csak vissza lapozok és kijavítgatom a hibákat. Miközben írsz sose állj meg ilyen hiba javításoknál.

A címet hagyd utoljára.


Miközben olvasod a linket amit küldtem gondolj a kedvenc regényedre, amit kívülről, belülről fújsz. Így még érthetőbb az egész felépítése.


A lényeg, hogy sokat olvass, kezdj el szinonima szótárazni és tárd szélesre a szókincsed.


Ha bármi kérdésed van, vagy csak beszélni szeretnél az írásról, vagy bármi amiben tudok segíteni csak írj privit!


Peace&Love

2010. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy az információ szerzés a legfontosabb. Pl.: A hely ahol játszódik, meg kell felelnie egy normának, szóval, ha azt írod New York akkor nem egy csárdába fog játszódni sok csirkével és báránnyal. Hanem a divat fővárosában, ahol több ember van mint kavics.


Itt értem azt is, hogy időjárásnak megfelelően, éghajlati övek figyelembe vétele, állatpopuláció megfigyelése (Pl. ha egy teve is játszódik a könyvbe, akkor nem Alaszka a helyszín) Tehát mindennek utána kell nézni. Ha a helyet megtaláltad, akkor a vallásoknak is utána nézhetsz, hogy ott kik laknak. Mer pl. ha muzulmán faluról írsz, nem hiszem, hogy pont egy római keresztény felfogású embernek kéne lennie a főszereplőnek.


És persze tanulj meg, különböző képpen írni. Mivel Anna kedves, aranyos, szívélyes, barátságos, kitanult Nő, míg Dávid a primitív, menő, sport őrült, W.o.W rajongó tini srác beszédritmusa és stílusa közt nagy eltérések vannak. Minden szereplőnek más a személyisége, ebben tud segíteni a horoszkóp. Pl. a bakoknak milyenek a személyiség jegyei és ezáltal mondjuk Anna Szűz, míg Dávid bak. De mivel ők ketten úgymond egymás ellentétei mégis nagyon jó összeállítás mint barátságban, kapcsolatban.


Lehet még jut pár dolog az eszembe.

Peace&Love

2010. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!