Csak engem idegesít egy könyvben a helyszín, vagy épület leírása? Túl kevés az infó hogy eltudjam képzelni.
Például: Beléptek a terembe, ahol hatalmas oszlopok futottak a boltíves mennyezetig, kanyargós lépcső vezetett a felső szintekre, a hálószobák az innen nyíló folyosókon voltak.
Ezt most találtam ki, de remélem érthető, egyszer egy teremben vagyunk magas oszlopokkal boltívvel, akkor akkor hogy lehet ott felső szint?
Általában 2 mondattal el van intézve a helyszín leírása ami kevés nem elég pontos, lehet csak random kitalált valamit az író vagy ő a fejében látja valóban az épületet.
De engem zavar próbálom elképzelni, de nem sikerül ezért inkább gyorsan tovább olvasok.
Engem nem idegesít. Lehet a leírásnak van annyi értelme, hogy valaminek megágyaz. Pl. ha jön egy akciódúsabb jelenet, ahol fel kell menniük a lépcsőn, akkor nem a semmiből varázsol oda egy lépcsőt az író, hanem korábban meg volt említve. Esetleg valami van az oszlopokon.
Néha lehet ez az értelme ezeknek.
Roppant idegesítő lenne, ha olyan részletesen leírnának mindent, hogy pontosan el lehessen képzelni az utolsó polcig. A regények a történetükről szólnak, nem arról, milyen környezetben vannak.
Példánál meg simán lehet felső szint a terem felett (lentről boltív, fent meg sima), de az oldalán is lehetnek, hisz ha kétszintes a boltíves terem, akkor simán lehet úgy, hogy nyitott folyosó van felül.
Arról nem az író tehet, hogy nincs fantáziád.
Nekem ebből a leírásodból abban a pillanatban megjelent a lelki szemem előtt, mire gondoltál, és ha tudnék rajzolni, nagyjából egyperc alatt felskiccelném ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!