Ajánlanátok ilyesmi könyveket?
Valós eseményeket felelevenítő írások érdekelnének, amik mindenképpen rendhagyó történetek.
Pl ilyenek:
A viszkis könyve, amiben a bankrablásokról írt a börtönben a szökésig.
Az életben maradtak, ahol a repülőszerencsétlenség után a halott társaikat eszik meg, hogy túléljék.
Egy afrikai gyerekkatona könyve, a saját szemszögéből (nem emlékszem a címrére).
Jay Dobyns | Dobyns Jay: A pokol angyala - Egy beépített ügynök megrázó története a Hells Angels motorosbanda tagjaként
Hyeonseo Lee · David John: A lány hét névve
Ajánlom, hasonló esetek mint amiket írtál. Egy nápolyi rendőrnő írta megtörtént esetek alapján.
sándor erzsi _ szegény anyám ha látnám.
egy vak gyermeket nevelő anyuka könyve, akinek a fia később zenész lett
golda meir_ életem
egy zsidó nő története gyerekkorától kezdve, aki később nagy szerepet vállalt az izraeli államalapításban. nagyon részletes és érdekes szerintem
A lepra, a test csonkulásával, illetve a testrészek elhalásával járó súlyos fertőző betegség volt. Tömeges megjelenése leginkább a keresztes háborúk idején és a 19. században volt jellemző, egyébként szórványosan jelentkezett. A fertőzötteket kitaszitották, száműzték a közösségek világszerte. A városon kívül, erdőkben, barlangokban húzhatták meg magukat. Görögországban Spinalonga szigetét jelölték ki a számukra.
Ekkoriban a leprás betegeket gyakran átkozottaknak érinthetetleneknek nevezték, betegségük ugyanis gyógyíthatatlan és ragályos volt. Míg korábban a civilizációtól távolabb, barlangokban töltötték napjaikat, Spinalonga szigetén élelmet, vizet és orvosi ellátást kaptak. 1904-1957 között evakuáltak ide minden tünettel bíró beteget. Eleinte őrök felvigyázása alatt, szigorú korlátozásokkal élhettek. Majd egy lázadás után elérték a sziget önállóságát, szabadon használhatták a sziget területét, kiépítették az egészségügyi ellátásukat. Támogatás mellett, a saját erejükből egy működő mini államot hoztak itt létre, amit több-kevesebb sikerrel működtettek is. Az ötvenes években sikerült csak megfékezni ezt a szörnyű betegséget. Ekkortól, az antibiotikumos kezelések hatására fokozatosan hagyhatták el a túlélők a szigetet.
Ez nekem nagyon érdekes és feltáratlan világ volt amire VICTORIA HISLOP: A SZIGET című könyve írányitotta rá a figyelmemet. Van egy nem túl érdekes családtörténeti kerete a regénynek, de a sziget történetének dokumentarista leírása miatt különleges inkább ez a regény.
Krusovszky Dénes - Akik már nem leszünk sosem
"egyszer meghallottam egy archív felvételt a rádióban, melyben egy vastüdős férfi mesélt arról, hogy ’56-ban hogyan maradt egyedül a betegsége miatt, miközben a családja kénytelen volt elhagyni az országot. Ez nagyon élesen belém hasított, elkezdtem utánajárni, egyre többet olvasni a gyermekbénulás-járványokról és a túlélők utóéletéről, ..."
A 70-es, 80-as években ment könyv-sorozatban a nyomozók visszaemlékeése megtörtént bűnügyekről.
Mág Bertalan, Fóti Andor pl.
Vagy a meggyilkolt ápolónő Labancz Anna története.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!