Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnátok ilyen könyvsorozatokat...

Írnátok ilyen könyvsorozatokat? Leírás

Figyelt kérdés

Olyan könyvsorikat keresek, ami a fantasy műfajra helyezi a súlyt, misztikus lényekre esetleg. Tehát lehet akár vérfarkasos, vámpíros, vagy bármi ehhez hasonló.

Szólhat akár egy közepiskoláról, ahova "különleges (az előbb leírtak alapján)" gyerekek járnak, vagy egy fajból származó utolsó "egyedekről", akikre vadásznak. Bármi.

A lényeg hogy főszerepben egy fiú vagy egy lány legyen, akik fontos szerepet töltenek be ennek a könyvnek a világában, vagy különlegesebbek a többi szereplőnél.

Köszönöm!



2023. jún. 3. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Parancsolj, ezek mind középiskolás urban fantasyk magyar nyelven.


[link]

2023. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én Cassandra Clare könyveit ajánlom, csodálatos könyvsorozatai vannak és tulajdonképpen teljesen passzol a leírásod rá :)
2023. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Darren Shan Vámpírkönyvei meg Démonvilág sorozata szerintem nagyon jó!


Ha időutazós is érdekel, akkor az Időtlen szerelem trilógia Kerstin Gier-től.


Angyalos sztori: Susan Ee: Angyalok bukása; Becca Fitzpatrick: Csitt csitt


Esetleg még Kresley Cole: Arkánum krónikák

2023. jún. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :D
2023. jún. 4. 10:02
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Szívesen, kár hogy le lettünk pontozva :(
2023. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Na igen.. jó lenne tudni, hogy mi volt a baj a válaszokkal, mikor olyat írtunk neki, amit kért.
2023. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ezt ilyenkor az adminok pontozzák le, vagy ez hogy működik? Mert én mindenkiére pipát nyomtam.
2023. jún. 4. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7 a lepontozást bárki elkövetheti, akinek van regisztrációja. Alapvetően azért van ennyi indokokatlan lepontozás, mert nem arra használják, amire való: nem a haszon-nem hasznos megjelölést látják benne, hanem a saját szubjektív véleményük kifejezését. Itt pl ha valaki nem szereti a Csitt csitt című könyvet, simán lepontozza a választ, függetlenül attól, hogy hasznos volt. A lényeg, hogy a trollnak nem tetszett.


Az eredeti kérdésre is válaszolva, Darren Shan nekem is nagy kedvencem, de szeretem Böszörményi Gyula könyveit is (Gergő-sorozat, Rémálom könyvek), Christopher Paolini Örökség-sorozatát és Jonathan Stroud Bartimeus-sorozatát is.

2023. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
9%
Én nem pontoztam le senkit, de azért tegyük hozzá, hogy az említett sorozatok nagy része (nem olvastam mindet azért) NEM középiskolában játszódik. Ilyen alapon is simán nyomogathatnak pirosaz, mert csak részben felelnek meg a kérdező által írtaknak.
2023. jún. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%

#9

"Szólhat akár egy közepiskoláról"

A középiskola mint helyszín nem szükséges feltétel. Bár tény, hogy ez alapján is simán rátenyerelnek sokan az ikszre.

2023. jún. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!