Szeretnék angolul olvasni, és ezzel tanulni. A Gyűrűk Ura mennyire nehéz olvasmány, nehezen emészthető-e a szókincse, mennyire számít kihívásnak ezen a nyelven?
Nem éppen ezzel kellene kezdeni, de bármit lehet.
Nehéz, mert szókincs-igényes. De ha nem vágsz bele, sohasem tudod meg, hogy mit is írt valójában Tolkien.
Szótárazni, szavakat tanulni.
A következő olvasás már könnyebb lesz. (Ha folyamatosan angolozol.)
A harmadik pláne. (Ha folyamatosan angolozol.)
Ha még nem írtam volna: szótárazni, szavakat tanulni. ;)
Nem kérdezted már ezt?
Én nem javaslom amúgy.
A Gyűrűk Ura egy kiváló könyv. Tényleg. De még magyarul is borzalmasan lassú és kell néha kitartás hozzá.
Pl az, hogy a hobbitok eljutnak Völgyzugolyba kb 300-350 odlal után történik meg. Érted, még meg sem alakult a Szövetség.
Márpedig ha pusztán az olvasás is kihívás - és mivel idegen nyelven teszed, az - érdemes olyna könyvet olvasni, ami amúgy gyorsan olvastatja magát. Olyan könyv tehát nem jó, amihez magyarul is kell némi kitartás.
Emiatt én inkább a Hobbitot ajánlom. Végülis az is a Gyűrű-sztori, de csak 250 oldal, eredetileg sima kalandregénynek lett szánva, nem eposznak, így a nyelvezete is könnyebb, olvasmányosabb.
Meg úgy általában is, ha kezdő vagy még az angolul olvasásban, az ifjúsági irodalmat ajánlom. Szóba jöhet még a Harry Potter is simán.
Egyébként az is tud segíteni, ha előtte már olvastad az adott könyvet magyarul, így tudod, hogy mi fog történni, jobban tudsz magára a nyelvre figyleni. Apróság, de sokat segít a nyelvtanulásban.
Tolkien ezt írta egyik levelében:
„As soon as you limit your vocabularly to what you suppose to be within your reach, you in fact simply cut off the gifted ones from the chance of extending it.”
3, yep, de ha még az is kihívás, hogy egyáltalában hosszabb szöveget olvasson valaki, akkor nem muszáj egyből a haladó szinttel kezdenie, mert csak kudarcélményt generál.
A bővítés fontos cél, de az alapfok elérése is bővítésnek minősül a 0-ról. Majd ha megvan az alapfok, utána bővíthet középfokra, majd onnan följebb.
Köszönöm emberek, főleg az utolsónak :)
Meggyőztetek.
A Gyűrűk ura pont egy nehezebben emészthető olvasmány, magas szókincs igénnyel, sokszor régies vagy egyedi nyelvezettel, illetve sokszor viszonylag lassan haladó cselekménnyel. Elolvasni mindenképp érdemes, mert amúgy egy fantasztikus alkotás, de nem biztos hogy ezzel kezdeném.
Ha a fantasy vonal érdekel, van még sok jó alkotás amik azért könnyedebb olvasmányok. Szigetvilág regényciklus, Eragon könyvek, Forgotten Realms regények, vagy épp Tolkientől is ott van a Hobbit, ami egy jóval mesésebb, könnyedebb olvasmány. Vagy épp a Harry Potter, ami már egy középszinttel is egész jól érhető.
Fúúúú, Eragoooon!
Az első könyvek szókincsének könnyeddségét már csak az is garantálja, hogy a szerző 17 éves volt mikor az első könyvet írta, nem pedig egy 40 éve alkotó nyelvészprofesszor:D
De a cselekmény a Brisingr után elég uncsi lett, de azért tényleg megér eg ymisét az a sorozat.
Kérdező, ebből a mondatból mi jön át?
„The townlands were rich, with wide tilth and many orchards, and homesteads there were with oast and garner, fold and byre, and many rills rippling through the green from the highlands down to Anduin.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!