Milyen gyakorisággal dekolonizáljátok a könyvespolcotokat?
Tehát amikor fehér, főleg angol és amerikai írók köteteit, akik nagy eséllyel a könyvükben más kultúrák traumáit sajátítják ki, lecserélitek valami jóra?
Figyeltek arra, hogy milyen íróktól vásároltok új könyveket? És mi a dekolonizált könyvek sorsa? Ugye jó szívvel az ilyesmit senkinek sem adja oda vagy ajánlja fel az ember, hiszen sok káros tartalom szerepel benne.
Ti hogyan szoktátok megoldani?
No de kedves kérdező, szerintem azt, hogy nem normális szelektálni, senki sem írta (bocs, ha igen, és én voltam figyelmetlen). Én is szoktam válogatni, csak épp nem az alapján, most épp mi a divatos irányzat, mit kellene olvasni, hanem az alapján, hogy tetszik vagy sem a könyv, szeretném-e a polcomon tudni, máskor is kézbe venni, újraolvasni vagy csak bele-beleolvasni, no de az alapján, hogy aki írta, az a mostani trendi szerint éppen perszona, non meg még grata is... már bocs.
Azt most hagyjuk, hogy elsőre a kérdést sem fogtam fel, és a válaszokból próbáltam kitalálni, miért akarod megszüntetni a gyarmati rendszert a polcaidon (úgy tűnik, a szó némileg új jelentést kapott, mióta utoljára találkoztam vele), de képzeld, hogy kétségbe leszel zuhanva, ha egyszer megint fordul a világ, és kiderül, hogy a most kihajigált írók lesznek a trendik, akiket olvasni köll...
Kellemes dekolonizálást néked!
Arra még mindig nem válaszoltál kérdező, pontosan milyen könyvektől/íróktól szabadultál meg.
Szerintem ebben a kérdésben nem létezik igazság. Ha neked így jó, hogy "dekolonizálsz", akkor csináld. Ha valaki nem ért vele egyet, ne csinálja. Ezek vélemények, amiket el kell fogadni. Nehogy már egy ilyen kérdés alatt összevesszünk. Én egyébként ellene vagyok, nem csinálnék ilyet. De ezzel nem akarlak megsérteni, sőt, lehet igényt is tartanék a kidobott címekre ;)
#20 attól hogy ragaszkodsz a véleményedhez, az nem kerül automatikusan közelebb az igazsághoz.
A kérdésre válaszolva: a könyvszakma ellenségeit, a cenzúrapártolókat nem támogatom a pénzemmel, tehát semmit nem veszek a Libri és az Alexandra boltjaiból. A trauma- és kultúrakisajátítást nettó baromságnak tartom, és a hozzá kapcsolódó SJW-hópihéskedést is. Ennek megfelelően nem "dekolonizáltam" a könyves polcomat soha, és soha nem is fogom.
22. Szeretem az ókori világot, ezért gyűjtök mindenféle mitológiás könyvet mellé. Ilyen téma Atlantisz is, amely története sajna nagyon egybefonódott bizonyos rossz dolgokkal az elmúlt századok folyamán. Anno megvettem Frank Joseph könyveit. Akkor még nem tudtam, hogy ez egy írói álnév és egy amerikai náci politikusról van szó, aki pártot is alapított. Szóval ő az egyik.
A másik A természet IQ-ja. A szüleimtől kaptam, mert érdekel a biológia. Az intelligens tervezés mellett áll ki. Én nem vagyok vallásos, sem kreacionista. Már odaadtam a vallásos rokonoknak.
Egyelőre ennyi, összesen öt könyv. De majd még biztosan lesz.
23. Ez mondjuk akkor miben más? A legtöbb író, akinek ott jelennek meg könyvei vagy ott árulják biztosan nem ért egyet a cenzúrával. Amikor vásárolsz, akkor nem csak a boltot vagy kiadót támogatod, hanem az írót is.
Én amúgy lírán szoktam, mert jók a kedvezmények. Remélem a jövőben lehet majd náluk magazinokat is venni, mert azt hiányolom tőlük.
Nem. De nem is érdekelnek annyira a témáik. Elolvastam a kötelezőt, de nem élveztem annyira, hogy visszatérjek.
Majd lehet egyszer (vagy nem). Most nem tudnám elképzelni, hogy bármit is olvassak tőlük.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!