Miért költenek az emberek könyvekre, amikor ugyanazt online, vagy telóra ingyen letöltve is tudják olvasni?
Szerintem a nyomtatott könyvek az utolsó korszakukat élik, és pár év múlva nem lesz nyomtatott könyv, sem újság, mert a net kiszorítja.
Szerintetek?
A sok képérnyű használat rongálja a szemet, míg a megfelelő fényviszonyoknál történő olvasás nem. A könyveknek jó illatuk van. A könyvek szépek.
Egyszer kezdtem el telefonon olvasni egy könyvet. Negyed óra után úgy éreztem, kifolyik a szemem. Másnap elmentem a könyvesboltba és megvettem. És sokkal jobb volt, mert éreztem a papír illatát, a textúráját. Én azért is szeretem a papír alapú könyveket, mert, ha bele van rakva a könyvjelző, akkor az oldalán látom, hogy mennyit olvastam már el, és még mennyi van.
Ez online is van, de hogy tudsz olvasni?
Ülve, fekve?
A gyökér nyomtatott könnyv mindig becsukódik.
Ha ezt korrigálnák, talán lenne a nyomtatott könyveknek jövője, így viszont max 10 évet adok nekik, és vehalnak mint a magnó,VHS kazetták,dvd filmek,újságok...
Én a 31-es vagyok.
Online is lehet érezni a könyvek illatát?
Én hason fekve szeretek olvasni, leteszem magam elé, és csak oda kell raknom a kezem, hogy ne csukódjon össze. Már 5 éve is ment az, hogy max. 3 évig lesznek még nyomtatott könyvek, és lám, vannak.
jaj hagyjuk már ezt a f*szságot, nem azért veszed a könyvet hogy szagolgasd, ha ezért vennél dolgot virágot veszel vagy illatszert, nem egy könyvet...
Szimplán a lepontozás azért megy mert sérti az embereket az a tudat hogy a kedvenc dolgaikat szidják, mert itt jelenleg ennél a kérdésnél legtöbb olyan válaszadó van, aki csak sima könyvet olvas nem elektronikus úton, ezért megy a lepontozás.
Mert az hogy ilyen hülyeségeket tudtok írni hogy bántja a szemet, elárulom nem telefonon vagy tableten kell olvasni, mert miközben fogsz egy kindle-t és van rajta 15féle beállítás hogyan használd szem kímélő módon, csak bekéne normálisan állítani, semmi baja nem lesz a szemednek
az meg már csak a hülyeség a csúcsán hogy ilyeneket írnak az emberek hogy ha rá süt a nap akkor nem lehet látni, szerintetek a Matt kijelző mégis mirejó? max azt tudom elképzelni hogy nem matt kijelzős ebook olvasót vettetek, amit megjegyzek nagyon ritka manapság.
De mindegy az egész téma, én is jobban pártolom az ebook olvasót mint a sima könyvet, számomra kényelmesebb, de persze egyet értek azzal hogy nem mostanában lesz lecserélve az egész elektronikusra, sőt szerintem sem lesz lecserélve. Viszont örülök annak, hogy angolul már meglehet kapni szinte minden könyvet elektronikus úton amit akarsz.
Aztán mehet a lepontozás mert a válaszadó nem a sima könyveket szereti hanem az online verziót...
#32 a magnókazettát és a VHS kazettát (a magnesszalagos technológiát) az optikai technológia szorította ki (tehát a CD és a DVD) amit meg a flash memória. Semmi közük az internethez.
Az újságok is köszönik, jól vannak.
Ami a vásárlást illeti, az emberek azért vásárolnak könyvet és nem ingyen töltik le mert vagy nekik belefér, vagy elvből támogatják a könyvpiacot, vagy igényesebbek, mint a netes kalózváltozatok.
Minek veszel meg bármit, ha el is lophatod? Mert az, amire olyan nagyon büszke vagy, az bizony kőkemény lopás, amivel mind a szerzőt, mint a kiadót károsítod.
Ha egyszer csődbe megy a könyvkiadás itthon, az a hozzád hasonlók miatt lesz, nem azért, mert a net kiszorítja.
Kb. ugyanannyira (nem) szeretem a nyomtatott könyveket és az ebook olvasót, mert mindkettőnek vannak előnyei/hátrányai.
Például egy könyvet nehezebb tartani, nekem is folyton be akar csukódni, meg ahogy korábban is írták, amikor az elején/végén tartasz a könyvnek, akkor valamelyik oldallal meg kell küzdeni kicsit, hogy a gerinchez közeli szöveget is szépen lehessen látni. Nagy is, nehéz is, ha valahova vinni akarom, akkor ezért nem túl praktikus. Sőt sérülékeny is, meggyűrődnek a lapjai, megkarcolódik a borítója stb. Mégis, ha egy regényt olvasok, akkor ezek ellenére is jobban szeretem papír alapon olvasni, főleg, ha igényes a kötése, mert úgy valahogy másabb hangulata van.
Ugyanakkor végső soron jobban szeretem az ebook olvasót, mert összességében sokkal praktikusabb: betűméret állítható, de lehet váltani álló tájolásról fekvőre is, úgy kényelmesebb fognom az ebookot. Sosem akar becsukódni, de ha véletlenül bezárom/kikapcsolom, akkor ha előveszem, onnan folytatja, ahol abbahagytam, ami nyomtatott könyveknél engem nagyon zavar, mert pl. kiesik a könyvjelző és kereshetem, hogy hol jártam (bár ez leginkább az én bénázásom). Aztán egy ebookra rengeteg könyv fér, de súlyra és térfogatra ugyanannyi marad, megfelelő tokban meg alig kell tartani attól, hogy megsérül, ha ide-oda hurcolászom, így akkor is nálam lehet bármelyik könyv, ha nem terveztem, hogy valahol olvasni akarom azt. Fényerőt is lehet állítani, sőt teljesen le is lehet venni és akkor (megfelelő világítás mellett) ugyanolyan szemkímélő, mint egy rendes könyv.
Ami viszont hatalmas előny egy nyomtatott könyvnél, hogy iszonyatosan könnyen lehet benne oda-vissza lapozgatni, akár pár oldalról van szó, akár több százról. Ez főleg tankönyveknél/szakirodalom esetén nagyon hasznos, ahol ha kikerestem két különböző releváns infót tartalmazó oldalt, akkor egy kézzel lehet váltogatni a kettőt, míg a másik kézzel lehet jegyzetelni (vagy egy másik könyvben oda-vissza lapozgatni és összevetni az leírtakat). Meg a nyomtatott könyvek térbeliek, és így valahogy valódibbak, míg ebook olvasó esetén (vagy főleg mobilon) kimondottan "klausztrofóbiás" leszek, ha erre gondolok, bár ha éppen belemerültem egy regénybe, akkor sosem jut ez eszembe.
Szóval regényolvasás esetén inkább ebook-párti vagyok, kutatómunka/tanulás esetén viszont nyomtatott könyv a nyerő + kereshető pdf-verzió számítógépen. Mert a kereshetőség még egy iszonyú hátrány nyomtatott könyv esetén. És bár regényolvasáskor nem szokás keresgélni, de ha egy esszét kell írni a regényről (vagy valakivel beszélgetünk/vitatkozunk a regény kapcsán), akkor nagyon hasznos ott is, ha kereshető.
Mobilon csak végső esetben olvasok bármit: "klausztrofóbia" + szemkínzás (legalábbis nekem érzékeny a szemem).
De hogy a kérdésre is válaszoljak: ahogy korábban is írták, azért vesznek könyveket, mert nincs meg online, vagy elviekben+anyagilag támogatják az írót/kiadót, szeretik a valódi könyv varázsát, mutatós a könyvespolcon. Ez utóbbi kapcsán: ha mindig ott van a polcon a könyv, akkor időről időre ránézel, készbe veszed, belelapozol és így egy emlékeztetőként is szolgál, hogy "gyere olvasni, ne a cicás videókat nézd vagy a főnököd parasztságán kattogj". Erre egy ebook olvasó is akár alkalmas lehet (bár nem ugyanaz), de egy telefon biztosan nem. De hogy leszóljam a könyvvásárlók egy jó részét: sokan "presztízs" miatt is veszik a könyveket, hogy ha valaki belép a házukba, akkor rögtön levágja, hogy "értelmiségi" az illető.
Szerintem ha kiszorítja a net a könyveket (nem feltétlen csak lekalózkodott könyvek, hanem megvásárolt ebookok formájában), az sem pár év múlva lesz. Inkább évtizedekre tippelnék. Bár kétlem, hogy végérvényesen kiszorítaná, inkább drasztikusan visszaszorítja. Csak arra gondolj, hogy ha már nem kapható egy könyv, mert nincs újabb kiadás, attól még egyes emberek feltúrják a környező antikváriumokat, hiába van meg neten ingyen az adott könyv.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!